خانه سگ ها سگ شیتزو ۵ مدل اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو

۵ مدل اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو

۲۶۷۸۷
۵ مدل اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو

مشخصه ظاهری سگ شیتزو پرمو بودن و صورت دوست‌داشتنی‌شان می‌باشد. به همین دلیل اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو را به یک امر مهم و ضروری در نگهداری سگ شیتزو خواهد بود. شخصیت پرانرژی نژاد سگ شیتزو آنها را به سگ‌های محبوب خانواده‌هایی که کودک دارند تبدیل کرده است.

سگ شیتزو برخلاف جثه و هیکل کوچکی که دارند، از بدنی بسیار نیرومند برخوردار هستند. وزن سگ شیزو بالغ، برابر با ۸ کیلوگرم خواهد بود. بخش اصلی در نگهداری و مراقبت از سگ شیتزو، نگهداری از موهای سگ می‌باشد که در این نژاد مورد رایجی است. اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو به حیوان خانگی شما زیبایی می‌بخشد و همچنین از گره خوردن موهای سگ جلوگیری می‌کند. بنابه دلایل ذکر شده قصد داریم ۵ نوع مدل مو برای سگ شیتزو را به شما معرفی کنیم. خوشحال می‌شویم مدل دلخواه شما را بدانیم!

مدل موهای کوتاه سگ شیتزو

تا قبل از یکسالگی تغییراتی در موهای سگ شیتزو وجود دارد که در تمامی سگها موردی عادی است. در طول این مدت مشکلات پیچیدگی و گره خوردن در بدترین شرایط خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می‌شود موهای بدن سگ شیتزو کوتاه شود. شما با داشتن کمی تجربه در زمینه آرایشگری می‌توانید اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو را در منزل انجام دهید. همچنین می‌توانید اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو را به فردی ماهر محول کنید تا مطمعن شوید پایان خوبی به عمل خواهد آمد.

معمولا موهای بدن و پاهای سگ شیتزو را کاملا کوتاه کرده و قسمت‌های دم، سر، سبیل و اطراف گوش را کمی بلند نگه می‌دارند. با این کار سگ شما دوست‌داشتنی بنظر می‌رسد و از مشکلات آزاردهنده گره خوردن جلوگیری می‌شود.

5 مدل اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو

مدل موهای بلند سگ شیتزو

اگر به موهای سگ شیتزوی خود اهمیت وافری ندهید با بزرگترین مشکل که گره خوردن موها است روبرو می‌شوید، بخصوص اگر می‌خواهید سگ‌ موهای بلندی داشته باشد. می‌توانید بطور دلخواه موهای سگ شیتزو را با نرم‌کننده‌های مخصوص موهای سگ مرطوب کنید و گره‌ها و درهم‌پیچیدگی مو را با دست باز کنید، مراقب باشید که موهای سگ را نکشید. در صورتی که کماکان مشکل پابرجا بود با شانه‌هایی که دندانه‌های پهن دارند موهای سگ شیتزو را شانه بکشید. این شانه ها به شانه شن‌کش معروف هستند. هنگامی که گره‌ها را باز نمودید از یک برس سیمی نرم برای فرم‌دهی تمام موهای بدن سگ شیتزو استفاده کنید. موهای اطراف چشم و دم‌ها را به سمت پایین برس بکشید.

5 مدل اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو

مدل مو شیر مانند سگ شیتزو

برخی از صاحبان شیتزو ترجیح می‌دهند یک مدل مو مناسب با اسم نژاد حیوان خود داشته باشند. این مدل مو lion-cut ویا مدل شیر نام دارد و گاهی با نام پف‌کرده و یا کرکی شناخته می‌‎شود. می‌توان این مدل را در خانه و یا سالن آرایش حیوانات انجام داد. در این مدل از اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو تمامی موهای بدن، پا و دم‌ کاملا کوتاه شده و فقط موهای اطراف سر بلند نگه داشته می‌شوند.

موهای بلند اطراف سر را به صورتی برس کشیده می‌شود که حجم بیشتری به خود بگیرد. به مانند شیر که رد قسمت سر موهای بیشتری و پرپشتی دارد. مطمعن هستیم که شما و سگ شیتزو شما از این مدل مو لذت خواهید برد. سعی کنید کمی خلاق باشید و کاری کنید که سگ متفاوت بنظر برسد. بازی با موهای سگ شیتزو خوش‌ بگذرد.

5 مدل اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو

مدل مو ژاپنی سگ شیتزو

اگرچه مدل موهای ژاپنی زیادی وجود دارد اما بیشتر افراد دوست دارند موهای اطراف گوش‌ها را بلند نگه دارند. در این مدل پاها را پرمو نگه می‌دارند و فرم مثلثی و یا گرد به آنها می‌دهند. این مدل از اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو متفاوت و سختر است. به گونه‌ای که بدون شک نیازمند دستانی باتجربه و آشنا با مدل‌های مو سگ است. همه اشخاص این نوع تخصص را ندارند. توصیه می‌کنیم برای مدل یاد شده به آرایشگاه معتبر مراجعه نمایید.

5 مدل اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو

مدل موهای بافته‌شده سگ شیتزو

سرانجام می‌توانیم یک مدل مو متوسط و یا نسبتا بلند را انتخاب کنیم که به ما این فرصت را می‌دهد تا از کش‌موها برای فرم‌های دم اسبی، بافته‌شده و بستن مو استفاده کنیم. این مدل از اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو همه فرم‌هایی برای مسابقات حرفه‌ای می‌باشند. خواه شما موهای بدن سگ شیتزو را کوتاه کرده باشید و یا کمی بلند باشد (در حدی که مزاحم تحرک حیوان نشود) گره‌زدن مو به سگ شیتزو جذابیت خاصی می‌دهد و باعث می‌شود صورت حیوان خانگی شما بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

5 مدل اصلاح و آرایش مو سگ شیتزو

این مدل را بیشتر شبیه گل داوودی می‌دانند. برای درست کردن این مدل ابتدا موها را بالای سر نگه داشته و به آرامی بسمت بالا برس بکشید. بعد از مرحله فوق موها را با کش مو ترجیحا از پلاستیک ببندید. البته اینکه چه مقدار از موها را بخواهید با کش ببندید به علاقه خودتان بستگی دارد. باقی موها را به دلخواه خودتان فرم دهید. دیگر سگ شیتزو شما حاضر است تا از موهای با کش بسته‌شده خود لذت ببرد.

سگ عروسکی مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید