خانه سگ ها آموزش سگ آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه -بخش دوم

آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه -بخش دوم

۷۹۹۵
آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه -بخش دوم

در بخش اول مراحل مقدماتی آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه را آموزش دادیم. در این مرحله به نحوه تثبیت و اقدامات موثر در آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه خواهیم پرداخت. مطابق دستورالعمل‌هایی که در ادامه بیان خواهد شد، شما فراخواهید گرفت که چگونه ادرار سگ در بیرون از خانه را به امری عادی و روزمره تبدیل نمایید. خوشبختانه آموزش خانگی یک سگ در هر سنی کاری نسبتا ساده است اما نیازمند صبر، سازگاری و درک از سوی صاحب حیوان می‌باشد. یادگیری نحوهآموزش ادرار سگ در بیرون از خانه می‌تواند به رها نشدن آنها در پناهگاه‌ها کمک کند و همواره خانواده‌ها را گرم و صمیمی نگهدارد.

تعیین کارهای روزمره برای آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه

سگ خود را طی یک برنامه زمانی مشخص به دستشویی ببرید. داشتن یک برنامه عادی روزانه برای سگ‌ها در هر سنی مهم می‌باشد ولی درمورد سگ‌های کوچکتر این یک امر بسیار ضروری است. توله‌سگ بطور کلی فقط می‌تواند ادرار خود را یک ساعت در هر ماه نگهدارد، این به آن معنی است که توله‌سگ‌های کوچکتر باید هر دو ساعت یکبار برای دستشویی به بیرون برده شوند. بسیار مهم است که کارهای روزمره را هرچه سریعتر با سگ خود تمرین کنید تا مطمئن شوید که مشکلی ندارد.

علاوه بر اهمیت ارتباط میان تعداد ماه‌های عمر سگ و تعداد ساعاتی که می‌تواند منتظر بماند برای رفتن به دستشویی، نکته دیگری که از اهمیت بالایی برخوردار است، به سگ اجازه بدهید در اول صبح یا بعداز بازی و همچنین بعد از خوردن غذا و آب فراوان بیرون برود. این زمان همچنین می‌تواند به بیشترین حدی که حیوان‌تان می‌تواند خودش را نگهدارد (مانند شب) هم برگردد. هنگامی که در حال آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه هستید اهمیت فراوانی دارد تا هر ۲۰-۳۰ دقیقه به منظور آموزش اجازه دهید برای دستشویی بیرون برود.

 در طی مراحل آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه بسیار مهم است که اجازه دهید تا حیوان خانگی شما محل مخصوصی را برای دستشویی داشته باشد. اینکه شما سگ را بیرون ‌ببرید و یا اجازه دهید خودش بیرون برود، نکته قابل توجه اینجاست که سگ باید یک محل همیشگی برای ادرار کردن داشته باشد. این محل می‌تواند درختی در نزدیکی خانه باشد و یا قسمتی مشخص از حیاط خانه. هرجایی که سگ‌تان برای دستشویی انتخاب می‌کند بسیار مهم است، پس در هنگام آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه به او اجازه دهید تا همیشه به محل انتخابی خودش دسترسی داشته باشد.

نتایج حاصل از پژوهش در حوزه آموزش‌های رفتاری حیوانات خانگی نشان داد که اشتباه رایج صاحبان سگ در آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه هنگامی که سگ را برای ادرار به بیرون از محیط خانه می‌برند، سگ را در بیرون تنها گذاشته و به داخل منزل برمی‌گردند. این عمل موحب کاهش کیفیت آموزش می‌گردد. تنها راه مطمئن برای آموزش این است که همراه سگ بمانید و هنگامی که در محل مناسب کارش را انجام داد، حیوان را تشویق کنید.

آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه

رفتار و تعامل مناسب در آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه

به هنگام پیاده‌روی با سگ از دستورات کلامی استفاده نمایید. سعی کنید از یک دستور کلامی برای دستشویی و ادرار سگ در محلی خاص و یا محلی که بعد از ترک خانه از آنجا عبور می‌کنید، استفاده نمایید. می‌توانید هر دفعه که سگ در محل همیشگی ادرار می‌کند دستوری مانند: برو دستشویی و یا برو ادرارکن بگویید. بعداز چندبار تکرار یک دستور، سگ آن دستور را به محض شنیدن با عمل ادرار کردن پیوند خواهد داد.

طی تمامی مراحل آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه از اقدامات تشویقی استفاده کنید. هر زمان سگ دستور کلامی شما را مبنی بر ادرار کردن را انجام داد، سریعا سگ را تشویق کرده و چند ثانیه را با شادمانی با او رفتار کنید. مسئله مهمی است که بعد از انجام یک عمل صحیح به سگ پاداش دهید و یا سگ را تشویق کنید.

بتدریج خوراکی‌هایی که بعنوان پاداش به سگ می‌دهید را کم کنید. همچنان که آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه را پیش می‌برید، به صورت آهسته میزان و دفعات پاداش برای عمل ادرار و دستشویی را کاهش دهید. دقت نمایید که کاهش میزان و دفعات پاداش را به یکباره انجام ندهید. زیرا موجب عکس‌العمل منفی از سوی سگ خواهد شد. خوراکی‌ها قسمت مهم و سودمند آموزش در مراحل اولیه هستند. اما پاداش بعداز هربار دستشویی نباید به یک عادت طولانی مدت در زندگی سگ تبدیل شود.

دلایل و درمان بی‌اختیاری ادرار سگ‌

آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه - بخش اول

پرداختن به پیشامدها در آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه

سگ خود را برای کارهای اشتباهی که انجام داده است تنبیه نکنید. حیوان بطور اجتناب ناپذیری حتی بعد از آموزش خانگی موفق گاهی کارهای اشتباهی انجام خواهد داد. این پیشامدها بصورت مکرر در طول فرایند آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه اتفاق خواهد افتاد. مهم است بدانید که سگ از روی عمد کار اشتباهی را انجام نداده است و اینکه سرانجام یاد خواهد گرفت تا آن پیشامد را به یک عادت تبدیل نکند. هنگامی که سگ کار اشتباهی را انجام داد از فریاد زدن و تنبیه سگ پرهیز کنید. چرا که نه تنها هیچ کمکی به عدم تکرار رفتار اشتباه نخواهد کرد بلکه باعث ترس و استرس سگ از شما خواهد گردید. از اشتباهات بگذرید و با حیوان خانگی خود شکیبا باشید.

هنگامی که پیشامدی را در داخل خانه دیدید آن را متوقف کنید. هر زمان که سگ در داخل ادرار می‌کند با یک حرکت جهشی مانند کف زدن و یا گفتن "برو بیرون" آن را متوقف کنید. سپس سگ‌تان را بیرون ببرید و اگر کارش را بیرون تمام کرد تشویقش کنید.

آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه

محلی را که حیوان در آنجا دستشویی کرده است را کاملا تمیز کنید، چرا که سگها حس بویایی قوی دارند و اگر بوی ادرار از آنجا از بین نرود حیوان بین محل قبلی ادرار و یک محل قابل قبول برای دستشویی ارتباط برقرار می‌کند. این پیشامد در توله‌سگ‌های کوچکتر می‌تواند مشکل ساز شود. از یک پاک کننده آنزیم‌دار برای از بین بردن کامل بوی ادرار در داخل خانه استفاده کنید.

اگر خانه شما دارای حیاط است، می‌توانید از پیشامدهای داخل خانه بعنوان یک ابزار آموزشی استفاده کنید. هرزمان که محل ادرار را تمیز می‌کنید، دستمال کاغذی آغشته به ادرار را بیرون برده و در محلی که معمولا سگ در آنجا دستشویی می‌کند قرار دهید. از سنگ و یا چوب برای محکم کردن آن بروی زمین استفاده کنید. این عمل باعث خواهد شد هربار که سگ ادرار خودش را از روی دستمال کاغذی بو بکشد دستشویی کردن و بیرون رفتن را پیوند خواهد داد. به محض آنکه سگ درس بگیرد و برای دستشویی دوباره به بیرون برود، می‌توانید دستمال کاغذی را بردارید.

مشکلات داخلی را شناسایی کنید. اگر سگ نمی‌تواند از دستشویی کردن در داخل خودداری کند، ممکن است دارای بیماری و یا مشکل روحی باشد. با دامپزشک خود مشورت کنید تا مشخص شود سگ از کدام موارد زیر رنج میبرد:

  • عفونت دستگاه ادراری
  • اولویت بندی نوع سطح - سگها دوست دارند زباله ها را از روی برخی از سطوح از بین ببرند
  • اضطراب/ترس از بیرون رفتن
  • اضطراب جدایی
  • علامت گذاری اشیاء خانه
  • فرمانبرداری/هیجان ادراری

آموزش سگ مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید