خانه سگ ها توله سگ مراقبت از توله ژرمن شپرد

مراقبت از توله ژرمن شپرد

۲۲۵۰۸
مراقبت از توله ژرمن شپرد

شجاع، وفادار، باهوش و بسیار آموزش پذیر از ویژگی‌های بارز ژرمن شپرد است. نژادی که بسیاری علاقه به نگهداری از آنها دارند. توله ژرمن شپرد بسیار زیبا و دوست داشتنی است، اما باید توجه داشته باشید که صرف علاقه و احساس باعث حفظ سلامتی و پرورش صحیح توله سگ شما نخواهد شد. مراقبت و حفظ سلامتی دغدغه‌ای مهم و اساسی برای افرادی است  که به تازگی از توله ژرمن شپرد نگهداری می‌کنند. در ادامه به روش‌ها و اقداماتی که باید برای داشتن توله‌ای شاداب و سالم انجام دهید می‌پردازیم.

اجتماعی شدن، آموزش و فعالیت 
توله ژرمن شپرد خود را با تمام افرادی که می‌‎توانید آشنا کنید، سعی کنید این افراد در سنین و جنسیت‌های مختلفی باشند.
این مسئله باعث خواهد شد تا سگ شما در آینده افراد مختلف را به عنوان تهدید تلقی نکند و رفتار صحیحی با آنها داشته باشد. سگ ژرمن شپرد به سرعت با صاحب خود ارتباط برقرار می کند، اما قرار نگرفتن در معرض افراد و حیوانات دیگر، باعث توسعه رفتارهایی مانند خجالت، ترس و رفتار ضد اجتماعی در برابر غریبه ها خواهد شد. بعد از ۶ ماهگی آموزش‌های مربوط به اطالاعت پذیری و دستور دادن به توله ژرمن شپرد را آغاز کنید و سپس با رشد توله سگ، سطح آموزش‌ها را افزایش دهید. نگران نباشد این نژاد فوق‌العاده باهوش است، مطالب و آموزش‌های شما را به سرعت فرا خواهد گرفت.

به خاطر داشته باشید سگهای ژرمن شپرد قوی و پرانرژی هستند و نیاز به فعالیت و ورزش خواهند داشت. پیاده روی روزانه برای سگ ژرمن شپرد جوان اصلا کافی نیست. شما باید به یک حیاط و یا محلی مانند پارک برای دویدن و فعالیت سگ خود دسترسی داشته باشید.

تغذیه و حفظ سلامت 
از غذاهایی که حاوی دانه‌‌های خوراکی هستند برای  توله ژرمن شپرد خود اجتناب کنید. رژیم غذایی توله ژرمن شپرد باید غذاهایی را شامل شود که سگ در زندگی طبیعی خود از آنها تغذیه خواهد کرد. به هنگام خرید بسته غذایی توله ژرمن شپرد خود به عنصر اصلی و تشکیل دهنده غذا توجه کنید.
توله ژرمن شپرد در ابتدا روزانه ۳ تا ۴ وعده غذایی خواهد داشت اما ژرمن شپرد بالغ ۱ یا ۲ وعده در هر روز غذا خواهد خورد. پس از اتمام غذا کاسه را بردارید تا سگ مجددا به غذا دسترسی نداشته باشد. مراجعه دوره‌ای به دامپزشک در سال اول زندگی توله سگ ژرمن شپرد توصیه می‌شود.
از دادن میوه‌های ممنوعه‌‌ای که باعث آسیب به سگ شما خواهند شد پرهیز کنید.
از خرید توله‌هایی که در محیط نامناسب پرورش یافته‌اند خودداری کنید. چون ممکن است شما توله بیمار را خریداری کنید.
آیا با بیماری‌های شایع سگ ژرمن شپرد آشنا هستید؟ سگ ژرمن شپرد مستعد بیماری‌های استخوانی و پانرکاس است. انواع سرطان روی این نژاد تاثیر می گذارد معمولا استخوان‌ها، سیستم لنفاوی، پوست یا مویرگ ها را هدف قرار می‌دهند.

مراقبت و نگهداری 
هر سال دوبار موهای سگ ژرمن شپرد خود را اصلاح کنید. سعی کنید این عمل را در فصل بهار و پاییز انجام دهید. شما هر دو روز یکبار نیاز خواهید داشت تا موهای ژرمن شپرد خود را شانه بزنید. ماهیانه بیشتر از دوبار سگ ژرمن شپرد خود را به حمام نبرید. زیرا چربی‌های طبیعی موجود در پوست با شستن زیاد از بین خواهد رفت و باعث مشکلات سلامتی در سگ شما خواهد شد. همچنین حمام بیش از حد و مکرر می‌تواند پوست سگ را خشک و منجر به خارش و شوره سر شود. دقت داشته باشید که از یک شامپو مخصوص سگ استفاده کنید.

برای دسترسی و مطالعه تمام مباحث در حوزه توله سگها بر روی توله سگ کلیک کنید. با مراجعه به این صفحه از مواردی مانند برنامه واکسیناسیون توله سگها، راهنمای جامع تغذیه توله سگها و بسیاری مطالب دیگر آشنا خواهید شد.

آموزش سگ تغذیه و رژیم غذایی سگ توله سگ سگهای نگهبان مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید