خانه سگ ها توله سگ ژرمن شپرد چگونه توله سگ ژرمن شپرد را آموزش دهیم

چگونه توله سگ ژرمن شپرد را آموزش دهیم

۲۸
۱۰۵۷۹۱
چگونه توله سگ ژرمن شپرد را آموزش دهیم

ژرمن شپردها یکی از محبوب‌ترین نژادهای سگ در دنیا هستند و سالیان سال است که با ما انسانها خوگرفته و زندگی می کنند. ژرمن شپرد به شدت سگی باهوش و وفادار است که انتخابی بسیار مناسب به عنوان یک سگ خانگی یا سگ نگهبان خواهد بود. سگ های ژرمن به دلیل هوش و ذکاوت بالا و حس شامه قویشان، تقریبا در تمامی کشورها  تبدیل به جز جداناپذیری از ارتش و پلیس شده و در بسیاری از حوادث غیرمترغبه مانند سیل، زلزله و آتش سوزی های عظیم ساختمانی عضو جدا ناپذیری از تیم های امداد و زنده یاب هستند. لازمه آموزش، سلامت توله سگ خواهد بود که سلامتی نشئت گرفته از تغذیه صحیح توله سگ ژرمن شپرد است. در ادامه به نحوه آموزش به توله سگ ژرمن شپرد می پردازیم.

تمرینات آموزشی را از ۸ هفتگی توله سگ شروع کنید. هر سگ ژرمن شپرد قابل آموزش است، آنها حیوانات بسیار قوی و قدرتمندی هستند. اگر شما آموزش را از تولگی سگ شروع می کنید، این امتیاز را خواهید داشت تا شخصیت سگ را به درستی شکل دهید و قالب بندی مورد نظرتان را اعمال کنید. می توانید رابطه خود با سگ را توسعه داده و از داشتن یک سگ ژرمن شپرد اصیل لذت ببرید. اگر سگ ژرمن شما بالغ و حتی پیر هم باشد، باز هم به دلیل هوش بالای شپرد توانایی یادگیری و آموزش را دارد. ژرمن شپرد قابیلت زیادی در رابطه با محافظت از اعضای خانواده دارد، بنابراین شما می خواهید سریعتر روابط و عادات اجتماعی توله سگ شپرد را توسعه دهید. این کار باعث می شود که آنها برای برقراری ارتباط با انواع مختلفی از افراد و حیوانات مورد استفاده قرار گیرند، که این امر ضروری است.

اولین آموزش ها را، از نحوه ایستادن و نشستن توله سگ شروع کنید. شاید بگویید چه نیازی به این سبک از آموزش وجود دارد؟!!! در پاسخ باید بگوییم که سگ شما بزرگ خواهد شد و برای مراقبت های پزشکی و شستشو به مراکز درمانی خواهید برد. در آنجا سگ شما به راحتی و بدون اذیت امکان انجام کار را به دامپزشک خواهد داد. آنها ممکن است نیاز به کوتاه کردن ناخن، تمیز کردن گوش، شستشوی کامل، استفاده از داماسنج توسط دامپزشک و سایر مواردی که نیاز به همکاری شپرد شما خواهد داشت. این روش ها برای دستیابی به اهدافی است که در آن زمان سگ ژرمن شپرد شما بالغ شده و در اجتماع قرار گرفته است.

توله سگ شپرد خود را با دستورات اساسی و اصلی آموزش دهید. شما به آموزش مواردی مانند نشستن، حرکت نکردن و روی پاشنه ایستادن نیاز خواهید داشت. این آموزش ها در خانه و منزل شما نیز کارایی و استفاده دارند توله سگ شما در مراحل اولیه آموزش، دستورات شما را سریع متوجه نخواهد شد. سعی کنید دقیقا خواسته خود را به توله شپرد خود بفهمانید و برای یادگیری آموزش باید کمی صبور باشید. زیرا امر آموزش به حیوانات خانگی زمان بر است. برای دستورات و خواسته های خود سعی کنید از یک کلمه استفاده کنید، مثلا برای آموزش نشستن واژه بشین را بکار ببرید. زیرا یادگیری و فهم یک کلمه برای سگ بسیار آسان تر از چندین کلمه برای یک خواسته است.

از غذاها به عنوان جایزه برای یادگیری توله سگ استفاده کنید. می توانید اولین آموزش حیوان خانگی خود را با غذا خوردن شروع نمایید. مثلا به توله سگ ژرمن شپرد خود غذا داده و بگویید بخور، و زمانی که توله سگ را از خوردن منع می کنید بگویید نخور و غذا را از دسترسش خارج نمایید، به راحتی به توله سگ غذا خوردن و یا نخوردن را با این عمل آموزش خواهید داد. سگ های ژرمن شپرد عاشق یادگیری هستند. اگر از پاداش برای آموزش استفاده کنید، همکاری توله سگ و سرعت یادگیری او افزایش قابل ملاحضه ای خواهد داشت. از میوه های ممنوعه و مضر برای سگ ها به عنوان پاداش دوری کنید و سلامت سگ خود را به خطر نیندازید.

هنگامی که غذای توله سگ را در کاسه قرار می دهید دقت کنید که در هنگام خوردن غذا، توله سگ شپرد رفتار تهاجمی و تجاوز از ظرف غذای خود نداشته باشد. اگر این رفتار در زمان خوردن غذا از کاسه، اتفاق افتاد، سریعا توله سگ را از خوردن منع کنید تا ژرمن شپرد شما متوجه شود در هنگان خوردن غذا باید از کاسه خود تجاوز نکند. توله سگ ژرمن شپرد خود را آموزش دهید که در زمان خوردن غذا از کاسه، افراد تهدیدی نخواهند بود اگر به ضرف غذای سگ، غذا اضافه کنند.( بعضا توله سگ این رفتار را به مانند گرفتن غذا از سوی دیگران تصور کرده و رفتار تهاجمی نشان می دهد. در صورتی که افراد غذای درون ظرف را بیشتر می کنند). این عمل را با غذاهای آماده در درون کاسه شروع کنید و غذا را اضافه کنید تا توله سگ با افراد نزدیک کاسه غذا هماهنگی های خوبی داشته باشد.

برای آموزش نشستن و از بین بردن رفتار تهاجمی توله سگ شپرد نسبت به غذای خود می توانید با دستور بشین، توله سگ را به نشستن تشویق کنید و سپس ظرف غذای او را برداشته و با دست به سگ شپرد خود غذا دهید. در صورتی که توله سگ همکاری را با شما داشته باشد، ظرف غذا را از جلوی چشمان او برداشته و کماکان با دست به او غذا دهید. در این حالت می توانید رفتار توله سگ را به افراد نزدیک به محل غذا خوردن  را بسنجید و توله سگ شپرد خود را به آرامی و ارتباط با افراد تشویق کنید. کاسه غذای توله سگ را بزرگ تر نکنید. غذای بیشتری را در هنگام خوردن توله سگ به کاسه اضافه کنید و او را بابت آرامشش، نوازش و تشویق کنید. همیشه درون کاسه، غذا قرار ندهید و به حیوان آموزش دهید هنگام غذا خوردن درون کاسه غذا خواهد بود. به تدریج به میزان غذایی که در کاسه قرار داده اید، بیافزایید و در کنار توله سگ بمایند تا حس اطمینان را به توله سگ منتقل کنید تا اطمینان داشته باشد که بودن افراد در کنارش هنگام خوردن غذا و حتی دست زدن به کاسه غذا مشکلی برای او ایجاد نخواهد کرد. شما می توانید با اضافه کردن غذای های خوشمزه ای مانند سینه مرغ به ظرف غذا این آموزش را بهتر پیش ببرید. زیرا توله سگ اطمینان حاصل خواهد کرد وجود افراد در کنار ظرف غذایش می تواند تجربه بهتری را نیز سبب شود. اگر احساس خطر کردید و نشانه ای از رفتار تهاجمی در توله سگ دیدید، ادامه ندهید زیرا می تواند برای شما و اعضای خانواده، مخصوصا بچه ای که در خانه است خطر آفرین باشد. به مانند مربی حرفه ای در زمان خطر، آموزش را متوقف کنید.

از تغذیه سگ به عنوان زمان های آموزشی استفاده کنید. شما می توانید خواسته ها و دستورات خود را در هنگام غذا دادن اعمال کنید و غذا را به عنوان پاداش به توله دهید. بر سر حیوان خانگی خود فریاد نکشید. در صورت شکست در آموزش رفتاری به توله سگ شپرد آن را یاداشت کنید تا هم آرام شوید و هم دلیل شکست برای خودتان نیز آشکار گردد. سگ ژرمن شپرد به دلیل هوش و ذکاوت خود به راحتی می تواند حالت شما را از تن صدایتان تشخیص دهد. اگر بی حوصله و عصبی هستید به هیچ وجه آموزش رفتاری توله سگ شپرد را آغاز نکنید، زمانی را انتخاب کنید که شما و حیوان در شرایط خوبی باشید. اگر در امر آموزش رفتاری به توله سگ شپرد مشکل داشتید و نتوانستید مشکل به وجود آمده را حل کنید از یک مربی آموزشی سگ کمک بگیرید.

به طور کلی، عمل آموزش رفتاری به توله سگ بر عهده یکی از اعضای خانواده است. بعد از پیشرفت در آموزش و نهادینه شدن رفتارهای اجتماعی در توله سگ، اعضای دیگر خانواده نیز باید در این مورد فعالیت داشته باشند. زیرا باید توله سگ شپرد متوجه شود که فقط از یک نفر دستور نخواهد برد و در مقابل دستورات دیگر اعضای خانواده مقاومت نخواهد کرد.

آموزش سگ تغذیه و رژیم غذایی سگ توله سگ توله سگ ژرمن شپرد سگهای نگهبان مراقبت و نگهداری سگ معرفی نژاد سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


 • سلام من ی توله سگ دارم ک میخوام فقط من و خانوادم عادی باشیم واسش و هر غریبه ای رو ک ببینه بش هجوم بیاره و فقط موقعی ک بش بگم بشین یجا بشینه برای یاد گیری این مورد چکار باید بکنم

  • برای این گونه موارد حتما باید با یک مربی آموزش رفتاری سگ در ارتباط باشید

 • با سلام وتشکر از زحماتتون.ی سگ ژرمن ۶ماهه خریدم که موقع بازی کردن خیلی گاز میگیره.من خیلی منعش میکنم از اینکار اما هنوز جواب نداده.چقدر زمان میبره؟؟

  • با سلام دوست عزیز در نظر داشته باشید پروسه آموزش رفتاری زمان‌بر بوده و نیاز به صبر و حوصله شما را دارد. طبیعتا با توجه به زمان کوتاه دوستی شما با توله‌سگ امر طبیعی است

 • سلام‌ یک سگ یکی‌از دوستام‌هدیه داده ژرمن ولی امروز بردم تمام مراحل پزشکیشو انجام دادم
  ولی انگار افسردست. دکتر گفت از لحاظ بدنی ضعیف شده ۱۰روز دارو بده تا قوی بشه بعد اموزشو شروع کن. بعد این سگ الان ۴ماهشه من میترسم دیر باشه واسه سگ ۴ماهه واسه آموزش! آیا دیریه؟؟ نمیدونم کجا بوده انگار افسروده شده همش میشینه اصلا راه نمیاد باهام البته ۱ روزه پیشمه. ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام به هیچ عنوان دیر نشده و طبق برنامه دامپزشک خود عمل کنید و مراحل آموزش را شروع کنید. در کنار شما خواهیم بود

 • سلام مرسی از مطالب مفیدتون .یه توله ژرمن ۲ماهه دارم خیلی لوس شده و حالت تهاجمی ندارد و به غریبه ها پارس نمیکند.من باید چه اقدامی انجام دهم.

 • سلام وقت بخیر
  مرسی از اطلاعات مفیدتون
  میشه لطفا منو راهنمایی کنید چطور به توله ژرمن خودم آموزش بدم یک جای معین دستشویی کنه؟

 • من یه سگ ژرمن میکس چهارچشم دارم بعد از ده دقیقه که باهاش بازی میکنم منو گاز میگیره دلیلش چیه؟؟؟

  • چندین دلیل برای موردی که فرمودید، متصور خواهد بود. قبل از اینکه سگ گاز بگیره شما چه رفتاری رو انجام میدید. شاید نوع بازی و رفتار شما در اون لحظه باعث میشه حیوان درد بکشد یا احساس خطر کرده باشد. در بعضی مواقع سگ شما خسته میشه که البته با توجه به قدرت بدنی آنها طبیعی نبوده و نیاز به تماس با دامپزشک می‌باشد. تاکید میکنیم حتما به نوع رفتار خود قبل از گاز گرفتن سگ دقت داشته باشید. اگر نوع حرکات و بازی شما با سگ صحیح و طبیعی باشد با مراجعه به دامپزشک و انجام آزمایش، دلیل اتفاق مشخص خواهد گردید.

 • سلام با تشکر بابت مطالب مفیدی که در اختیار ما میگذارید
  من یک سوال داشتم نحوه آموزش سگ ژرمن شپرد در مورد زمانی که یک مهمان یا غریبه ای وارد باغ میشود و با صاحبخانه فامیل و آشنا است چگونه است ؟؟ من یک ژرمن دارم که وقتی کسی وارد باغ میشود حالت تهاجمی دارد و دو سه مورد اتفاق افتاده که حمله کرده است و مجبور شدیم در خانه اش زندانیش کنیم یا ببندیمش اگه یک راهنمایی کنید ممنون میشم

  • با سلام و احترام
   خوشحالیم که مطالب برای شما همراه گرامی مفید بوده است. در مورد مطلبی که فرمودید باید موارد آموزش رفتاری گذرانده شود و به سگ خود آموزش‌های حوزه رفتاری و اجتماعی سازی دهید. اگر توله سگ داشته باشید که با آموزش‌های موجود در سایت در بخش آموزش سگ این موارد را فرا خواهید گرفت ولی اگر سگ شما بالغ است، توصیه میکنیم با یک مربی آموزش سگ برای این امر در ارتباط باشید.

 • ممنون از مطالبتون میخوام توله ژرمن بخرم چگونه اموزش بدم برای دسشویی بره بیرون و عایا سگ مناسبی برای داخل ساختمان هست

  • در رابطه با سگی که مناسب برای داخل ساختمان هست باید چند مورد را مد نظر داشته باشید.
   اولین و مهمترین مسئله متراژ ساختمان مسکونی شما هستش که تعیین کننده جثه سگ خواهد بود. ژرمن شپرد جثه کوچکی ندارد پس برای آپارتمان کوچک مناسب نخواهد بود.
   در رابطه با موردی که بیان کرده‌اید حتما آموزش ادرار سگ در بیرون از خانه -بخش اول و همچنین بخش دوم این مطلب را نیز مطالعه نمایید.
   باعث افتخار هستش که مطالب برای شما دوست گرامی مفید بوده

 • سلام ممنون از مطالب خوبتون.لطفا گسترده تر واضح تر مطالب آموزش تربیت ژرمن را توضیح دهید تا ما کم تجربه ها بتونیم استفاده کنیم و در امر تربیت کمکمون کنید چون هزینه گرفتن مربی واقعا سخت و سنگینه .با تشکر از زحمات یکایک شما

  • دوست و همراه گرامی تمام سعی و تلاش ما در راستای آموزش و یاری تمام عزیزانی است که از حیوانات خانگی نکهداری می‌کنند. فرمایشات شما جز اهداف همیشگی ما بوده و خواهد بود.

 • سلام.توله ژرمن یکماهه خریدم .واکسن چی باید بزنم .اصلا تو این سن نیاز داره ؟کلا هر چندوقت یکبار باید واکسن بزنم .ونوع واکسن .ممنون میشم جوابمو بدید…..

  • با سلام و احترام
   چون شما به تازگی توله سگ ژرمن شپرد را خریداری کرده‌اید توصیه میکنیم به دامپزشک مراجعه نمایید و از سلامت کلی حیوان اطلاع پیدا کنید. همچنین در نظر داشته باشید برنامه واکسیناون توله سگ بسته به منطقه و دامپزشک می‌تواند متغیر باشد. این امر بستگی به نظر حرفه‌ای هر دامپزشک و میزان بروز هر بیماری در منطقه دارد. شما باید برنامه واکسیناسیون توله سگ خود را شروع نمایید. جهت اطلاع دقیق از تعداد دفعات واکسیناسیون حتما مطلب برنامه واکسیناسیون توله سگ را مطالعه نمایید. در این مطلب تمامی مراحل واکسیناسیون توله سگ به طور کامل شرح داده شده است.

 • سلام ببخشید اگه بخوام سینه پخته شده بدم باید بدون هیچ پیاز یا ادویه باشد؟
  لطفا جواب بدید

 • سلام
  بسیار عالی،فقط میشه بگید منظور از غذای خشک(سینه مرغ) پخته شده یا خام؟
  لطفا جواب بدید

 • سلام میخاستم ببینم برای توله سگ ژرمن ۳ ماهه میتونم غیر از غذای خشک تخم مرغ،سیب زمینی،هویج سبزی،ماکارونی هم بدم؟یعنی مخلوط کنم؟

  • دوست عزیز غیر از غذای خشک شما می‌توانید از غذاهایی مانند سینه مرغ پخته شده، هویج و سیب زمینی پخته شده در رژیم غذایی توله ژرمن خود استفاده کنید. حتما توجه کنید که در پخت غذای توله خود از نمک، ادویه، سیر و پیاز استفاده نکرده باشید. همچنین می‌توانید از مقدار کمی برنج که بدون نمک و روغن پخت شده باشد، استفاده نمایید

 • سلام خیلی ممنون از مطلب بسیار مفیدتون، من به تازگی توله سگ ژرمن خریدم و خواستم تشکر کنم بابت مطلبی که خیلی برای من کاربردی بود.

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید