خانه سگ ها سگ شیتزو خرید غذای سالم برای سگ شیتزو

خرید غذای سالم برای سگ شیتزو

۹۴۱۹
خرید غذای سالم برای سگ شیتزو

سگ شیتزو شما سزاوار غذای با کیفیتی است که مغذی و سالم باشد. خرید غذای سالم برای سگ شیتزو یکی از مهمترین دغدغه صاحبان حیوانات خانگی است. غذایی که نیازهای انرژی و بدنی سگ شیتزو را تامین کرده و موجب رشد سلامتی و بهبود وضعیت جسمانی گردد. در ادامه به بررسی عواملی که موجب خرید غذای سالم برای سگ شیتزو شما خواهد شد، می پردازیم.

خواندن برچسب مواد غذایی

اطلاعات کلیدی که شما به دنبال آن می‌باشید، برچسبی است که منابع پروتئینی گرفته شده از یک منبع کیفیت بعنوان مواد اولیه اصلی را بیان می‌کند. کیفیت توسط منابع کلی گوشتی بغیر از فراوردهای جانبی گوشتی و منابع پروتئینی حاصل از گیاهان تعیین می‌شود. هرگاه درصد هریک از مواد مغذی اصلی در غذای سگ شیتزو (مانند،پروتئین، فیبر، چربی و..) را تعیین کردید، لازم است آنها را با استانداردهایی که از پیش توسط انجمن رسمی خوراک‌های حیوانی آمریکا و انجمن جلوگيري از بي‌رحمي با حيوانات آمریکا و دیگر سازمان‌ها که کیفیت غذاها را ارزیابی می‌کنند، مقایسه کنید. برچسب‌ها را که نشان دهنده تاییدیه غذا می‌باشند را چک کنید. مطمعن شوید که غذای سگ شیتزو حاوی مقدار زیادی از سدیم، شکر و یا مواد شیمیایی نمی‌باشد. اگر مواد مغذی را در لیست مواد اولیه پیدا نکردید، حدس بر این است که آن مواد غذایی از کیفیت تغذیه‌ای کافی برخوردار نیست.

جستجو برای مواد اولیه با کیفیت

تفاوت اصلی بین غذای سگها به غیر از قیمت‌، کیفیت منابع پروتئینی می‌باشد. لازم است به دنبال لیست مواد اولیه‌ای بگردید که شامل تمامی منابع گوشتی می‌شود. برای انتخاب دیگر منابع مواد مغذی که از هرگونه تغییردهنده در تشریح مانند بدست‌آمده، افزودنی و یا فراورده‌های جانبی استفاده می‌کنند، دوری کنید. برای غلات و دیگر ترکیبات که کربوهیدرات‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز را تامین می‌کنند باید به دنبال منابعی مانند جو، جلبک دریایی و برنج نسبت به حبوبات و گندم باشید.

اطمینان پیدا کردن از پروتئین کافی در غذای سگ شیتزو

در هنگاک خرید غذای سگ شیتزو بخاطر داشته باشید که پروتئین در تامین انرژی کافی، ماهیچه و سیستم ایمنی با حفظ آمینو اسیدها نقش اساسی داشته و ضروری می‌باشد. توله‌سگ‌ها به غذاهایی نیاز دارند که دارای حداقل ۲۰ تا ۲۵ درصد پروتئین باشد. در سگ شیتزو بالغ یا بزرگتر بین ۱۵ تا ۲۰ درصد به غذاهای پروتئین‌دار احتیاج دارد. ضروری است که به دنبال غذاهایی با منابع پروتئینی باکیفیت مانند مرغ، گوشت گاو و ماهی باشید.

غذای سگ شیتزو
آیا سگها می توانند نان بخورند؟

جستجو برای غذاهایی با مقدار چربی متناسب

اطمینان یافتن از اینکه آیا توله‌سگ‌ شیتزو از سلامتی برخوردار است، امری بسیار مهم می‌باشد. درحالی که چربی مضر بنظر می‌رسد، اما درواقع به رشد بافت مغز سالم کمک می‌کند و منابع انرژی لازم برای توله‌سگ‌ شیتزو را تامیین می‌کند. توله‌سگ‌ شیتزو نیازمند ۵ تا ۱۰ درصد چربی خام در رژیم غذایی‌ است و سگ شیتزو بزرگتر به غذاهایی احتیاج دارد که حاوی ۵ درصد چربی باشد. چربی می‌تواند حاصل منابع گوشتی و یا یک مکمل مانند ماهی‌روغن باشد.

غذای سگ شیتزو با حجم معینی از مواد مغذی برای سلامتی استخوان‌

باید مطمئن شد که آیا سگ شیتزو به مقدار کافی کلسیم، فسفر و پتاسیم از غذا دریافت می‌کند. این مواد غذایی به شماری از عملکردهای سلامتی کمک می‌کنند، اما در توسعه و نگهداری استخوانهای قوی و سالم ضروری هستند. این مواد مغذی کمتر از ۵ درصد از غذای سگ شیتزو را جبران می‌کند اما بسیار ضروری است که مطمئن شوید که غذای مورد نظر سگ شیتزو مقدار کافی از نیازهای حیوان خانگی شما را رفع می‌کند. بطور اساسی شما بین نیم و یک درصد از هریک از این مواد عذایی را نیاز دارید.

تغذیه و رژیم غذایی سگ سگ عروسکی مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید