خانه سگ ها توله سگ زمان مناسب برای بردن توله سگ به بیرون و پیاده روی

زمان مناسب برای بردن توله سگ به بیرون و پیاده روی

۶
۲۸۵۶۳
زمان مناسب برای بردن توله سگ به بیرون و پیاده روی

اگر شما هم توله سگ داشته باشید حتما سوالاتی در رابطه با زمان مناسب شروع پیاده روی و بیرون بردن سگ، برایتان پیش آمده است.
سوالاتی  مانند آیا تا زمانی که سگ تمام واکسن هایش را نزده باشد می توان سگ را بیرون برد؟ و یا آیا توله سگ از صداهای فضای بیرون مانند بوق خودروها و یا از انسان ها خواهد ترسید؟ زمان مناسب جهت سرپرستی توله سگ چند ماهگی است؟ آیا در هنگام بیرون بردن توله سگ در خیابان باید سگ را در آغوش داشته باشیم؟
ما در PetiFa به تمامی این سوالات پاسخ داده و تمام نگرانی ها شما را جوابگو خواهیم بود. در وهله اول و قبل از پاسخ به سوالات لازم می دانیم از اهمیت انتخاب زمان صحیح بیرون بردن توله سگ یادآور شویم زیرا زمان مناسب بیرون بردن توله سگ به اجتماعی شدن حیوان کمک شایانی می کند و باعث می شود نسبت به همسانان خود و انسان ها عاری از خشونت گردد. اگر توله سگ شما از نژاد هاسکی است، توصیه می کنیم از آموزش رفتاری توله سگ هاسکی، مطلع باشید. زیرا کمک شایانی به شما در نگهداری سگ شما، زمانی که به سگ بالغ تبدیل شده است، خواهد کرد.
آیا تا زمانی که سگ تمام واکسن هایش را نزده باشد می توان سگ را بیرون برد؟
اگر مادر توله سگ تمامی واکسن های هایش در زمان مناسب زده شده باشد، توله سگ به صورت مادرزادی و قبل از زدن اولین واکسن به صورت کاملا اصولی، محافظت شده است. اولین واکسنی که باید به توله سگ تزیق گردد در ۲ ماهگی می باشد، درواقع اولین واکسن محافظتی محسوب می گردد. واکسن بعدی در ۱۲ هفتگی توله سگ زده می شود، این واکسن کاملا ضروری می باشد و سگ را تا ۱ سالگی محافظت می کند.
زمان مناسب برای بردن توله سگ به بیرون و پیاده روی
آیا توله سگ از صداهای فضای بیرون مانند بوق خودروها و یا از انسان ها خواهد ترسید؟
متخصصان روانشانسی طی تحقیقات خود نتیجه جالبی رسیده اند، نتیجه تحقیقات نشان می دهد که توله سگ قبل از سه ماهگی به راحتی به شرایط جدید عادت می کند، البته در زمانی که این شرایط مناسب باشند. توله سگ بعد از سه ماهگی، تقریبا هرچیزی که جدید باشد را خطرناک تصور می کند،که باعث ترس و عصبانبت در توله سگ می شود و در بزرگ سالی سگ نمایان می گردد. با توصیف بالا پرواضح است که این امر اشتباه است که بعد از سه ماهگی، توله سگ را بیرون برد.
زمان مناسب جهت سرپرستی توله سگ چند ماهگی است؟
آموزش رفتاری در توله سگ در سه ماهگی کامل می گردد، اگر این امر درست و اصولی انجام شده باشد مشکلی پیش نخواهد آمد. اگر قبل از سه ماهگی توله سگ را بیرون نبرده باشیم سگ در هر جثه ای که باشد در محیط بیرون دچار ترس و عصابینت خواهد شد. سرپرستی چنین سگی امری کاملا دشوار خواهد بود.
آیا در هنگام بیرون بردن توله سگ در خیابان باید سگ را در آغوش داشته باشیم؟
یک سگ بالغ که تعادل رفتاری داشته باشد، به توله سگ ها حمله نمی کند و حرکات و رفتار خود را با احتیاط انجام می دهد؛ در مورد کودکان نیز به همین صورت است. اگر یک سگ بالغ در خانه داشته باشید که به خوبی تربیت شده و اجتماعی باشد، به خوبی به توله سگ کمک می کند تا کارها را یاد بگیرد و در واقع معلم رفتاری او می شود. به طور خلاصه باید گفت که برای این که سگ بزرگسال متعادلی داشته باشید که بتواند در جامعه راحت باشد، باید او را قبل از سه ماهگی بیرون ببرید و با موقعیت های جدید، آشنا کنید تا در بزرگسالی هنگام مواجه شدن با آن ها، نترسد.

توله سگ مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


 • سلام من یک سگ شیتزو تریر ۴۰روزه دارم هنوز دندوناش در نیومده هی همه چیو گاز میگیره واسه اینه که داره دندون در میاره؟

  • با سلام
   گاز گرفتن توله سگ دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد که رشد دندان یکی از این دلایل است. دلایل گاز گرفتن توله سگ‌ها عبارتند از:

   • بازی کردن: بازی کردن یک اتفاق عادی و روزمره توله سگ است
   • کنجکاوی
   • بی حوصلگی و کسل شدن
   • ترس و استرس
   • رشد دندان‌ها

   شما باید در این سن توله سگ با آموزش‌های مفید از گاز گرفتن سگ خود جلوگیری نمایید.

 • سلام یک توله ژرمن شپرد دو ماهه دارم معمولا سعی میکنه پاچه شلوار را گاز بگیره و بعضی اوقات هنگام ناز کردنش سعی میکنه دستم را گاز بگیرد به نظر شما برای ترک این رفتار توله سگم چه کار باید بکنم ممنون میشم اگه پاسخ بدین

  • سلام نژاد سگ شما چی هستش؟ و آبی که از چشم سگ میاد بی رنگ و شفاف هستش؟ هیچ جسم خارجی تو چشم سگ وجود نداره؟ رنگ چشم طبیعی هستش یا تغییر رنگ داده؟

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید