خانه سگ ها نژاد انواع نژاد سگ هاسکی

انواع نژاد سگ هاسکی

۱
۲۵۰۹۳
انواع نژاد سگ هاسکی

گونه‌های مختلفی از نژاد سگ هاسکی از جمله سگ هاسکی مالاموت آلاسکا، سیبری و هاسکی آلاسکا وجود دارد. این لیست شامل نژاد سگ هاسکی آکیتا، سگهای هاسکی اسکیموی آمریکایی می‌شود. در حالی که هر یک از انواع نژاد سگ هاسکی ممکن است شبیه به یکدیگر باشند، قطعا تفاوت‌هایی بین گونه‌ها و نژادهای هاسکی وجود دارد.

انواع نژاد سگ هاسکی


نژاد سگ هاسکی مالاموت

این نژاد، قدیمی‌ترین نژاد هاسکی در بین سگهای سورتمه‌کش شمالی است. مالاموت برگرفته از نام قبیله‌ای است که از این نژاد سگ هاسکی برای کشیدن سورتمه و نگهبانی استفاده می‌شده است. 
هاسکی مالاموت به راحتی قابل تمایز با هاسکی سیبری است. نشانه‌های ظاهری این تفاوت در وزن و جثه سگ آشکارا نمایان است. نژاد سگ هاسکی مالاموت وزن بیشتر و قد بلندتری نسبت به هاسکی سیبری دارد. قد هاسکی مالاموت بالغ، به ۶۰ تا ۶۵ سانتی‌متر و وزن نژاد هاسکی مالاموت، ۳۵ تا ۵۰ کیلوگرم خواهد بود. ظاهر متمایز مالاموت شامل چشم‌های قهوه‌ای، سر بزرگ و چشم‌هایی با فاصله از همدیگر است. 
مالاموت‌ها دم پر مو و قدرتمندی دارند، آنها به جای پریدن از روی حصار، با پنجه‌های قوی و تیزشان زمین را می کنند. مالاموت‌ها اجتماعی هستند و از بودن در کنار هم نژادهای خود لذت می‌برند، اما نسبت به گونه‌های دیگر، رفتار تهاجمی دارند. درعوض نسبت به صاحب خود کاملا وفادار بوده و از او به شدت مراقبت می‌کنند.

انواع نژاد سگ هاسکی


نژاد سگ هاسکی سیبری

همانگونه که از نام این نژاد مشخص است، زادگاه اولیه نژاد سگ هاسکی سیبری، منطقه سیبری است. این نژاد توسط قبیله‌ای به نام چوکوچی استفاده می‌شده است. هاسکی سفید نیز برگرفته از این نژاد است. این نژاد را برای کشیدن سورتمه توسعه داده شده است. در سال ۱۹۰۹ اولین هاسکی‌های سیبری به عنوان سگهای مسابقه‌ای وارد منطقه آلاسکا شدند، معروف ترین آن ها Balto نام داشته که قهرمان شد. هاسکی سیبری نسبت به هاسکی مالاموت وزن و قد کمتری دارد. با سری کوچکتر، چشم‌ها و گوش‌های نزدیک به همدیگر و دم شمشیری شکل. هاسکی سیبری، شگفت انگیز و زیبا است. آکیتا و هاسکی شیپرک، برگرفته از این نژاد است.

انواع نژاد سگ هاسکی


نژاد سگ هاسکی آلاسکا

این نژاد هاسکی، همدمی واقعی و رهبر در سورتمه کشیدن است. ظاهر هاسکی آلاسکا با نژادهای دیگر متفاوت است. این سگ‌ها عموما دارای چشمان قهوه‌ای هستند. پاهایی کشیده، لاغر اندام، قفسه سینه بزرگ با گوش‌های نوک تیز، دم دایره‌ای شکل و قدی بلندتر نسبت به هاسکی سیبری است. ظاهر هاسکی آلاسکا نسبت به سایر نژادهای هاسکی متفاوت است.

سگهای نگهبان معرفی نژاد سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


  • برام جالب بودن مخصوضا این آخری که تا حالا این نژاد هاسکی رو ندیده بودم

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید