خانه سگ ها مراقبت و نگهداری سگ مراقبت و نگهداری از سگ شیتزو

مراقبت و نگهداری از سگ شیتزو

۶۶۶۲۰
مراقبت و نگهداری از سگ شیتزو

نژاد سگ شیتزو برگرفته از زبان چینی است. در حالی که ممکن است شیتزو سگی ظریف و آرام به نظر برسد، اما آنها واقعا شاد، پرانرژی، پر جنب و جوش و شاد هستند. همین خصیصه ها آنها را به بهترین در خانواده حیوانات خانگی  و سگ ها تبدیل کرده است. به منظور نگهداری و آوردن شیتزو به خانه خود، شما باید به طور مرتب از پوست و مو، عادات رفتاری و سلامتی حیوان خانگی خود مراقبت و نگهداری کنید. قبل از شروع به یادگیری نحوه مراقبت و نکهداری، معرفی نژاد سگ شیتزو، برای شما به عنوان راهبر خواهد بود.

قاعده و اصول خاصی وجود ندارد اما شستشو و حمام زیاد، می تواند پوست و موهای شیتزو را خشک کند. تقریبا یکبار در ماه، انتخاب صحیحی برای تعداد حمام سگ شیتزوی شما خواهد بود. البته این موضوع بستگی به کثیفی سگ شما خواهد داشت. ممکن است در اثر پیاده روی و یا هر اتفاق دیگری سگ شما، نیاز به حمام داشته باشد. برای جلوگیری از ریزش موی سگ شیتزو، باید حداقل یکبار در روز موهای سگ را شانه یا برس بکشید. سگ شیتزو دارای موهای بلندی است اما این به معنی داشتن خز نیست. به مانند موهای سر انسان، باید از موهای سگ شیتزوی خود مراقبت و نگهداری کنید. به موهای اطراف چشم های سگ خود توجه ویژه ای داشته باشید. اگر شیتزوی شما دارای موهای بلندی است، موهای اطراف چشم  سگ را گره زده یا ببندید و یا قسمتی را ببافید. ( یکی از راه هایی که می توانید سگ شیتزو را آراسته و زیباتر کنید) این عمل به سگ کمک خواهد کرد که بتواند به راحتی آب و غذای خود را بخورد و از رفتن مو به داخل چشم حیوان خانگی خود پیشگیری خواهید کرد.

مراقبت و نگهداری از سگ شیتزو

 به دلیل اینکه موهای سگ شیتزو ریزش ندارد باید به طور مرتب موهای سگتان را اصلاح و یا کوتاه کنید. زمان هایی را برای کوتاه کردن مو در نظر بگیرید تا میزان مو به حالت غیر قابل کنترل نرسد. توجه ویژه ای به ناحیه چشم سگ داشته باشید، اما هنگام استفاده از قیچی در اطراف آنها مراقب باشید! مهم است که موهای اطراف چشم های سگ شیتزو را مرتب کنید تا چشمان سگتان پاک شوند و بتواند ببیند، اما این اقدام در صورت مراقب نبودن و احتیاط نکردن می تواند به چشمان سگ، صدمه وارد کند. با حوصله اینکار را انجام دهید. می توانید از یک شخص دیگر کمک بگیرید تا سگ را بگیرد و شما راحت تر موهای سگ را کوتاه کنید، تا از سلامتی حیوان خانگی خود مراقبت کرده باشید.

در صورتی که شما بنابه هر دلیلی قادر به اصلاح موهای سگ شیتزوی خود نیستید، بهتر است به مراکزی مراجعه کنید که اینکار را برای شما انجام می دهند. اگر حیوان خانگی خود را دوست دارید و زیبایی سگ شیتزوی شما برایتان مهم است، هر دو یا سه هفته یکبار موهای شیتزو را باید اصلاح کنید. علاوه بر معرفی نژاد سگ شیتزو، ما به بررسی دیگر نژادهای سگ به صورت جامع و کامل پرداخته ایم.

آموزش سگ سگ عروسکی مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید