خانه سگ ها نژاد انواع سگ بولداگ – بولداگ انگلیسی، بولداگ آمریکایی و بولداگ فرانسوی

انواع سگ بولداگ – بولداگ انگلیسی، بولداگ آمریکایی و بولداگ فرانسوی

۱
۱۰۱۷۹
انواع سگ بولداگ – بولداگ انگلیسی، بولداگ آمریکایی و بولداگ فرانسوی

آیا به صحبت‌هایی که دیگران درمورد انواع سگ بولداگ بیان می‌کنند، اطمینان دارید؟ این مقاله از سری مقالات PetiFa به شما خواهد آموخت که چگونه تفاوت بین انواع سگ بولداگ که شامل بولداگ انگلیسی، بولداگ آمریکایی و فرانسوی می‌شود را تشخیص دهید.

شاخصه هر یک از انواع سگ بولداگ با توجه به ویژگی‌های فیزیکی با یکدیگر متفاوت است. با وجود تفاوت بین انواع سگ بولداگ، مطمعن باشید درصورت به خانه آوردن هریک از آنها روزهای شادی را برای تمام اعضای خانه خواهید ساخت. در مطلب پیش رو به مرور ویژگی‌ها و خصوصیات شخصیتی هریک از انواع سگ بولداگ می‌پردازیم.

بولداگ انگلیسی

نژاد سگ بولداگ انگلیسی یا بریتانیایی از شهرت زیادی در میان این سه نژاد برخوردار است. نژاد انگلیسی بولداگ از پادشاهی انگلستان سرچشمه می‌گیرد. بولداگ انگلیسی به دلیل داشتن صورت دوست‌ داشتنی و بدن گوشتالو بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. سایز این سگ‌ها متوسط است که حدود ۴۰ سانتی‌متر از سطح زمین تا شانه‌ها می‌باشد و برخلاف سایزشان وزنی بیشتر از ۲۵ کیلوگرم دارند.

انواع سگ بولداگ ، بولداگ انگلیسی

ظاهر سگ بولداگ انگلیسی بسیار زیبا و دوست‌ داشتنی است. اگرچه نژاد انگلیسی از انواع سگ بولداگ، تنومند و عضلانی است اما شخصیتی شیرین و مهربان دارند. سگ بولداگ انگلیسی شاد و بازیگوش است و می‌تواند ساعات زیادی را در کنار شما بر روی مبل بنشیند. اگر به مانند ما فکر می‌کنید که صورت بولداگ انگلیسی، جذاب و مهربان است، بهتر است تا با یکی از آنها دوست شوید. آن وقت دیگر مطمعنا عاشق سگ بولداگ می‌شوید. اگر به دنبال یک سگ آرام و ساکت هستید، دیگر مورد دلخواهتان را پیدا کرده‌اید.

بولداگ فرانسوی

سگ بعدی از انواع سگ بولداگ، نژاد فرانسوی بولداگ است که شباهت زیادی به سگ‌های بوستن تریر دارد. وجه تمایز بین آنها بدن گوشتالو و عضلانی بولداگ فرانسوی است. همچنین صورت بولداگ فرانسوی کمی پهن‌تر و گوشهای خفاشی دارد. ویژگی‌های بدنی نژاد سگ بولداگ فرانسوی بسیار شبیه به بولداگ انگلیسی است. این نژاد کمی کوچکتر است اما قد آنها نزدیک به یکدیگر می‌باشد. از نظر تاریخی، بولداگ فرانسوی بعنوان یک همراه اصلی در جامعه بلند پایه فرانسه در قرن نوزدهم یاد شده است.

انواع سگ بولداگ ، بولداگ فرانسوی

سگ‌ بولداگ فرانسوی کوچک اما تنومند بوده و قد آنها از ۲۵ تا ۳۰ سانتی‌متر تا شانه‌هایشان است. وزن بولداگ فرانسوی به ۱۴ کیلوگرم می‌رسد. سگ بولداگ فرانسوی بشاش، برون‌گرا و اندکی هم خشن می‌باشد اما بسیار شیرین و وفادار هستند. این سگ عاشق وقت گذرانی با شما خواهد بود و اگر بدرستی مورد تربیت و آموزش قرار گیرد، کودک شما از بازی کردن با یک سگ شاد و مهربان لذت خواهد برد. سگ بولداگ فرانسوی سازگاری بسیار خوبی با فضاهای شهری دارد.

بولداگ آمریکایی

بالاخره به معرفی سگ بولداگ آمریکایی رسیدیم که به دو دسته اسکات و جانسون تقسیم می‌شود. بولداگ آمریکایی سگی شیرین و دوست‌ داشتنی است. افرادی که ورزش می‌کنند، سفر می‌روند و یا به یک سگ وفادار در کنار خود نیاز دارند می‌توانند بولداگ آمریکایی را انتخاب اول خود قرار دهند. بولداگ آمریکایی بزرگترین و فعال‌ترین نژاد در میان انواع سگ بولداگ یاد شده می‌باشد.

انواع سگ بولداگ ، بولداگ آمریکایی

سایز سگ بولداگ آمریکایی به ۷۵ سانتی‌متر تا شانه‌های حیوان و وزنی تا حدود ۵۵ کیلوگرم دارد. همانطور که بیان گردید، شخصیت بولداگ آمریکایی بسیار خاص می‌باشد و دلیل آن وفادار بودن این سگ نسبت به افرادیست که از آن مراقبت و محافظت می‌کنند. دیگر از شلوغ کردن اطراف‌تان با سگ‌های بزرگ پرهیز کنید و تنها این سگ زیبا و باشکوه را به خانه بیاورید.

اگر علاقمند به دانستن درباره سگها و ویژگی‌های شخصیتی ‌آنها هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا مقالات دیگر پتی فا را جهت آشنایی با نژادهای مختلف سگها مطالعه نمایید.

سگهای نگهبان معرفی نژاد سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید