خانه سگ ها سگ بولداگ نژاد سگ بولداگ آمریکایی ( American Bulldog Dog Breed )

نژاد سگ بولداگ آمریکایی ( American Bulldog Dog Breed )

۱۲۲۳۱
نژاد سگ بولداگ آمریکایی ( American Bulldog Dog Breed )

نژاد سگ بولداگ آمریکایی بسیار عضلانی، خوش بنیه و قدرتمند است. نژاد سگ بولداگ آمریکایی هیکلی جمع و جور دارد. نژاد آمریکن بولداگ دارای پاهای بلند و کشیده تر از هم خانواده انگلیسی خود انگلیش بولداگ دارد.

از این نژاد قدرتمند در خرید سگ نگهبان و خرید سگ گارد استفاده می کنند. نرها در این نژاد سگ دارای اسکلت بندی سنگین تر در مقایسه با ماده ها می باشند. نژاد آمریکن بولداگ دارای سر بزرگ و فک قدرتمند است. سبک وزن بر روی پاهای خود حرکت می کند. سینه فراخ و دارای عمق می باشه که او را قادر به انجام فعالیت های بدنی سنگین می نماید. گردن عضلانی و از بین شانه ها به سمت سر کشیده است و گاها دارای قوس کمی می باشد. جمجمه گرد، پهن و بزرگ است و لپ ها عضلانی بسته به فرم و ساختار سر مشاهده می شوند. چشم ها عمیق با زاویه تیز و در فاصله از یکدیگر قرار دارند در هنگام خرید و فروش سگ امریکن بولداگ به این ویژگی ها توجه نمایید.

و از دیگر ویژگی های ظاهری سگ آمریکن بولداگ در هنگام خرید و فروش سگ نگهبان یا گارد میتوان به دندان ها که در حالت قیچی مانند ترجیح داده می شوند. اما دندانها پس و پیش و یا روی هم قرار گرفته هم قابل قبول اند. همه نوع گوش اعم از افتاده، رُز شکل، نیمه افراشته و به جلو افتاده فابل قبول می باشد. گوش های جراحی نشده در میان اتحادیه پرورش دهندگان بولداگ آمریکایی قابل قبول تر است. چشمها در تمامی رنگ ها یافت می شود اما چشم مشکی در سگ های سفید ارجع است. بر طبق استانداردهای این نژاد، چشم صورتی یک ایراد محسوب می شود. پس در هنگام خرید سگ امریکن بولداگ به این قضیه توجه نمایید. بینی در رنگای مشکی، قهوه ای، جگری یافت می شود (گاهاً لکه های صورتی در بینی یافت می شود). لب ها به رنگ مشکی و یا همراه صورتی یافت می شود. لب ها باید کامل فک را پوشش دهد اما نباید حالت آویزان و شل داشته باشد. پاهای جلو صاف، استخوانبدی سنگین و قدرتمد است. دم در سطح پایین تر از کمر شروع می شود. در ابتدا کلفت و به سمت نوک دم باریک تر می شود. پوشش خارجی کوتاه و در انواع رنگهای سفید،قرمز، قهوه ای و ببری یافت می شود. در اینجا به تمامی ویژگی های این نژاد اشاره شده است تا در هنگام خرید سگ امریکن بولداگ با مشکل مواجه نشوید.

خلق و خو نژاد سگ بولداگ آمریکایی :

نژاد سگ بولداگ آمریکایی سگی است باوفا، قابل اعتماد، شجاع و باهوش. هوشیار و دارای اعتماد به نقس. این نزاد بطور ژنتیکی عاشق کودکان است. این نژاد بخاطر تواضع در برابر صاحبش مشهور است. دارای غریزه تدافعی قدرتمندی است و نیاز به یک آلفای با اعتماد به نفس، آرام و محکم دارد. آموزش و اجتماعی نمودن آنها را از سنین تولگی باید آغاز نمود تا در بزرگسالی نسبت به غریبه ها تهاجمی نباشد. اگر توسط یک صاحب قدرتمند که به خوبی بایدها و نبایدها را به او آموزش دهد تربیت نشود ممکن است نسبت به سایر سگ ها خشن باشد. آنها باید در بین مردم باشند و جایگاه خود را بیابند تا با شادمانی زندگی کنند. و این خصیصه ها باعث شده که علاقه مندان بسیاری برای خرید سگ نگهبان و خرید سگ خانگی این نژاد را بر گزینند.

باید در روز فعالیت بدنی و ذهنی کافی داشته باشند در غیر اینصورت ممکن است کنترل وی سخت گردد.

وزن و ارتفاع نژاد سگ بولداگ آمریکایی :

وزن سگ بولداگ در نرها (۵۴-۳۲ کیلوگرم) در ماده ها (۴۵-۲۷ کیلوگرم)

ارتفاع سگ بولداگ در نرها (۷۰-۵۵ سانتیمتر) در ماده ها (۶۲-۵۲ سانتیمتر)

 

مشکلات سلامتی در نژاد سگ بولداگ آمریکایی :

سگ بولداگ مستعد دیسپلازی لگن می باشد. روش های اصولی و مراقبت از سلامت در سگ بولداگ امریکایی خاص بوده که نیازمند به آگاهی در این زمینه است.

شرایط نگهداری نژاد سگ بولداگ آمریکایی :

سگ بولداگ آمریکایی در صورتی که فعالیت بدنی کافی داشته باشد برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد. در داخل منزل آرام اند و یک حیاط متوسط برایشان ایده آل است. برای خرید سگ آپارتمانی پیشنهاد می شود.

فعالیت بدنی نژاد سگ بولداگ آمریکایی :

سگ بولداگ آمریکایی باید برای پیاده روی طولانی به بیرون از منزل برده شود. و قبل از خرید سگ بولداگ آمریکایی باید به این نکته توجه داشت.

شرایط و اصول تغذیه سگ بولداگ آمریکایی :

رژیم غدایی و تغذیه سگ بولداگ آمریکایی چه در تولگی سگ و چه در بالغ بودن سگ، کاملا اصولی و با برنامه منظم همراه است.

طول عمر نژاد سگ بولداگ آمریکایی :

بالای ۱۶ سال

آراستن نژاد سگ بولداگ آمریکایی :

پوشش خارجی کوتاه و ضخیم بسیار آسان جهت آراستن می باشد. برس کشیدن و شانه زدن با شانه دندانه کوتاه پیشنهاد می شود. تنها در صورت نیاز حمام شود. ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد. و اساسا مناسب برای خرید سگ آپارتمانی می باشد.

تعداد توله ها نژاد سگ بولداگ آمریکایی :

به طور متوسط ۱۱ توله

تاریخچه نژاد سگ بولداگ آمریکایی :

نژاد سگ بولداگ آمریکایی نه تنها در ورزش خونین گاو بازی مورد استفاده قرار می گرفت، بلکه بسیاری از آن نژاد به عنوان سگ محافظ و در شکار خرس، راکن و گورکن بهره می گرفتند.

سگ بولداگ آمریکایی دارای پاهای بلندتر، سرعت بیشتر و توانایی قابل توجه تری نسبت به نژاد انگلیسی آن می باشد.

استقامت، حس محافظت، هوش و قابلیت های کاری، این نژاد را در میان مزرعه داران محبوب کرده است. این نژاد همچنین قابلیت آموش پذیری جهت راهنمایی گله و محافظت از آن را در برابر حیوانات مهاجم دارد. امروزه سگ آمریکن بولداگ حضور خود را مدیون تلاش های آقای جان حانسون اهل گرجستان می داند. زمانی که جانسون در جنگ جهانی دوم بازگشت این نژاد همچون ماستیف انگلیسی تقریبا بطور کامل منقرض شده بود. او توانست از اندک بازمانده های شبیه به این نژاد پس از از سالها صبر و تلاش مجدداً بولداگ آمریکایی را احیا نماید. او به پرورش و اصلاح نژاد این بولداگ بیش از هر شخص دیگری در دنیا پرداخت. او هم اکنون مرد مسنی است و بولداگ آمریکایی همیشه در میان خانواده او حضور داشته است.

اگر بخاطر عشق و تلاش های او نبود امروز این نژاد منقرض شده بود. او به پروش این نژاد بی وقفه از آن زمان ادامه داده است.

از خصائص این نژاد می توان به توانایی در شکار، دیدبان، ردیاب و نگهبانی اشاره نمود. و اساسا جزو پر طرفدار ترین نژاد سگ در خرید و فروش سگ گارد می باشد.

سگهای نگهبان معرفی نژاد سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید