خانه سگ ها سگ شیتزو مواد غذایی مورد نیاز در رژیم غذایی سگ شیتزو

مواد غذایی مورد نیاز در رژیم غذایی سگ شیتزو

۱۲۱۶۹
مواد غذایی مورد نیاز در رژیم غذایی سگ شیتزو

سگ شیتزو شما نیازمند مصرف انواع غذاها می‌باشد تا به سطوح مطلوبی از سلامتی و تندرستی دست یابد. انجمن رسمی کنترل خوراک‌های حیوانی آمریکا مینیموم و ماکسیموم‌های تغذیه‌ای متناسب با هر ماده مغذی را تعیین کرده است اما بطور اساسی شما باید مطمئن شوید که حیوان شما دارای سطح قابل قبولی از از پروتئین، اسیدهای چربی، ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌باشد.

وجود اسیدهای چرب ضروری است تا مطمئن شوید که سگ‌ شیتزو انرژی کافی برای انجام فعالیت‌های روزانه را دارا است. این اسیدها را می‌توان از محصولات حیوانی تهیه کرد مانند روغن‌ها: جگر ماهی‌روغن، ماهی و روغن زیتون. همچنین از محصولات گیاهی مانند: دانه‌ها و آجیل‌ها نیز بدست می‌آید.

کربوهیدرات‌ها یک منبع انرژی قابل سوخت را برای سگ شما فراهم می‌کنند که باید سهم مهمی از مصرف روزانه سگ‌ شیتزو را شامل ‌شود به‌ویژه اگر شیتزوی شما فعال و بازیگوش است.

ویتامین‌ها و مواد معدنی از دیگر مواد غذایی مورد نیاز سگ شیتزو است که به مقدار خیلی کم برای حیوان خانگی شما لازم است. ولی ابتدا باید مطمئن شوید که سگ شیتزو شما به اندزه کافی ویتامین K و B، اسید فولیک، و کولین دریافت می‌کند. برای این امر می‌توانید به دامپزشک‌ مراجعه کنید تا مطمئن شوید که سگ شیتزو به اندازه کافی ویتامین‌های مورد نیاز را دریافت می‌کند. در غیر اینصورت دامپزشک مواد خوراکی که قادر به جبران کمبود ویتامین مورد نیاز سگ شیتزو باشد را تجویز خواهد کرد.

آماده و فریز کردن غذاهای خانگی سگ‌ها برای حفظ ماندگاری آنها
در نظر داشته باشید که می‌توانید از دستورالعمل‌های موجود در فضای مجازی که به خوبی کتاب‌های آشپزی برای حیوانات و دیگر منابع هستند بدون پرداخت هزینه اسفاده کنید تا یک غذای سالم برای شیتزو خود فراهم آورید. صرف‌نظر از اینکه چه دستورالعمل غذایی برای سگ شیتزو انتخاب کرده‌اید، شاید تصمیم بگیرید مقدار زیادی غذا از یک یا دو دستورالعمل را درست کنید و سپس آن را در فریزر برای افزایش طول عمرشان قرار دهید. یکبار در ماه یا بیشتر با دو دستورالعمل غذا تهیه کنید و سگ شیتزو خود را هر هفته با این غذاها تغذیه کنید.

افزودن مکمل‌ها در وعده‌های غذایی سگ شیتزو
انجمن رسمی کنترل خوراک‌های حیوانی آمریکا مکمل‌های غذایی را توصیه میکند.  به گفته این انجمن مکمل‌ها باید بطور ناچیز بعنوان یک رژیم غذایی متعادل که شامل بسیاری از مواد مغذی کلیدی می‌باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. مکمل غذایی تکمیل کننده مواد غذایی مورد نیاز سگ شیتزو خواهد بود. اگر خودتان غذای سگ شیتزو را تهیه می‌کنید باید مطمعن شوید که حیوان خانگی شما دارای مقدار کافی از ویتامین‌های K و B، اسید فولیک، کولین و اسیدهای چرب می‌باشد.

بیاد داشته باشید که این ویتامین‌ها و مواد معدنی در گوشت قرمز، غلات و سبزیجاتی که در تهیه غذای سگ‌تان استفاده می‌کنید یافت می‌شود. مکمل‌های غذایی سگ شیتزو را در برنامه غذایی اضافه کنید و مطمئن شوید سگ به مقدار متناسب و کافی آنها را دریافت می‌کند. همیشه قبل از آنکه به برنامه غذایی سگ شیتزو مکمل‌ها را بیافزایید با دامپزشک خود مشورت کنید.

تغذیه و رژیم غذایی سگ سگ عروسکی مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید