خانه سگ ها سگ بولداگ آموزش اصولی تغذیه و مراقبت از سگ بولداگ آمریکایی

آموزش اصولی تغذیه و مراقبت از سگ بولداگ آمریکایی

۴۴۰۷
آموزش اصولی تغذیه و مراقبت از سگ  بولداگ آمریکایی

در نژاد سگ بولداگ آمریکایی، اگر خواهان تبدیل توله سگ بولداگ آمریکایی به یک سگ بالغ آمریکایی سالم و سلامت هستید، باید اصول تغذیه صحیح را رعایت کنید. این اتفاق باعث حصول اطمینان از حفظ سلامت استخوان و مفاصل سگ بولداگ شما در چرخه رشد خواهد شد. توله سگ بولداگ باید تا ۱۸ ماهگی دارای رژیم تغذیه باشد و پس از این دوران به سگ بالغ تبدیل شده، مدل و رژیم غذایی مناسبی خواهد داشت.

غذایی با کیفیت بالا که ویژگی های گوشت را بعنوان ترکیبی که روی برچسب بسته میباشد بیابید. این به سگ بولداگ آمریکایی پروتئین مورد نیازی را خواهد داد و محدود کننده میزان کربوهیدراتی که مصرف میکند خواهد بود. پروتئین خام نباید کمتر از ۳۰ درصد و چربی خام نباید کمتر از ۲۰ درصد باشد. مقدار فیبر مورد نیازش نیز باید ۴ درصد یا کمتر باشد. با میوه های ممنوعه و مضر برای سلامت سگ ها آشنا شوید و در سترس سگ خود قرار ندهید.

کاهش ریسک انقباض معده، همچنین نفخ، از طریق رژیم غذایی قابل دستیابی است. نژاد سگ بولداگ آمریکایی جثه بزرگی دارند و در نتیجه نفخ معده یک عارضه محتمل در این نژاد است. این یک اتفاق بسیار جدی است و باید سریعا به دامپزشک مراجعه کرد. اگر مشاهده کردید سگ بولداگ آمریکایی شما از ناحیه معده ورم کرده است، در کوتاه ترین زمان ممکن باید به دامپزشک مراجعه نمایید. زیرا این اتفاق حیات سگ شما را به شدت تهدید می کند. سگ ها در این حالت تا چند ساعت می توانند تنفس داشته باشند و در ۲۵ تا ۳۳ درصد ابتلایان، متاسفانه با مرگ سگ همراه می گردد. فعالیت سگ خود را حداقل یک ساعت پس از تغذیه محدود کنید و آنها را از نوشیدن مقادیر زیادی آب در یک زمان محدود کنید.

دسترسی نامحدود به آب را فراهم کنید. همیشه مهم است تا اجازه دهید که در دسترس سگ بولداگ، منابع آب تازه و سالم موجود باشد( دسترسی به آب همیشگی با مقدار زیاد آب کاملا متفاوت است، زیرا در این دسترسی آب نامحدود نمی باشد و فقط سگ را از دسترسی منع نمی کنیم اما میزان آب موجود، محدود و به اندازه صحیح مصرف خواهد بود). آب مصرفی نژاد بولداگ آمریکایی موضوعی مهم در سلامت سگ می باشد. سگ بولداگ طرفداران زیادی در بین دوستداران حیوانات دارد، این مسوله اهمیت روش های مراقبتی و سلامتی سگ بولداگ آمریکایی را به صورت خاص بیان می کند.

آموزش اصولی تغذیه و مراقبت از سگ بولداگ آمریکایی

فقط در صورتی که نیاز بود سگ بولداگ خود را بشویید. نژاد سگ بولداگ آمریکایی تمایل دارد موهای کوتاه و صافی داشته باشد که این تمایل باعث می شود که به ندرت به حمام تمایل داشته باشند. در صورتی که به صورت فیزیکی، پوست بولداگ کثیف شده باشد، یک شستشو و حمام سریع برای حیوان در نظر بگیرید. موارد ذکر شده اهمیت شناخت و معرفی کامل نژاد سگ بولداگ آمریکایی را نشان می هد.

به صورت منظم موهای سگ بولداگ آمریکایی را شانه و برس بکشید، ریزش موی سگ بولداگ، بیشتر از تصور شما خواهد بود. شانه کشیدن مرتبو و منظم سگ بولداگ یک سرمایه گذاری است از بابت نظافت مبل ها، از موهای سگ است و همانطور که اشاره شد ریزش موی سگ بولداگ آمریکایی در صورت نداشتن برنامه منظم شانه کشیدن، باعث دردسرهای بعدی شما خواهد شد.

به صورت منظم قسمت صورت سگ بولداگ آمریکایی را نظافت کنید. چون اجزای صورت بولداگ، مرزبندی بسیار نزدیکی به هم دارند. در برخی از سگان این نژاد، بین پوزه و چشمان سگ پوست اضافی رشد می کند. در این صورت این قسمت از صورت سگ بولداگ مستعد کثیفی و رطوبت خواهد بود که بوی بدی نیز به همراه خواهد داشت. اطمینان حاصل نمایید که تمیز کردن پوست بین پوزه و چشمان سگ به طور مرتب با یک حوله کاغذی مرطوب یا حوله دستشویی و یا صابون ملایم انجام می گیرد. در صورت استفاده از صابون حتما دقت نمایید با چشمان سگ تماسی نداشته باشد و در صورتی که این اتفاق افتاد، با آب تمیز چشمان بولداگ را پاک کنید. اکثر مراکز پت شاپ، دستمال مرطوب را ارئه می دهند که بهترین انتخاب برای نظافت صورت سگ بولداگ آمریکایی است. پس از تمیز کردن بین پوزه و چشمان صورت سگ بولداگ، از یک حوله کاغذی تمیز جهت  خشک کردن این ناحیه استفاده کنید. این مسئله کمک می کند که رطوبت به جا مانده باعث توسعه عارضه پوستی به نام درمتایتس پوستی نگردد.

بیماری سگ تغذیه و رژیم غذایی سگ سگهای نگهبان مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید