خانه سگ ها سگ بولداگ مراقبت و سلامت سگ بولداگ آمریکایی

مراقبت و سلامت سگ بولداگ آمریکایی

۴۲۸۵
مراقبت و سلامت سگ بولداگ آمریکایی

مراقبت و سلامت سگ بولداگ آمریکایی

اطمینان حاصل کنید که سگ شما تمام واکسیناسیون های لازم را داشته است. واکسیناسیون نقش مهمی در سلامت هر سگ دارد، از جمله سگ بولداگ آمریکایی شما. واکسیناسیون استاندارد برای سگ ها عبارتند از واکسن هاری، که در ۱۲ هفته و بالاتر و سپس هر ۱ تا ۳ سال بسته به شرایط محیط محل زندگی و توصیه های دامپزشک شما تجویز می شود. و واکسن های پوسته پوسته شدن، پاروویروس، هپاتیت و آنفلوآنزا هتسند که معمولا باهم انجام می شوند.

واکسیناسیون توله سگ بولداگ باید مجموعه ای از چهار تزریق را هر سه هفته یکبار و از شش هفته شروع می شود را شامل شود و سپس سالانه به عنوان سگ بالغ، بر اساس زمانبندی مشخص و توصیه های دامپزشک انجام می گیرد، واکسیناسیون استاندارد یک از راه های بسیار ساده برای پیشگیری و حفظ سلامت سگ بولداگ آمریکایی شما خواهد بود. دامپزشک سگ شما همچنین توصیه هایی را برای مواردی نظیر پیشگیری های کرم قلب، پروتئین های پیشگیری از کک و کپک ها و پروتکل های ضد التهابی بر اساس فصل و منطقه خاصی که در آن زندگی می کنید، ارائه می دهد. انجام آزمایش های معمول که می تواند شامل آزمایش های مدفوع، آزمون کرم قلبی و خون، کمک می کند تا هر گونه مسائل بهداشتی که باید به منظور حفظ سلامت بلند مدت سگ بولداگ آمریکایی خود مورد توجه قرار گیرد را شناسایی کرده و شما را  مطلع می سازد. سگ بولداگ آمریکایی خصیصه و  مولفه های خاص خود را دارد، می توانید به تمامی این موارد در مطلب معرفی نژاد سگ بولداگ آمریکایی آگاه و مطلع شوید.

مراقبت و سلامت سگ بولداگ آمریکایی

عقیم کردن سگ بولداگ آمریکایی می تواند بسیاری از نکات مثبت را دربر داشته باشد. اگر تصمیم به اینکار گرفته اید باید بدانید که عقیم کردن سگ بولداگ آمریکایی، روشی است که از حاملگی های ناخواسته جلوگیری می کند و می تواند به حذف بسیاری از مسائل بهداشتی و رفتاری کمک کند. عقمیم سازی سگ می تواند باعث جلوگیری از سرطان های بیضه، مشکلات پروستات، مشکلات ادراری و حذف برخی رفتارهای پرخاشگر در سگ بولداگ نر شود. عقیم کردن سگ بولداگ آمریکایی ماده میزان بروز تومورهای پستان را تا حد زیادی کاهش می دهد و امکان عفونت رحم یا سرطان رحم از بین می رود. مناسب است برای توله سگ بولداگ آمریکایی در حدود شش ماهگی این عمل انجام گردد. در طی مراجعات معمول توله سگ بولداگ آمریکایی و در بولداگ بالغ در اولین ویزیت ، این روش را با دامپزشک خود بررسی کنید

آگاه باشید سگ بولداگ آمریکایی مستعد برخی از شرایطی است که می تواند سلامت سگ را با خطر روبرو کند. بعضی از رایج ترین آنها عبارتند از: سندرم بریکیسافلیک، حنجره فلج، هیپ دیپلژیا، ناشنوایی، کم کاری تیروئید، آنتروپیون و پرولپس پلک سوم. اکثر این نگرانی های بهداشتی قابل درمان است. مواردی ممکن هستند با تجویز و استفاده دارو برطرف گردند اما در برخی ممکن است به جراحی و چرخه درمان نیاز داشته باشد.  اگر دچار نگرانی های بهداشتی در مورد سگ بولداگ آمریکایی خود هستید، مثلا اگر شما مشکوک هستید که سگ شما نمی تواند صدای شما را بشنود یا سگ شما در حین راه رفتن (یکی از علائم هیپ دیپلژیا) داشت، بهتر است که هرچه سریعتر موضوع را با دامپزشک مطرح نمایید.

 بهترین راه برای اجتناب از بسیاری از این مشکلات دریافت یک توله سگ بولداگ آمریکایی است که به خوبی پرورش یافته است، پرورش دهندگان با تجربه و سالم، در مدت زمان پروش سگ بولداگ به گونه ای رفتار می کنند که سگ بولداگ شانس کمتری از ابتلا به مشکلات سلامتی و بیماری خواهد داشت.

بیماری سگ سگهای نگهبان مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید