خانه سگ ها بیماری سگ بیماری‌های شایع سگ بول تریر

بیماری‌های شایع سگ بول تریر

۲۷۰۱
بیماری‌های شایع سگ بول تریر

آیا در فکر نگهداری از یک سگ بول تریر در خانه هستید؟ آیا از بیماری‌های شایع سگ بول تریر اطلاع دارید؟ در صورت تصمیم به نگهداری از سگ بول تریر، انتخاب صحیحی داشته‌اید. چرا که سگ‌های بول‌تریر قوی و عضلانی هستند و به سگهایی شجاع، باهوش و مهربان مشهور می‌باشند.

این سگها نیاز دارند تا حدی با اعضای خانواده صاحبانشان همراه شوند. این کار باعث می‌شود تا در مواقع تنهایی، اعضای خانواده استرس‌های درحال افزایش، افسردگی و مشکلات رفتاری بول‌تریرها را پایان دهند. به خانه آوردن سگ بول تریر نیازمند زمان کافی برای آموزش و تمرین آنها است. لازم است شما بعنوان صاحب سگ بول‌تریر از تمامی مراقبت‌های لازم مربوط به این نژاد که شامل بیماری های شایع سگ بول تریر هم می‌شود، آگاهی کامل داشته‌ باشید. به این طریق می‌توانید به موقع بیماری‌های شایع سگ بول تریر را تشخیص داده و از بروز آنها جلوگیری کنید.

آیا بول‌تریرها سگهای سالمی هستند؟
عمر تقریبی سگ بول‌ تریر ۱۰ سال می‌باشد اما بسیار حائز اهمیت است که آنها با کیفیت مطلوبی در طول حیات به این سن برسند. شاخصه‌های سلامتی، راحتی و شادی زندگی سگهای پیر را متفاوت می‌سازد. بطور واضح یک مراقبت مطلوب از سنین پایین تا بزرگسالی منجر به یک پیری سالم با مشکلات کمتر خواهد شد.

بسیار مهم است که از بیماری‌های شایع سگ بول تریر آگاهی داشته باشید و از ابتلای سگ پیشگیری نمایید و در صورت ابتلا در سریعترین زمان ممکن حیوان خانگی خود را درمان نمایید.

ناشنوایی در سگ بول تریر

ناشنوایی یکی از معروفترین بیماری‌های شایع سگ بول تریر است. تقریبا ۱۸ درصد از نژاد بول تریر به این بیماری مبتلا هستند. ناشنوایی بیشتر در گونه‌های سفید سگ بول تریر منبع ارثی دارد. ناشنوایی می‌تواند در هردو گوش و یا یکی از گوش‌ها رخ بدهد. اگر مشکل دریک طرف باشد  سگ بول تریر شما می‌تواند زندگی عادی و بدون مشکل جدی داشته باشد. این امر با کنترل مناسب نیازها و سلامتی سگ ناشنوا توسط دامپزشک همراه است.

قبل از قبول کردن سرپرستی از سگ بول تریر از پرورش‌دهنده آن بخواهید تا برگه تایید تست پتانسیل تحریکی مغز(BAER) را که در پنج هفتگی حیوان از آن گرفته شده را به شما نشان دهد. این تست با تحریک کردن سگ توسط صداها انجام شده و دراین هنگام به ارزیابی پاسخ‌های مغز حیوان به این محرکات می‌پردازد. تست BAER برای سگ بول تریر ضروری بوده، زیرا تنها تستی است که کاملا قادر به مشخص کردن ناشنوایی و مقدار شدت آن در سگها می‌باشد.

بیماری‌های شایع سگ بول تریر

بیماری کلیه از بیماری‎‌های شایع سگ بول تریر

نژاد سگ بول تریر استعداد ابتلا به بیماری کلیه را دارد. در برخی از خطوط ژنتیکی، کلیه ناقص رشد کرده و منجر به پدید آمدن یک عضو کوچک می‌شود که ممکن است کاراییش را از دست بدهد. زمانی که کلیه‌های بول‌ تریرها قادر به تصفیه درست غذا نباشند، موجب نارسایی کلیوی می‌شوند که سرانجام سبب انباشته شدن سم در سراسر بدن‌ سگ می‌شود. بیماری کلیوی سگ بول نیازمند درمان ویژه و یک رژیم غذایی مناسب می‌باشد.

یکی دیگر از بیماری‌های شایع سگ بول تریر، بیماری کلیه پلی کیستیک است. در این نوع بیماری شرایط بسیار وخیم برای سگ به وجود می‌آید. حیوان نارسائی مستقیم کلیوی دارد که باعث بروز خطر در همه عضوها می‌شود. جهت تشخیص مشکلات کلیوی که اشاره شد، پیشنهاد می‌شود تا سریعا سگ بول تریر خود را برای آزمایش ادرار به نزد دامپزشک برده تا با اندازه گیری مقدار پروتئین موجود در ادرارش کارایی کلیه حیوان خانگی را یکبار در سال تعیین کند.

در رفتگی کشکک در سگ بول تریر

از بیماری‌های شایع در سگ بول تریر، در رفتگی کشکک است که کاسه زانو از جای خود درآمده و باعث پیدایش علائمی مانند درد در هنگام حرکت، لنگی و ضعف می‌شود. این مشکل درطول رشد حیوان به دلیل لنگی عضو مربوطه پدید می‌آید. رشد ناقص کاسه زانو می‌تواند ناشی از مشکلات ارثی و یا تروما باشد. بسیار اهمیت دارد تا مقدار و نوع تمرین سگ بول تریر را در تمام مراحل حیات کنترل کنید.

در بیشتر موارد در رفتگی، کشکک باید جراحی شود. لازم است تا به محض مشاهده هریک از علائمی که به آن اشاره شد سریعا به دامپزشک خود مراجعه کنید. مراجعه به موقع باعث جلوگیری از شدت وضعیت و پاسخ راحتر به درمان خواهد شد.

بیماری‌های قلبی از بیماری‌های شایع سگ بول تریر

در میان بیماری‌های شایع سگ بول تریر، بیماری قلبی هم وجود دارد. برخی از آنان تنگی دریچه آئورت و دیسپلازی دریچه میترال می‌باشد. ابتدا تنگی دریچه آئورت رخ می‌دهد و سپس جریان بیرون ریزی بطن چپ تنگ می‌شود. این انسداد جریان خون باعث زیاد شدن فشار روی بطن شده که به رنجیدن از گشادگی ختم می‌شود. گشادگی اشاره شده به معنای بزرگ تر شدن سایز آن می‌باشد. این وضعیت روی گردش خون در قلب تاثیر گذاشته و باعث تولید بافت‌هایی با کم خونی موضعی می‌شود. بافت‌های قلبی به دلیل نرسیدن خون به آنها رشد نمی‌کنند. این وضعیت مشابه سنکوپ و مرگ ناگهانی می‌باشد.

در دیسپلازی دریچه میترال نقص در دریچه بطن چپ می‌باشد که از دهلیز جدا می‌شود که به معنای حجم کاری بالا بوده که باید توسط قلب کنترل شده تا گردش خون حفظ شود. در هر دو وضعیت درمان با دارو خواهد بود اما همچنین با تغییراتی در رژیم غذایی و کنترل تلاش‌های فیزیکی سگ بول تریر دوره درمان انجام خواهد شد.

بیماری‌های شایع سگ بول تریر

حساسیت‌های پوستی در سگ بول تریر

سگ بول تریر استعداد مشکلات پوستی، همراه با واکنش‌های حساسیتی را دارند. در صورت گزیدگی توسط کک و پشه تمام بدن حیوان به خارش، جوش و التهاب دچار می‌شود. در نظر داشته باشید که دامپزشک با مشاهده هرگونه واکنش حساسیت پوستی یک نوع خاص از درمان را توصیه خواهد کرد. باید همیشه از محصولات عالی و مناسب با سگ بول تریر در طول دوره درمان استفاده کنید و مطمئن شوید که آنان فقط برای پوست‌های حساس ساخته شده اند.

موارد فوق که در بالا اشاره شدند از بیماری‌های شایع سگ بول تریر است. اگر موردی را فراموش کرده‌ایم، در قسمت کامنت‌ها به ما اطلاع دهید. این مقاله کاملا خبری بوده و پایگاه اطلاعاتی پتی فا هیچگونه اختیار برای تجویز درمان و یا تشخیص را ندارد. به شما توصیه می‌شود تا در صورت مشاهده هرگونه بیماری و یا درد حیوان خانگی به دامپزشک مراجعه نمایید.

بیماری سگ سگهای نگهبان مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید