خانه سگ ها مراقبت و نگهداری سگ چگونه پس از حمام یا شنا از گوش‌های سگ مراقبت کنیم؟

چگونه پس از حمام یا شنا از گوش‌های سگ مراقبت کنیم؟

۱
۶۷۷۰
چگونه پس از حمام یا شنا از گوش‌های سگ مراقبت کنیم؟

سگ‌ها اغلب گوش‌های خود را خیس و مرطوب می‌کنند، چه از بازی در آب و چه حمام کردن سگ. اگرچه خوب است که سگ را به شنا و در آب بازی کردن تشویق کنید، باید مطمئن شوید هنگامی که گوش‌های سگ خود را از آب بیرون می‌آورد، آنها خشک باشند . خشک کردن گوش‌های سگ بعد از شنا یا حمام کردن به جلوگیری از ناراحتی و عدم تعادل ناشی از آب اضافی در گوش و نیز به جلوگیری از عفونت‌ گوش و عفونت‌های دیگر کمک خواهد کرد. خشک کردن گوش سگ شما معمولا یک فرآیند سریع و آسان است که می‌توانید در خانه با یک محلول تمیز کننده گوش سگ و یک توپ پنبه‌ای انجام دهید.

مراقبت فوری بعد از خیس شدن گوش‌های سگ

خشک کردن گوش‌های سگ را با یک حوله شروع کنید - گوش‌های خیس سگ خود را با یک حوله‌ تمیز و یا دستمال حمام پاک کنید. تا جایی که ممکن است دستمال یا حوله تمیز را به آرامی در گوش سگ خود فشار دهید تا آب حفظ ‌شده توسط موهای و داخل گوش سگ را جذب کند. دقت نمایید حواله نرمو تمیز باشد و از فشار آوردن بیش از حد به داخل گوش پرهیز نمایید.

چگونه پس از حمام یا شنا از گوش‌های سگ مراقبت کنیم؟

تمام قسمت‌های حوله را داخل گوش سگ قرار ندهید. فقط از حوله برای خشک کردن بخش‌های ظاهری داخل گوش استفاده کنید( قسمت‌هایی از داخل گوش که با چشم دیده می‌شوند). برای بیرون آوردن آب اضافی از گوش سگ، از یک پد پنبه‌ای استفاده کنید و به آرامی در امتداد دهانه‌ گوش بکشید. پد را به زور داخل گوش او فرو نکنید. از پنبه استفاده نکنید چون ممکن است باعث درد و آسیب به گوش‌ها شود.

از یک محلول خشک کننده استفاده کنید. بسیاری از محصولات تمیز کننده‌ گوش دارای عوامل خشک کننده هستند، و یا شما می‌توانید از قطره‌ای مخصوص پاک کننده گوش استفاده نمایید. فقط یک مقدار کم، بین ۳ تا ۵ قطره بسته به اندازه سگ، در پایین دهانه مجرای گوش بریزید. احساس باز شدن مجرای گوش سگ می‌تواند باعث شود که آن‌ها بخواهند سر خود را تکان داده و مایع را از گوش خود بیرون بریزند. سگ خود را به آرامی با دست‌هایتان نگاه دارید تا قطره و مایع پاک کننده گوش، مجرای گوش را باز کند. هنگامی که این روش را اعمال کردید، گوش سگ را به آرامی ماساژ دهید تا به توزیع محلول در اطراف مجرای گوش کمک کنید تا گوش‌های سگ به صورت کامل تمیز و خسک شوند.

مجرای گوش را تمیز کنید. بسته به اندازه گوش سگ، از یک توپ پنبه و یا بخشی از یک توپ پنبه استفاده کنید و آن را در دهانه مجرای گوش سگ قرار دهید. بخش پنبه باید به بزرگی یا کمی بزرگ‌تر از دهانه کانال گوش سگ باشد. برای جذب محلول و هر مایعات دیگر، گوش‌های سگ خود را با پنبه ماساژ دهید. دقت کنید تا به گوش و سر سگ فشار وارد نشود، زیرا ممکن است باعث آسیب به سگ شما شود.

گوش سگ را مشاهده کنید. پنبه را بردارید و گوش را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مایع اضافی وجود ندارد. یک چراغ‌قوه ممکن است به شما کمک کند تا مجرای گوش سگ را بهتر ببینید. اگر رطوبت و خیسی باقی ماند، فرآیند خشک کردن گوش‍های سگ را یک‌بار دیگر تکرار کنید. اگر آب بعد از خشک کردن دوباره باقی بماند، با دامپزشک برای توصیه و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

چگونه پس از حمام یا شنا از گوش‌های سگ مراقبت کنیم؟

عفونت گوش سگ در اثر باقی ماندن رطوبت در داخل گوش

بررسی گوش برای علایم عفونت گوش سگ: عفونت به دلیل باقی ماندن آب در گوش سگ‌ها رایج است، به خصوص اگر سگ شما زمان زیادی را در آب صرف کند. علائم عفونت گوش را بررسی کنید، از جمله:

  • قرمزی یا التهاب در اطراف گوش
  • تکان دادن مداوم سر و یا مالیدن مداوم گوش
  • بوی نامطبوع گوش
  • تکه‌های پوست سفید در گوش
  • عفونت یا جسم سیاه یا زردرنگ در گوش

با دامپزشک تماس بگیرید. اگر سگ شما علایم و نشانه‌های عفونت گوش را داشته باشد، باید با دامپزشک تماس بگیرید تا درمان انجام گیرد. با دامپزشک تماس بگیرید و آماده باشید که علائم و نشانه‌هایی موجود، و همچنین مدت زمانی که سگ در آب گذرانده را توصیف کنید.

بسته به نشانه‌هایی که شما مشاهده می‌کنید، دامپزشک شما ممکن است از شما بخواهد که سگ خود را برای ویزیت پیش او ببرید، یا ممکن است تلفنی درمان و یا داروهایی را توصیه کند. اگر دامپزشک از شما می‌خواهد یک درخواست ویزیت حضوری را داشته باشد، حتما به سرعت این امر را انجام دهید.

درمان توصیه شده را انجام دهید. دامپزشک به شما توصیه‌هایی برای درمان ارائه می‌کند، مهم است که مراحل درمان را دقیقا همان گونه که در دستورالعمل مشخص شده، انجام دهید.  این بدان معنی است که تا مدت زمان درمان را حتی بعد از سلامتی مجدد سگ، ادامه دهید. اغلب عفونت‌های موجود در گوش سگ که بر اثر خشک نشدن و رطوبت به وجود می‌آیند باید با آنتی‌بیوتیک درمان شوند. برخی داروها را می‌توان به طور روزانه استفاده نمود. دستورالعمل آن‌ها را به دقت بخوانید تا از انجام روش مناسب برای سگ خود مطمئن شوید.

به طور منظم گوش سگ خود را تمیز کنید

گوش‌های سگ را هر هفته در خانه تمیز کنید. تمیز کردن گوش‌های سگ به طور مرتب و هفتگی به شما کمک خواهد کرد تا سگ خود را شاد و سالم نگه دارید و به عدم ایجاد عفونت هنگام خیس شدن سگ شما کمک می‌کند. به صورت هفتگی با استفاده از یک محلول تمیز کننده و یک توپ پنبه‌ای، گوش‌های سگ خود را تمیز کنید. گوش‌های سگ خود را همان گونه تمیز کنید که آن‌ها را خشک کرده‌اید.

  • چند قطره در گوش‌های سگ بریزید.
  • گوش‌ها را برای توزیع محلول ماساژ دهید.
  • یک توپ پنبه‌ای را اطراف مجرای گوش ماساژ دهید تا محلول اضافی و جرم‌های انباشته شده در داخل گوش سگ را بردارید.

در هنگام آرایش موی سگ، از آرایشگر بخواهید که داخل گوش را نیز تمیز نمایید. جرم شکل گرفته در داخل گوش سگ را به کمک دامپزشک خارج نمایید.  اگر سگ شما جرم و یا هر ماده اضافی دیگری گوش خود دارد، بدون کار اضافی به دامپزشک مراجعه نمایید، زیرا دامپرشم جرم را با ابزار مناسب از بین می‌برد و باعث ایجاد حداقل استرس و ناراحتی برای سگ شما خواهد شد.

بیماری سگ مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید