خانه پرندگان معرفی طوطی نژاد رزیلا (Rosella)

معرفی طوطی نژاد رزیلا (Rosella)

۱۳۲۴۹
معرفی طوطی نژاد رزیلا (Rosella)

طوطی روزیلا اغلب به خاطر ظاهر زیبایی که دارد مورد توجه افرادی قرار می گیرد که از پرندگان به عنوان حیوان خانگی یاد می کنند. طوطی رزیلا تمایل به زندگی اجتماعی در محیط تقریبا بازی مانند راه رو با همنوع خود دارد. با این وجود طوطی رزیلا می تواند یک همدم بسیار خوب برای شما باشد.

زیستگاه طبیعی طوطی رزیلا

طوطی رزیلا پرنده بومی جنوب شرقی استرالیا است. این منطقه مملو از جنگل بوده و تمامی مناطق مسکونی دارای باغچه می باشند. حیات وحش منطقه شامل بسیاری از بذرهای علفی، گیاهان، میوه ها و جوانه های گلدار است که منبع غذایی فوق العاده ای برای این پرنده زیبا است.

شخصیت و رفتار

اگرچه طوطی رزیلا مانند دیگر طوطی ها، علاقه ای به تقلید نداشته و بیشتر رفتار خود را بهبود می بخشد. این پرنده به راحتی قابلیت اجتماعی شده دارد اگر به طور مداوم با او ارتباط برقرار کرد. درغیر اینصورت طوطی به یک پرنده عصبانی تبدیل می شود. باید به صورت پیوسته و مداوم با این طوطی بسیار زیبا در ارتباط بوده و تعامل داشت.

گفتار و صداها

رزیلا قادر به آواز خواندن با صدای بلند، به خصوص در صبح و عصر است. رزیلا قادر به سخن گویی نیست، نهایتا چند کلمه را یاد گرفته و تکرار خواهد کرد. رزیلا داری آواز بسیار زیبا و دل نشینی است که توجه هر شنونده ای را به خود جلب می کند. با نگهداری از طوطی رزیلا به عنوان حیوان خانگی می توانید از صدای او لذت برده و با تمام صداهای ناهنجار یک پرنده خداحافظی کنید.

مراقبت و تغذیه طوطی رزیلا

طوطی رزیلا برای رشد نیاز به یک محیط خوب و رژیم عذایی مناسب دارد. ایده آل ترین قفسی که می توانید برای طوطی رزیلا تهیه کنید،  بزرگترین قفسی که می توانید داشته باشید. دقت نمایید که فاصله میله با اندازه سر پرنده متناسب انتخاب شود تا از ایجاد هرگونه آسیب به پرنده پیشگیری شود. طوطی رزیلا بسیار به آب تنی علاقه دارد، درون قفس این حیوان خانگی ظرف کوچکی پر از آب قرار دهید.

معرفی طوطی نژاد رزیلا (Rosella)

رژیم غذایی این پرنده شامل میوه و سبزیجات به همراه مواد غذایی مناسب می باشد. طوطی رزیلا از دست شما تغذیه می کند، این پرنده با رفتار آرام و اجتماعی که از خود به نمایش میگذراد، به راحتی بر روی شانه شما ایستاده و در سر میز از دستان شما غذا گرفته و می خورد. طوطی رزیلا به راحتی با شما هم بشقاب شده و رفتار کاملا اجتماعی از خود نشان می دهد.

بهداشت و شرایط مشترک طوطی رزیلا

طوطی رزیلا به عفونت های قارچی و عفونت های کرم روده بیشتر حساس بوده و به این دلیل برای نگهداری نیاز به محیط باز بوده و همیشه غذای او را در کف قرار دهید. طوطی رزیلا  هشت گونه نژاد میباشد. سعی نمایید که به صورت جفت در یک قفس نگهداری کنید. طوطی رزیلا مستعد پوکی استخوان است.

طوطی معرفی

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید