خانه سگ ها سگ هاسکی آموزش بازی کردن، فعالیت و ورزش با سگ هاسکی

آموزش بازی کردن، فعالیت و ورزش با سگ هاسکی

۱
۱۸۶۲۳
آموزش بازی کردن، فعالیت و ورزش با سگ هاسکی

روز به روز به میزان محبوبیت سگ هاسکی در میان دوستداران حیوانات خانگی افزوده می شود. ما در مطالب دستورالعمل تغذیه سگ هاسکی و معرفی سگ هاسکی روش های صحیح نگهداری و مراقبت از سگ هاسکی را قبلا آموزش داده ایم. در صورتی که توله هاسکی داشته باشید، توصیه می کنیم، آموزش رفتاری توله سگ هاسکی را مطالعه نمایید.

هاسکی ها، سگ های فعال و پرانرژی هستند. این پویایی و فعالیت، ریشه در نژاد سیبریایی آنها دارد. هاسکی، سگی قدرتمند است که برای کشیدن سورتمه های سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. جای تعجب نخواهد داشت که سگ هاسکی، نیاز به فعالیت و ورزش روزانه دارد. مدت زمان انجام فعالیت های روزانه سگ هاسکی، نباید کمتر از ۳۰ دقیقه باشد. در مطب پیش رو، روش هایی بیان شده تا شما را در انجام فعالیت های روزانه برای سگ هاسکی خود یاری داده و به بهینه تر انجام دادن این فعالیت ها سوق دهد.

یک روش ساده و آسان، پیاده روی طولانی همراه با سگ هاسکی خواهد بود. اگر شما به دوچرخه سواری علاقه داشته باشید، می توانید دسته طناب قلاده سگ هاسکی را به دوچرخه خود بسته و اجازه دهید، سگ شما را بکشد.( اگر مهارتی در دوچرخه سواری ندارید، از این روش چشم پوشی کنید. چون باعث آسیب به خود شما خواهد شد.) واضح است که بازی کردن و پیاده روی با سگ هاسکی، علاوه بر پویایی و سلامت حیوان خانگی، سلامت و شادابی خود شما را نیز سبب خواهد شد. اگر دسترسی به استخر اختصاصی و یا دریا دارید، می توانید همراه با سگ هاسکی خود به شنا بپردازید. دقت کنید که هاسکی ها، سگ های پر انرژی و قدرتمندی هستند. اگر از لحاظ بدنی ضعیف بوده و امکان ورزش و فعالیت های عادی را ندارید، از داشتن سگ هاسکی منصرف شوید.

آموزش ورزش، فعالیت و بازی کردن با سگ هاسکی

سگ هاسکی استاد در فرار است. اگر سگ هاسکی شما به حیاط تردد دارد. بر روی دیوار ها حصار بکشید تا مانع از فرار احتمالی حیوان خانگی خود شوید. اگر دیوارهای حیاط منزلتان بلند باشد نیازی به کشیدن حصار نخواهد بود. این اقدام ممکن است کافی نباشد، با این وجود با توجه به علاقه سگ هاسکی به کندن زمین، در حیاط قسمتی را فراهم نمایید که سگ بتواند این غریزه اش را فعال کند و به فکر فرار از حیاط نیافتد.

هاسکی، سگ بسیار اجتماعی است. سگ هاسکی شما از بودن یک سگ دیگر استقبال خواهد کرد. سگ دیگری که بتواند با او همبازی شده و بازی کند. همبازی ایده آل برای سگ هاسکی شما، سگی خواهد بود که از نظر جثه و قد به هاسکی شما نزدیک باشد. اجازه دهید سگ هاسکی خود همبازیش را انتخاب کند. می توانید با کسانی که در همسایگی شما از سگ نگهداری می کنند آشنا شوید تا هاسکی شما قادر به انتخاب همبازی شود.

فعالیت و ورزش سگ هاسکی را در هوای گرم انجام ندهید. سگ هاسکی دارای پوشش دو لایه است که او را در سرمای شدید هم محافظت می کند. این بدان معنی نیست که اگر منطقه زندگی شما، دارای آب و هوای گرم است، شما نمی توانید از سگ هاسکی نگهداری کنید. باید در هوای گرم به فعالیتهای بدنی سگ دقت بیشتری داشته باشید و در این ساعات از انجام ورزش خودداری کنید. اگر منطقه زندگی شما آب و هوای گرمی دارد، فعالیت های سگ هاسکی خود را در ساعات اولیه صبح، انجام دهید. مخصوصا در تابستان که هوا گرمتر می شود باید به این مسئله دقت کنید و در ساعات خنکی، هاسکی خود را به بیرون از خانه ببرید.

آموزش ورزش، فعالیت و بازی کردن با سگ هاسکی

سگ هاسکی بسیار هوشمند است. او نیاز به تحریکات روحی و روانی برای شاداب زیستن دارد. اسباب بازی های کانگ (kong)، یک انتخاب خوب برای سگ هاسکی خواهد بود. زیرا این اسباب بازی با دوام خود، سگ را به چالش خواهد کشید و یکی از شیوه های آموزش غذا خوردن به سگ هاسکی نیز می باشد. اسباب بازیی را انتخاب کنبد که دوام و مقاومت مناسبی داشته باشد تا از آسیب های احتمالی پیشگیری شود. غیر از اسباب بازی، بازی های دیگری را به او آموزش دهید. همانطور که قبلا بیان شد، سگ هاسکی دارای هوش سرشاری است می توانید به او بازی بی حرکت شدن را یاد دهید. شما به زمان نیاز خواهید داشت زیرا سگ هاسکی قدرت یادگیری بازی ها را دارد.

آموزش سگ مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


  • خیلی ممنون از مطالب آموزنده ی شما واقعا عالی هستند👍👍👍👍👍👌👌👍👍👍

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید