خانه سگ ها سگ شیتزو آموزش رفتاری و تربیت سگ شیتزو

آموزش رفتاری و تربیت سگ شیتزو

۶۴۰۲۰
آموزش رفتاری و تربیت سگ شیتزو

می توان گفت نژاد سگ شیتزو، محبوبترین در جهان است. با یک پیاده روی کوتاه متوجه این موضوع خواهید شد. یکی از مولفه هایی که لذت نگهداری سگ را دو چندان می کند، رفتار صحیح سگ شیتزو شما در اجتماع خواهد بود. بدون شک به این صحنه برخورده اید که صاحب سگ دستوری می دهد و سگ پیروی نمی کند. برای جلوگیری از این قبیل موارد، باید آموزش رفتاری صحیح سگ شیتزو را انجام دهید. برای شناخت بیشتر سگ شیتز، معرفی این نژاد را مطالع کنید. همچنین آموزش مراقبت و نگهداری از سگ شیتزو، مکمل آموزش پیش رو خواهد بود.

اجازه دهید که سگ شیتزوی شما، سگ های دیگر را خیلی زودتر ببیند، درواقع پروسه اجتماعی شدن سگ شیتزوی خود را سریعتر انجام دهید. این اتفاق علاوه بر اجتماعی شدن سگ، موجب می شود زندگی خارج از خانه را تجربه کرده و از آن لذت ببرد. سپس سگ خود را به داخل شهر ببرید. دیگر سگ شما از اتومبیل ها، چراغ ها، صداها و افراد دیگر نخواهد ترسید زیرا شما با اجتماعی کردن سگ خود مانع از این اتفاق شده اید. هرچه سگ شیتزو با تجربه های مختلف زندگی روبرو شود، با آنها ارتباط برقرار کرده و رفتار مناسب و راحتی خواهد داشت.

توله سگ شیتزو

اگر توله سگ شیتزو دارید، برای او یک حلقه مخصوص تهیه کنید که بین دندان هایش بازی کند. این نژاد در سالهای ابتدایی خود، اغلب جویدن جز کارهای مورد علاقه او است، اما با آموزش مناسب می توانید این عادت را متوقف کنید. به یاد داشته باشید که مهم نیست چطور سگ شیتزوی شما در مراحل اولیه گاز می گیرد. این کاملا طبیعی است اما اجازه ندهید که به آن عادت کند!

آموزش مهارت های پایه به سگ شیتزوی خودتان، امری زمان بر خواهد بود. این آموزش ها شامل مواردی مانند بشین، پاشو، بایست، پارس نکن و غیره هستند. زیرا نژاد شیتزو داری یک نگرش توام با اعتماد به نفسی است که موجب می شود آموزش زمان بر و کمی سخت باشد. شما باید صبور باشید و آموزش را متوقف نکنید. به ویژه سگ شیتزو به عامل شکستن اسباب و وسایل در خانه معروف است. به هیچ وجه سگ خود را مجازات نکنید، صبور باشید و با مهربانی رفتار کنید.

آموزش سگ سگ عروسکی

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید