خانه سگ ها آموزش سگ آموزش پیاده روی صحیح با سگ

آموزش پیاده روی صحیح با سگ

۱۴۶۹۵
آموزش پیاده روی صحیح با سگ

ابراز عشق و محبت به حیوان خانگی همراه با صبر و زمان بر خواهد بود. تعهد و مسئولیت شخص جهت آموزش رفتاری و پیاده روی صاحب سگ لازم و ضروری است. خرید قلاده برای تعیین انتظارات و پاداش دادن به سگ برای انجام کار صحیح و درست از جمله عواملی است که عشق و دوست داشتن ما به حیوان خانگی خودمان را بیان می کند. وقت آن است که به زودی متوجه شوید چه کاری باید انجام دهید تا شما و حیوان خانگی خود بتوانید تجربه پیاده روی متفاوتی را داشته باشید.

یک قلاده افسار دار برای سگ خریداری کنید. بعد از مدتی دوست چهار پای شما تشخیص خواهد داد که با بستن قلاده افساری به گردن سگ، زمان پیاده روی است. با همین روش ساده زمانی که سگ در سنین پایین قرار دارد، سگ خود را برای آماده شدن به پیاده روی آموزش داده اید. قلاده را در دور گردن سگ قرار دهید و به سگ خود بگویید بزن بریم پیاده روی. تمام زمان پیاده روی را همراه با قلاده انجام دهید.

قلاده بسته شده را مجددا بررسی کنید، دقت کنید که شل نبوده و اندازه سفتی و محکم بودن قلاده باعث اذیت حیوان خانگی شما نگردد. یک قاعده مناسب برای تشخیص سفتی مناسب قلاده این است که بتوانید ۲ انگشت خود را بین قلاده و گردن سگ قرار دهید. قلاده نباید شل باید زیرا سگ در تلاش برای درآوردن قلاده به گوش و صورت خود آسیب وارد می کند. یا در یک حرکت سریع قلاده از گردن سگ خارج خواهد شد.

سمتی را انتخاب نمایید که سگ شما راحتتر باشد. ثبات و تداوم در پیاده روی سگ بسیار مهم است. هنگام پیاده روی با سگ، در سمتی  قرار بگیرید که حیوان خانگی با شما ارتباط راحت تر و بهتری را برقرار می کند. این موضوع برای ما انسان ها هم صادق است. به طور غیر ارادی ما انسان ها نیز در هنگام پیاده روی عادت به قرار گرفتن در یکی از سمت های همراه خود داریم. سمتی که باعث می شود از پیاده روی لذت بیشتری داشته باشیم. سگ با فهمیدن انتظار شما، با پیاده روی ارتباط بهتری برقرار خواهد کرد. تعویض پی در پی سمت چپ یا راست برای پیاده روی با سگ، موجب آشفتگی در سگ خواهد شد. پیاده روی با سگ را در زمان های مقرر شده انجام دهید، سعی نمایید در بازه زمانی خاصی به صورت مداوم با سگ پیاده روی کنید.

آموزش صحیح پیاده روی با سگ

طناب و فاصله قلاده تا بدن خود را کاهش دهید.  مهمترین جنبه یادگیری نحوه پیاده روی سگ، حفظ کنترل خود بر سگ است، به طوری که حیوان خانگی شما راه رفتن به سبک خود را نتواند به شما دیکته کند. شما رئیس هستید و این باید در روابط پیاده روی شما با سگ نیز انعکاس یابد. طناب افسار قلاده سگ را بپیچید و طول آن را کاهش دهید تا فاصله بین شما و حیوان خانگی کوتاه شود. قلاده سگ را به سمت خود بکشید، اما اجازه دهید سگ در فاصله راحتی حرکت و پیاده روی کند. هنگامی که سگ شما متوجه می شود که انتخاب طول طناب قلاده با شما است، مقاومت کمتری نسبت به سایر پیشامدهای مسیر پیاده روی خواهد داشت.

با سگ خود صحبت کنید. فراموش نکنید تن صدای شما برای سگ کاملا قابل تشخیص است. هنگامی که سگ شما رفتار درست و مناسبی را انجام می دهد با تشویق زبانی و افزایش زمان پیاده روی پاسخ دهید. در زمان انجام کارهای اشتباه مانند ایجاد صداهای ترسناک در مکان هایی که سایر انسان ها هستند و همچنین در برخورد با سگ های افراد دیگر، با صدای ناراحت و تند با سگ صحبت کنید تا تفاوت صدای شما را درک کند. این عمل باید به صورت مداوم باشد تا در رفتار حیوان خانگی شما نهادینه گردد.

سگ خود را با رفتارهای خاص پاداش دهید.  استفاده از رفتارهای مناسب و پاداشی هنگام آموزش پیاده روی به سگ، به خصوص هنگامی که شما کش یا طناب قلاده حیوان خانگی خود را می کشید، انتظار دارید رفتار متناسب با خواسته شما را داشته باشد. سگ ها بسیار مشتاق و علاقه مند به تکه های هات داگ، پنیر و حتی چرت زدن می باشند، برای تشویق رفتارهای صحیح سگ از این موارد استفاده کنید.

آموزش سگ مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید