خانه پرندگان معرفی طوطی ماکائو-آرا (Macaw)

معرفی طوطی ماکائو-آرا (Macaw)

۱۲۷۷۵
معرفی طوطی ماکائو-آرا (Macaw)

طوطی ماکائو ( آرا ) یکی از ۱۷ گونه باقی مانده از نسل پرندگان بزرگ، است. طوطی ماکائو در جهان به macaws  و آرا شناخته می شود. زیستگاه آرا، جنگل های گرمسیری در نیمکره غربی از مکزیک تا برزیل را شامل می شود. امروزه طوطی ماکائوی کوبایی ( Ara tricolor، آرای سه رنگ )، تنها گونه از طوطی های ماکائو است که متاسفانه نسل این گونه طوطی در حیات وحش، منقرض شده و تنها تعداد بسیار محدودی در سطح جهان به عنوان حیوان خانگی در منازل نگهداری می شوند.

طوطی های ماکائو پرندگان با شکوهی هستند و می توانند یک زندگی طولانی سرشار از دوستی با انسان داشته باشند. اگر مدت زمان زیادی را صرف یادگیری در مورد طوطی ها کرده اید و تصمیم گرفته اید که از یک طوطی ماکائو نگهداری کنید، گام بعدی تمرکز شما بر روی یک گونه از این دسته خواهد بود. آرا از پرندگان متنوع جهان است. شما می توانید در اندازه ها و رنگ های متنوع، طوطی دلخواه خود را انتخاب کنید. هنگامی که یک گونه را انتخاب کردید، سلامتی و شخصیت های پرندگان را ارزیابی کنید و به دنبال پرورش دهندگان یا فروشگاه های حیوان خانگی ( پتشاپ ) با شرایط پاک و انسانی باشید.

طوطی ماکائوی آبی و طلایی رنگ

طوطی ماکائوی آبی و طلایی رنگ به نسبت دیگر گونه ها، از قیمت پایین تر و جمعیت بالاتری برخوردار است. آنها یکی از بزرگترین اعضای خانواده ماکائو هستند و می توانند ۳۰ تا ۳۶ اینچ (۷۶ تا ۹۱.۵ سانتیمتر)، از نوک منقار تا دم رشد کنند. گونه آبی و طلایی طوطی ماکائو به طور کلی سازگار، بازیگوش و اجتماعی هستند، اما مانند همه ماکائو ها، نیاز به نگهداری در سطح بالایی از مراقبت هستند و همچنین نیاز زیادی به توجه دارند. گرچه ماکائوی آبی و طلایی نسبت به سایر طوطی های ماکائو، قیمت پایین تری دارند، با این حال برای خرید پرنده سالم، باید هزینه قابل توجهی را بپردازید.

ماکائوی بال سبز

ماکائوی بال سبز، نسبت به سایر گونه ها آرام تر و نگهداری آسان تری را دارد. آنها جثه و اندام بزرگتری به نسبت طوطی ماکائوی آبی و طلایی دارند. برای نگهداری از ماکائوی بال سبز، نیاز به فضای بزرگتری دارید. استفاده از یک اتاق کامل به عنوان محفظه به جای قفس برای طوطی ماکائوی بال سبز و دیگر گونه های طوطی بزرگ ترجیح داده می شود. ماکائوی بال سبز پر سر و صدا است. بهتر است برای پیشگیری از اعتراض همسایگان و اعضای خانه، فقط  از یک طوطی نگهداری کنید.

ماکائوی اسکارلت (Scarlet Macaw)

اگر تجربه نگهداری از پرنده، مخصوصا طوطی را دارید، برای نگهداری، ماکائوی اسکارلت (Scarlet Macaw) را انتخاب کنید. ماکائوی اسکارلت نسبت به سایر گونه ها، رفتار تهاجمی داشته و دیگر حیوانات خانگی را تحمل نمی کند. در مواردی هم رفتار تهاجمی خود را به بچه ها نیز گشترش می دهد. در نگهداری از یک طوطی ماکائوی اسکارلت، شما نیاز به تجربه نگهداری حیوانات خانگی، پرندگان و طوطی های بزرگ خواهید داشت. اسکارلت های کم سن در بین انسان ها به بدنامی مشهور هستند. طوطی اسکارلت دارای منقار قدرتمندی است که می تواند یک دسته جارو را با یک ضربه دو تکه کند. اگر به صورت صحیح و اصولی دوره های آموزشی را نگذرانده باشد، همچنین به دلیل سن پایین تر، روحیه تهاجمی آنها هنوز آرام نگرفته و کنترل نشده است، این قدرت منقار در اینصورت ممکن است برای اعضای خانواده، دردساز و مشکل آفرین باشد.

ماکائوی شانه قرمز یا هانس ( Hahn’s Macaw)

ماکائوی شانه قرمز یا هانس ( Hahn’s Macaw)، و دیگر گونه های ماکائو که جثه کوچکتری دارند، از محبوبیت بیشتری در بین دوست داران حیوانات خانگی برخوردار هستند. طول طوطی ماکائوی شانه قرمز ۱۲ تا ۱۴ اینچ (حدود ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتر) است. همین مسئله باعث شده مورد اقبال خانواده های بیشتر قرار بگیرند. مانند گونه های دیگر طوطی، آنها مستعد پرخاشگری و کندن بال های خود هستند. داشتن فضای بیشتر، اسباب بازی ها و فرصت های کشف غذا (مانند پنهان کردن غذا در محدوده فضای نگهداری طوطی ) به جلوگیری از ایگونه مسائل رفتاری کمک می کند..

طوطی معرفی

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید