خانه سگ ها آموزش سگ آموزش ماندن سگ در داخل قفس سگ

آموزش ماندن سگ در داخل قفس سگ

۱۶۹۰۴
آموزش ماندن سگ در داخل قفس سگ

قفس سگ مناسبی را تهیه کنید. آموزش ماندن در داخل قفس سگ یک روش بزرگ و مهم برای افزودن به برنامه تربیتی سگ می‌باشد. سگها به قفس به چشم یک آشیانه و قفس نگاه می‌کنند که در دل خانه جای گرفته است و هیچ سگی دوست ندارد قفس خود را کثیف کند. هر چند داخل قفس برای سگ محل کاملا راحتی نمی‌باشد. آموزش ماندن سگ در داخل قفس سگ نیازمند وقت و صبر فراوان است . همچنین لازم است مطمئن شوید که  سگ در در داخل قفس سگ راحت می‌باشد.

اشکال گوناگونی در طرح و شکل‌های متفاوتی از قفس سگ در بازار موجود است. قفس‌های پلاستیکی برای حمل در طول مسافرت استفاده می‌شود و انواع فلزی آن بصورت تاشو در بازار موجود می‎‌باشد. قفس سگی را انتخاب کنید که بسیاری از نیازهای شما را رفع کند و مطمئن شوید نوع آن به گونه‌ای است که سگ قادر به جویدن و یا تخریب آن نمی‌باشد.

قفس سگ را در سایز مناسب تهیه کنید

باید قفس به گونه‌ای بزرگ و جادار باشد که یک سگ بزرگسال بتواند به راحتی در آن بایستد، بچرخد و بدون آنکه پاهایش را جمع کند دراز بکشد. اگر قفس سگ بسیار بزرگ باشد ممکن است سگ گوشه‌ای را برای دستشویی برگزیند و اگر بسیار کوچک باشد امکان ناراحتی و گرفتگی عضلات سگ وجود دارد. اگر سگ شما در حال رشد می‌باشد برای انتخاب قفس با سایز مناسب که در آینده هم کارایی دشته باشد، با دامپزشک خود مشورت نمایید.

بتدریج سگ خود را با قفس آشنا کنید. اگر بدون هیچ مقدمه مناسبی سگ را در داخل قفس قرار دهید، ممکن است سگ دچار مشکلات روحی و روانی شده و از قفس خود بترسد. مطلوب است تا بتدریج سگ را با قفس جدیدش آشنا کنید. سگ را تشویق به جستجوی قفس و استفاده صحیح از آن کنید. در هنگام نزدیک شدن به قفس سگ به صدایتان انرژی بیشتری بیافزایید. سعی نمایید در قفس سگ را باز بگذارید و بصورت دوره‌ای داخل قفس خوراکی قرار دهید. با قرار دادن خوراکی در نزدیکی در قفس این عمل را شروع کنید و کم‌کم خوراکی‌ها را به داخل قفس سگ ببرید. اجازه دهید تا سگ در هر زمان که دوست داشت به داخل قفس برود. در قفس سگ را باز بگذارید تا حیوان خانگی شما احساس کند در زمان فراغت می‌تواند به داخل قفس برود.

غذا دادن در داخل قفس سگ را شروع کنید

زمانی که سگ داخل قفس راحت بود و با ماندن در قفس خو گرفت، می‌توانید غذا دادن داخل قفس سگ را شروع کنید. این کار به سگ کمک می‌کند تا با قفس آشنا شده و قسمتی از روز را به داخل قفس برود. هنگامی که سگ در حال غذا خوردن می‌باشد در قفس را ببندید. در اوایل لازم است برای مانع شدن از ترسیدن سگ به محض تمام کردن غذایش در قفس را باز کنید. همچنین می‌توانید بتدریج مدت زمان بسته ماندن در را افزایش دهید و هرچند روز یک الی دو دقیقه به آن بیافزایید.

آموزش ماندن سگ در داخل قفس سگ

اگر سگ در داخل قفس شروع به نالیدن، گریه و یا پارس کردن نمود، همان لحظه در قفس سگ را باز نکنید و منتظر شوید ناله و پارس کردن‌ها تمام شود و سپس در قفس را باز کنید. چنانچه هر زمان که سگ پارس کرد در قفس را باز کنید، سگ احساس خواهد کرد همیشه با پارس کردن می‌تواند از قفس خارج بشود. ماندن سگ در داخل قفس یا لانه به مدت ۳۰ دقیقه، هیچگونه مشکلی را پیش نخواهد آورد. شما می‌توانید سگ را در مواقعی بمدت کوتاه از قفس سگ بیرون بیاورید و مجددا در داخل قفس قرار داده و در قفس را ببندید. گاهی نیاز داشته باشید که حیوان خانگی خود را تمام شب در داخل قفس سگ قرار دهید. در نظر داشته باشید که این فرایند هفته‌ها زمان میبرد تا سگ به تنها ماندن در قفس عادت کند و راحت باشد.

شروع کنید بطور منظم سگ را در قفس قرار دهید. بعد از سازگاری سگ به تنهایی در داخل قفس، می‌توانید هنگامی که در خانه نیستید آن را در قفس سگ قرار دهید. بهتر است قرار دادن سگ در قفس را تا زمانی که هنوز آماده خروج از منزل نگشته‌اید، به تاخیر بیاندازید، زیرا سگ عصبانی شده و نمی‌تواند درک کند چرا درحالی که شما هنوز در خانه هستید او در قفس سگ زندانی است. به خاطر داشته باشید قبل از آنکه سگ را در قفس بگذارید به آن اجازه دهید بیرون برود و دستشویی کند. عدم توجه به این مسئله می‌تواند باعث بروز پیشامدهایی گردد که شما انتظار وقوع آنها را نداشته‌اید.

به هیچ عنوان از قفس سگ برای تنبیه استفاده نکنید، چرا که نمی‌خواهیم حیوان قفس را با فریاد زدن و تنبیه پیوند دهد. درصورتی که غذا دادن در داخل قفس سگ را ادامه دهید و از قفس برای آموزش استفاده کنید، مانند مواقعی که نمی‌خواهید در نبود شما خانه را بهم بریزد، حیوان‌تان باید رابطه مثبتی با قفس داشته باشد.

آموزش سگ مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید