خانه سگ ها آموزش سگ آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه -بخش اول

آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه -بخش اول

۲
۱۳۰۵۹
آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه -بخش اول

در طول آموزش ادرار کردن سگ در بیرون از خانه، شما می‌توانید بطور قابل توجهی به سگ یاد بدهید که در خانه ادرار نکند و برای این کار به دستشویی برود که خود قدم بزرگی در تربیت توله‌سگ خواهد بود. آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه که با نام تقویت مثبت هم شناخته می‌شود اساسا با پاداش دادن خوراکی‌های سبک و یا گفتن حرف‌های تحسین‌آمیز بر رفتارهای سگ همراه می‌باشد. طی این مراحل سگ شما یاد خواهد گرفت تا برای ادرار از دستشویی استفاده کند. درواقع در محیط خانه ادرار و دستشویی نکند. به منظور پیشبرد صحیح آموزش ادرار نکردن سگ در خانه لازم است تا توله‌سگ‌ را بطور دقیق زیرنظر بگیرید و سریع او را مورد تمجید قرار دهید. درغیر اینصورت سگ فراموش خواهد کرد که کاری را که انجام داده، صحیح بوده است یا خیر. برای دستیابی به نتایج مطلوب، تقویت مثبت دور از خانه اغلب با آموزش دستشویی با استفاده از روزنامه همراه است.
با مطالعه این مقاله از مقالات پتی فا می‌توانید نحوه آموزش ادرار نکردن سگ‌ در منزل را دنبال کنید:

آموزش فعال یا تقویت مثبت در آموزش ادرار سگ چیست؟

آموزش فعال با تشویق و پاداش دادن به سگ‌ همراه می‌باشد. اینگونه که هر زمان سگ خانگی در جای مشخص شده دستشویی کند از طرف صاحبش مورد تمجید قرار گرفته و یا پاداش می‌گیرد. برای انجام این کار لازم است تا مکان‌هایی که حیوان‌تان باید در آنجا دستشویی کند از قبل مشخص شده و ساعاتی که در روز باید به دستشویی برود را یاداداشت کنید. با داشتن این اطلاعات دیگر می‌دانید چه وقت باید منتظر دستشویی کردن سگ‌تان باشید و بدین ترتیب نیم ساعت قبل آنها را برای دستشویی کردن به مکان‌هایی که مجاز به دستشویی هستند مانند باغچه، پارک، اتاق ایمن مخصوص سگ و غیره می‌برید و اجازه می‌دهید تا کارشان را انجام دهند.

چه موقع باید به سگ‌تان پاداش بدهید؟

برای این کار لازم است تا منتظر شوید سگ‌ دستشویی کند، بعد سریع شروع کنید به تشویق کردن او و با خوراکی‌های خوشمزه به سگ پاداش بدهید. اگر شروع به استفاده از یک کلیکر کرده‌اید، دیگر وقتش است تا آن را فشار دهید. این را بدانید که در این مورد سگ‌ به تقویت مثبت اضافی نیاز ندارد چرا که به دستشویی رفتن یک رفتار ابتدایی ساده می‌باشد. هرچند کلیک کردن، دستور رها کردن و یا تشویق کلامی سگ‌ با صدای پرنشاط به او خواهد فهماند که از رفتارش راضی هستید. فقط بخاطر داشته باشید که در هنگام دستشویی کردن از کلیکر و یا تشویق کلامی استفاده نکنید، چراکه حیوان ممکن است کارش را قطع کند. سگ هم همانند هر جانداری نباید در هنگام دستشویی تحت فشار قرار گیرد. یعنی به هیچ عنوان با صداهای بلند و حرکات بدن، اسرار در سریع‌تر انجام دادن دستشویی نداشته باشد.

آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه


اگر کار سگ‌ در دستشویی زیاد طول کشید، درست قبل از آنکه سگ ادرار کند براحتی به آن بگویید ادرار کن یا هر جمله‌ای که می‌خواهید با آن به سگ خود را برای شروع ادرار ترغیب نمایید. وقتی ادرار و دستشویی سگ تمام شد از کلیکر استفاده کنید و یا به آن یک خوراکی بدهید. از گفتن کلمات یا عبارات عادی روزمره خودداری کنید. سگ‌ بتدریج به این دستور عادت کرده و آن را با خیابان، ادرار کردن و پیاده‌روی مربوط می‌سازد. البته امکان این وجود دارد که سگ‌ به تنهایی هم ادرار کند اما مهم این است که این روش مطلوب به آن کمک می‌کند تا این روال جدید را بیاد آورده و بکار ببرد.

دلایل و درمان بی‌اختیاری ادرار سگ‌

آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه - بخش دوم

این موارد را در آموزش ادرار سگ فراموش نکنید

هروقت در خانه هستید گاهی اوقات سگ‌ را زیرنظر بگیرید و به آن اجازه دهید تا آزادانه در اتاق‌های دیگر سرک بکشد و هنگامی که خانه را ترک می‌کنید بهترین گزینه قرار دادن آن در یک محیط پر از روزنامه می‌باشد. بعد از چندین بار تکرار این عمل، سگ عادت می‌کند تا در مکانی که برایش معین کردید دستشویی کند. اگر توله سگ کمتر از شش ماه سن دارد انتظار این را نداشته باشید که این کار را بخوبی انجام بدهد. تقویت مثبت در این راه می‌تواند بسیار مفید بوده و به شما کمک کند تا دستورات پایه را بطور قابل توجهی به توله‌سگ‌ آموزش دهید. توجه داشته باشید که با ترکیب روش‌ها، سگ‌ عادت خواهد کرد تا در جای تعیین شده و روی روزنامه دستشویی کند. توجه کنید که نباید لایه‌های روزنامه‌ها را روی کف اتاق رها کنید.

آموزش سگ توله سگ مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید