خانه سگ ها سگ ژرمن شپرد مراقبت و حفظ سلامتی سگ ژرمن شپرد

مراقبت و حفظ سلامتی سگ ژرمن شپرد

۲۲۸۴۳
مراقبت و حفظ سلامتی سگ ژرمن شپرد

اگر سگ شما از نژاد شپرد است، باید از نحوه مراقبت و نگهداری سگ ژرمن شپرد اطلاع و آگاهی مناسبی داشته باشید. در مطلب پیش رو مراحلی را بیان نموده ایم تا شما را در حفط و نگهداری سگ ژرمن شپرد به صورت سالم شاداب یاری نماییم.

ژرمن شپرد خود را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که پرورش دهنده با سگ، رفتاری نامناسب و خشونت آمیز نداشته است و اطمینان حاصل کنید که سگ شما هیچ بیماری ندارد، بنابراین شما می توانید یک زندگی طولانی و شاد را در خانه خود به آنها بدهید.

آرام بودن و آرامش داشتن را به سگ خود بیاموزید. سگ ژرمن شپرد موهای بلندی دارد و به آب و  هوای گرم حساس است. اگر ژرمن شپرد شما موهای بلندی داشته و آب و هوای منطقه زندگی شما گرمسیری است، همیشه سایه و آب کافی را در دسترس سگ خود قرار دهید و در روزهای گرم از او تقاضای بازی و فعالیت نداشته باشید. کمبود آب در روزهای گرم سلامت سگ ژرمن شپرد را به خطر خواهد انداخت.

رفتار سگ ژرمن شپرد به گونه ای است که مراقبت و نگهداری را برای شما آسان تر می کند. اما شما و سگ شما یک رابطه را گسترش خواهید داد اگر زمان کافی برای این رابطه اختصاص دهید. همانطور که رابطه شما و سگ ژرمن شپردتان گسترش می یابد، بیشتر به دستورات شما گوش می دهد و رفتار سگ با شما به عنوان یک استاد خواهد بود.

مراقبت و حفظ سلامتی سگ ژرمن شپرد

فراموش نکنید که نژاد ژرمن شپرد جثه بزرگی دارد. فضای مناسبی را برای ژرمن شپرد خود فراهم کنید، آنها نیاز به فضای دویدن خواهند داشت. اطمینان حاصل کنید که حیاط شما روشن، بدون سر و صدا و عاری از هرگونه خطر برای سگتان باشد. اگر دسترسی به حیاط ندارید از پارک یا هر فضای بازی در نزدیکی محل زندگی خود برای این منظور استفاده کنید. سگ ژرمن شپرد با سگ های دیگر ارتباط خوبی برقرار خواهد کرد.

رژیم غذایی صحیح و مناسبی را برای سگ خود انتخاب نمایید. اطمینان حاصل کنید ژرمن شپرد شما روزانه دوبار به مقدار کامل و مناسب غذا می خورد. اجازه غذا خوردن بیش از حد را به او ندهید. از رژیم غذایی با کیفیت که عاری از ذرت به عنوان تامین کننده پروتئین، استفاده کنید. ظرف آب را پر کرده و در جایی قرار دهید که سگ بتواند به آن دسترسی داشته باشد. در طول روز چندین بار ظرف آب را چک کنید و مطعن شوید که آب به اندازه مناسب و تمیز در دسترس سگ وجود دارد. یکی از مولفه های مهم در نگهداری سگ ژرمن شپرد، دسترسی به آب کافی و سالم است.

اگر احساس می کنید سگ ژرمن شپرد شما به شستشو و حمام نیاز دارد، انجام دهید. اما اجازه ندهید حمام کردن سگ ژرمن در بازه های زمانی کوتاه اتفاق بیفتد. زیرا می تواند روغن های طبیعی در پوست و موهای سگ را از بین برده و عوارض پوستی را منجر شود. می توایند خودتان و یا در مراکز معتبر سگ ژرمن شپرد خود را شستشو داده و حمام کنید.

برای حفظ سلامت سگ ژرمن شپرد به دامپزشک مراجعه کنید. در اینجا چند دلیل برای انجام این کار وجود دارد:
چکاپ دامپزشک می تواند وضعیت کلی سگ شما را سنجیده و واکسیناسون سگ را در غالب برنامه منظم انجام دهید.
حمام سگ شما توسط دامپزشک سبب خواهد شد که عاری از بوی بد شود،ویزیت و سلامت سگ ژرمن شپرد با دقت بیشتری انجام شود. سگ شما باید آزمایش وجود کرم را انجام دهد. با مراجعه به دامپزشک این آزمایش ها را انجام خواهید و در صورت مثبت بودن جواب آزمایش، دامپزشک دارو تجویز خواهد کرد و قبل از بوجود آمدن مشکلات در سلامتی سگ ژرمن شپرد، درمان انجام می شود.
نژاد خاص سگ ژرمن شپرد، در دوران پیری مشکلات خاصی را خواهد داشت. اگر سگ شما در راه رفتن دچار مشکل باشد به دامپزشک مراجعه کنید. در بسیاری موارد این مشکل با دارو برطرف می شود، اما در مواردی نیاز به جراحی شپرد خواهد بود.

مراقبت و حفظ سلامتی سگ ژرمن شپرد

بدون ورزش، عضلات و انرژی شگفت انگیز ژرمن شپرد، در داخل قفل و هیچ خروجی نخواهد داشت. شما باید هر روز با بازی کردن، ژرمن شپرد خود را وادار به فعالیت و تحرک کنید. سگ خود را به پیاده روی طولانی ببرید، یا در حیاط سگ خود را دنبال کنید تا به فعالیت و تحرک بدود. ورزش کردن یکی از راههای حفظ سلامت سگ ژرمن شپرد است. ژرمن شپردی که ورزش کافی ندارند احتمال ابتلا به بیماری هایی که مانند دیسپلازی لگن و آرنج افزایش خواهد یافت، که بیماری های سخت و طاقت فرسایی برای سگ شما خواهد بود. مراقب ورزش و فعالیت بیش از حد در سن جوانی ژرمن شپرد باشید، زیرا می تواند سگی را تربیت کند که رفتارهای نادرستی داشته باشد.

نژاد ژرمن شپرد بسیار دوست داشتنی است، محبت را متوجه می شود و خواستار آن است. هر روز سگ خود را در آغوش بگیرید. هرگز بر سر او داد و فریاد نکشید، سگ را مورد ضرب و شتم قرار ندهید(شکی نیست شما دوست دار حیوانات هستید، در موارد آموزشی ما مجبور به بیان تمام موارد هستیم). سگ خود را با اوقات تلخی ترک نکنید. این رفتار باعث خواهد شد سگ از دستورات و حرف های شما پیروی نکند. برای اطلاعات بیشتر بیماری‌های شایع و مشترک در ژرمن شپرد را مطالع کنید.

آموزش سگ سگهای نگهبان مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید