خانه سگ ها توله سگ پیت بول آموزش اجتماعی کردن توله سگ پیت بول

آموزش اجتماعی کردن توله سگ پیت بول

۸۱۵۱
آموزش اجتماعی کردن توله سگ پیت بول

اصلی‌ترین ویژگی سگ پیت بول، نگهبان یا گارد بودن این نژاد است. همین امر موجب پیدایش رفتارهای تهاجمی در توله سگ پیت بول شما خواهد شد. اگر می‌خواهید که هنگام ملاقات با دوستان و آشنایان خود، افراد خانواده، و کسانی که در جامعه با آنها برخورد می‌کنید، سگ شما رفتار صحیح و درست اجتماعی داشته باشد باید از قبل به توله سگ خود آموزش‌های اجتماعی کردن را داده باشید. در مطلب پیش رو مواردی که باعث می‌شود توله سگ پیت بول رفتار اجتماعی مناسب و صحیحی داشته باشد را بیان خواهیم کرد.

از ۸ هفتگی آموزش اجتماعی کردن توله سگ پیت بول خود را شروع کنید.
۱۶ هفته اول زندگی توله سگ، دوره مهم و اساسی در اجتماعی کردن رفتارهای توله سگ به شمار می‌رود. درواقع این دوره باعث خواهد شد که شما یک سگ اجتماعی در تمام طول عمر خود داشته باشید.
اولین گام در اجتماعی شدن توله سگ، سپری کردن زمان کافی با مادر خود است. اگر قصد خرید توله سگ دارید حتما از فروشنده در این مورد سوال کنید.
اگر دو یا چند توله سگ داشته باشید، روند اجتماعی کردن توله سگها کنار همدیگر با سرعت بیشتری جلو خواهد رفت.
صاحب اولیه توله سگ، مهمترین شخص در اجتماعی کردن پیت بول را خواهد داشت. اولین شخصی که شروع ارتباط با انسان برای توله سگ است. در طول آموزش‌های اجتماعی کردن توله سگ پیت بول باید به آرامی او را لمس کرده و نوازشش دهید. داشتن انظباط در آموزش لازم و ضروری است.
این فرایند بین ۷ تا ۱۶ هفته طول خواهد کشید. باید توجه داشته باشید که پیت بول با سایر نژادهای سگ متفاوت است.

اجازه دهید توله سگ در خانه راحت باشد. در شروع می توانید آموزش ‌های اولیه مانند بشین یا نه را شروع کنید. همه افراد منزل و دوستانی که با توله سگ شما ارتباط دارند را تشویق کنید که توله سگ را نوازش دهند و به روی شکم و پشت توله سگ دست بکشند. این عمل باعث خواهد شد که توله سگ با انسانها رفتار دوستانه‌ای داشته باشد.

آموزش اجتماعی کردن توله‌ سگ پیت بول

اجازه دهید توله سگ شما بگردد. اما به محض اینکه دیدید کنجکاو شده و می خواهد دورتر برود، به خانه برگردید. در هنگام خروج از خانه توله سگ پیت بول خود را زیر نظر داشته باشید و اجازه ندهید از محدوده خاصی دورتر شود.
بهتر است پیت بول خود را به محیط‌های مختلفی ببرید تا اینکه او را فقط در خانه نگه دارید. حضور در جامعه و اجتماع لازمه اجتماعی کردن توله سگ پیت بول است.

آموزش اجتماعی کردن توله سگ پیت بول

در ۸ تا ۱۲ هفتگی، دوستان و اعضای خانواده را تشویق کنید به طور منظم با توله سگ پیت بول بازی کنند. هرچقدر تعداد افراد در این بازه بیشتر باشد برای اجتماعی سازی توله سگ بهتر خواهد بود. توله سگ یاد خواهد گرفت که انسان‌ها هیچ خطری برای او نخواهند داشت و برعکس باعث شادی توله سگ نیز خواهند شد.
در ۱۰ تا ۱۶ هفتگی، با حیوانات و سگهای دیگر ملاقات کنید. اجازه دهید با حیوانات دیگر ارتباط برقرار کند و با آنها رفتار اجتماعی مناسبی داشته باشد.

هنگام سفر کردن، سگ خود را نیز با خود ببرید. در حقیت در ۱۰ تا ۱۶ هفتگی تجربه‎‌های بیشتر برای توله سگ پیت بول شما مفید خواهد بود. توله سگ را با آسانسور، پله و تمام محیطهای ممکن آشنا کنید. این آشنایی را در محیط های ایمن انجام دهید. کسب تجربه در این سن باعث خواهد شد که سگ شما در آینده سازگاری بیشتری داشته باشد. حتما مراقبت‌های بهداشتی و سلامتی انجام دهید. دقت کنید که واکسناسیون توله سگ پیت بول شما صحیح و کامل انجام گیرد.

باید دقت کنید که برس کشیدن و حمام کردن توله سگ به طور منظم انجام می‌گیرد. در طول دوره اجتماعی کردن توله سگ پیت بول، اولین حمام‌ها بسیار مهم هستند. قبل از شروع آموزش باید نیازهای اولیه در منزل را برای توله سگ خود فراهم نمایید.

آموزش سگ توله سگ توله سگ پیت بول سگهای نگهبان

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید