خانه سگ ها سگ هاسکی مراقبت و نگهداری از سگ هاسکی

مراقبت و نگهداری از سگ هاسکی

۲
۲۹۳۷۳
مراقبت و نگهداری از سگ هاسکی

هاسکی، سگی نیرومند، پر انرژی، باهوش و وفادار است که او را از دیگر نژادهای سگ متمایز می سازد. واضح است که تغذیه صحیح سگ هاسکی، نقش مهمی در سلامت و رشد حیوان خواهد داشت. به دلیل اهمیت و محبوبیت این نژاد، تمامی موارد مرتبط با سگ هاسکی را گرد آوری کرده ایم تا شما رادر نگهداری از این حیوان خانگی زیبا یاری نماییم.

موهای سگ هاسکی خودتان را شانه زده و برس بکشید. هاسکی، به ذاته سگی بسیار تمیز است، حتی ریزش موی بسیار کمی دارد، مخصوصا در فصل و بهار و پاییز که موهای سگ به صورت کامل کوتاه می شود و به حداقل ترین حالت خود می رسد.

یکبار در هفته با یک برس صیقل دهنده، هاسکی خود را شانه بکشید. برس صیقل دهنده باعث می شود، موهایی که ریشه سست دارند و همچنین موهایی که ریخته شده و در بین موهای دیگر باقی مانده اند را جمع کرده و مانع از ریزش موها در محیط منزل شوند.

شما می توانید برس و شانه صیقل دهنده را از مراکز فروش محصولات حیوانات خانگی (پتشاپ) تهیه نمایید. از اصلاح و شیو موهای سگ هاسکی خود در تابستان پرهیز کنید. شما ممکن تصور کنید که کوتاه کردن موها در تابستان باعث خنک شدن حیوان خانگی شما خواهد شد، اما شما با این کار، پوشش محافظ در برابر اشعه ماورای بنفش سگ هاسکی خود را از بین می برید.

مراقبت و نگهداری از سگ هاسکی

یکی از عادات بسیار خوب سگ هاسکی، حفظ تمیزی و نظافت خودش است. از این رو شما به ندرت نیاز به شستشو و حمام سگ خود خواهید داشت. احتمالا یکبار در سال نیاز داشته باشید که سگ خودتان را حمام کنید. اگر شما قادر به شستشوی سگ هاسکی نیستید، می توانید حیوان خانگی خود را به مراکزی که خدمات شستشوی حیوانات را ارائه می دهند، ببرید.

 یک یا دو بار در هفته، ناخن های سگ هاسکی را کوتاه کنید. اگر با توجه به جثه، وزن و انرژی سگ هاسکی، شما قادر به کوتاه کردن ناخن های سگ خود نباشید، در اینصورت با دامپزشک خود برای انجام این کار هماهنگ شده و از او کمک بگیرید. به خاطر داشته باشید که سگ هاسکی با انجام ورزش و فعالیت های عادی، به طور طبیعی باعث کوتاه شدن ناخن های خود می شود.

مراقبت و نگهداری از سگ هاسکی

در صورت امکان ۲ یا ۳ بار در هفته دندان های سگ هاسکی خود را مسواک بزنید. حتما با دامپزشک خود مشورت کرده و خمیر دندان مورد تایید را برای سلامت دهان و دندان سگ استفاده نمایید. مسواک زدن علاوه بر تازه تر کرده تنفس سگ، مانع از پلاک دندان و ایجاد رسوب های دندانی در سگ هاسکی خواهد شد.

آموزش سگ سگهای نگهبان مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


    • تعداد و زمان مراجعه به دامپزشک، بسته به درجه سلامت سگ هاسکی شما خواهد بود. حتما بعد از مراجعه اول به دامپزشک در مورد میزان سلامت سگ خود سوال کرده و از دامپزشک خود بخواهید تا دوره مراجعه را مشخص نماید.

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید