خانه پرندگان معرفی نژادهای قناری

معرفی نژادهای قناری

۸۴۰۲
معرفی نژادهای قناری


پرندگان زینتی من جمله قناری (Canary) از دیرباز مورد توجه و علاقه انسانها قرار داشته به گونه ای که در هر محفلی زیبایی این پرنده گان مورد ستایش قرار گرفته است. همدمانی شادو فرخ بخش، ندیمانی پر سر و صدا و بی بدیل که بسیاری از خانواده ها را شیفته خود ساخته تا جائی که امروزه تهیه و توزیع پرندگان و وسائل نگهداری آنها از صنایع پر سود و پر رونق جهان محسوب می شود. نژادهای قناری بسیار متنوع است، در این مبحث به معرفی نژاد هائی از قناری ها می پردازیم که در حقیقت خوش آوازترین و پر طرفدارترین پرندگان زینتی محسوب می شود.
قناری نژاد موزاییک
قناری نژاد موزاییک
این نژاد قناری به نام قناری موزاییک در سال ۱۹۵۰ شهره شد. پرهای این قناری موزاییک شامل از دو رنگ قرمز و سفید می باشد که در نوع نر آن معمولاً پرهای قرمز روی بال ها و سایر قسمت ها کاملاً چشمگیر است و در اکثریت گونه های نر رنگ های روشن بیشتر می باشد. در رنگامیزی جنس نر و ماده این نژاد اختلاف چشمگیری وجود دارد که برای هر شخص مبتدی به راحتی قابل تشخیص است.

قناری لیزارد
قناری لیزارد
قناری لیزارد در بریتانبا و در سال ۱۹۴۵ بوجود آمد. لیزارد که به معنی مارمولک می باشد که دلیل این نامگذاری نقش مارمولک وار بر روی پوست و پرهای این قناری می باشد که به مانند فلس های روی هم خوابیده است. در واقع به علت تیره تر بودن وسط پر و روشن تر بودن حاشیه آن مانند فلس دیده می شود. در بعضی از انواع این قناری هلال هایی به رنگ های سفید، زرد و نارنجی روی سر پرنده کاملاً مشهود است.

قناری نژاد گلاستر
قناری نژاد گلاستر
قناری گلاستر از سال ۱۹۶۰ در برینانیا به وجود آمد. این قناری جثه کوچک و گرد دارد و طول آن بین ۵/۱۲ الی ۱۳ سانتی متر است. قناری گلستر در تقسیم بندی به دو گونه کاکل دار . بدون کاکل می باشد. پرورش دهندگان قناری گلاستر ار هر دو گونه استفاده می نمایند.

قناری نژاد کرست
قناری نژاد کرست
کرست تقریباً همان خصوصیات گلستر را دارد ولی با جثه بزرگتر. در این گونه قناری تراکم پرها به خوبی قابل ملاحظه است. کرست جزء قناری های پُر پَر به حساب می آید و نژادهایی که دید آنها توسط کاکل و ابرو مسدود می گردد، بیشتر در معرض کور شدن قرار می گیرند. تغذیه کرست با سایر نژادهای قناری اندکی متفاوت است.

قناری نژاد لانکشایر
قناری نژاد لانکشایر
این نژاد قناری هم از دسته گونه های با جثه کشیده به حساب می آید. در این گونه هم دو نوع کاکلی و بدون کاکل وجود دارد و کاکل پرنده فرم متقارن دارد. طول این پرنده درحدود ۲۰ تا ۲۳ سانتی متر است.

قناری نژاد یورک شایر
قناری نژاد یورک شایر
این گونه قناری دارای جثه بزرگ بوده و طولش از ۱۷ تا ۲۰ سانتی متر رشد می کند و تقریبا عمود روی میله قرار می گیرد. دارای کله گرد بوده و ابروهای پهنی دارد. این نژاد در گذشته دارای علاقمندان بسیاری بود ولی در حال حاضر در ایران زیاد مورد استقبال قرار نمی گیرد.

معرفی

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید