خانه سگ ها سگ شیتزو برنامه غذایی سگ شیتزو

برنامه غذایی سگ شیتزو

۴
۳۹۹۲۲
برنامه غذایی سگ شیتزو

تهیه یک برنامه غذایی برای سگ شیتزو جدیدتان می‌تواند امری ساده و لذت بخش باشد، اما در نظر گرفتن برخی از فاکتورهای مهم مانند تنوع در غذاهای انتخابی، چقدر و چه وقت به سگ شیتزوی خود غذا دهید و اینکه آیا خودتان غذای شیتزو را آماده کنید یا از یک برند تجاری برای تغذیه مطلوب خرید کنید. با صرف نظر از اینکه چه نوع غذایی برای شیتزو خود استفاده می‌کنید، مهمتر از همه این است که توله‌سگ شما فعال و در وزنی متناسب بماند.

وزن کردن سگ شیتزو
همیشه بهترین روش این است که دامپزشک و یا آرایشگر مخصوصتان وزن کردن سگ شیتزوی شما را انجام دهند، چرا که آنها ترازوهای مخصوصی جهت وزن کردن حیوانات دارند. هرچند شما می‌توانید کار وزن کردن شیتزو خود را در منزل و با روشی که در ادامه بیان می‌شود، انجام دهید که البته کمی دقت آن پایین است. برای شروع با توله‌سگ یا سگ شیتزوی خود را روی ترازو نگه بایستید( سگ را در بغل خود نگه دارید) و وزن حاصل را یادداشت کنید، شیتزو را پایین گذاشته واین بار خود را به تنهایی وزن کنید. هم‌اکنون اختلاف عددی بین این دو وزن متعلق به شیتزو شماست.

غذا دادن به سگ شیتزو با یک حجم متناسب
بیاد داشته باشید که این نژاد استعداد چاقی دارد، بنابراین خیلی مهم است که تعداد کالری‌‌های غذایی آنها را بشمارید. بطور معمول شینزوهای پیر و توله حدود ۲۸۰ کالری در روز، شیتزوهای بزرگسال حدود ۳۴۰ کالری و شیتزوهای بازیگوش و فعال ۵۴۰ کالری روزانه نیاز دارند. شما می‌توانید اطلاعات مربوط به کالری‌ها را روی بسته غذای حیوانات بیابید. در بیشتر مواقع این اطلاعات را می‌توانید در قسمت اطلاعات تغذیه و یا در راهنمای تغذیه جستجو کنید. اگر در یافتن اطلاعات مربوط به کالری ناموفق بودید، می‌توانید در انتخاب غذایی سگ شیتزو صرف‌نظر کرده و یا مستقیما با مرکز تولید تماس بگیرید.
یک معادله خوب برای تعیین حجم غذایی که باید به شیتزو خود بدهید این است که عدد ۳۵ را در هر پوند از وزن شیتزو خود ضرب کنید که برابر می‌شود با جمع کل تعداد کالری‌های مورد نیاز در روز.( ۱ کیلوگرم = ۲.۲۰۴ پوند)
برای مثال، یک شیتزو ۹ پوندی باید ۳۱۵ کالری در روز بسوزاند: ۹×۳۵=۳۱۵
شیتزوهای پیر و توله باید حدود ۳۰ کالری در هر پوند از وزن خود بسوزانند. برای مثال، همان شیتزو ۹ پوندی در دوره‌ای که توله و یا پیر است باید ۲۷۰ کالری در روز بسوزاند: ۹×۳۰=۲۷۰

از این محاسبات بعنوان نقطه شروع و راهنما در برنامه غذایی سگ شیتزو استفاده کنید، اما ممکن است تا حدودی برای سگ شیتزوی شما کارایی نداشته باشد. لذا هر هفته سعی کنید دنده‌های شیتزو خود را لمس کنید، این دنده‌ها باید بدون اعمال فشار لمس شوند و از سوی دیگر نباید از روی پوستشان با چشم قابل رویت باشند. اگر موفق به پیدا کردن دنده‌ها نشدید، سپس ۱۰ درصد از حجم غذایشان را کم کنید. در نظر داشته باشید که سگ‌ها بعد از سن هفت سالگی سالخورده تلقی می‌شوند و تا یک سالگی توله بشمار می‌روند.
اگر تاکنون از مضرات اضافه وزن و چاقی در حیوانات خانگی اطلاعی ندارید، اینجا را کلیک کنید.

غذا دادن به شیتزو در وعده‌های صبح و شب در مدون کردن یک برنامه غذایی سگ شیتزو
برخی از گونه‌های شگ شیتزو با یک وعده بزرگ غذایی سیر می‌شوند اما معمولا ترجیح بر این است که کالری روزانه آنها بین دو وعده غذایی در صبح و شب تقسیم شود. این رویه در برنامه غذایی شیتزو باعث خواهد شد که شکم حیوان شما همیشه سیر باشد و مقدار قند خون سگ شیتزو در بالاترین و پایین‌ترین نقطه به حداقل خود رسیده و موجب انرژی‌های ثابت بیشتری در این حیوان می‌شود.

تا سه ماهگی می‌توانید به توله‌سگ‌ها اجازه دهید تا آزادانه غذا بخورند. به آنها غذایی معادل با ۳۰ کالری در هر پوند از وزن‌شان بدهید و اجازه دهید تا در تمام طول روز غذا بخورند تا وقتی که پرخوری نکنند. اگر که توله‌سگ‌ شیتزو تمام غذای خود را یکباره خورد و مریض شد، شما باید غذایش را تقسیم کنید. از سه ماهگی تا یکسالگی سه بار در روز به شیتزو خود غذا دهید و بعد از یکسالگی می‌توانید یک یا دو وعده در روز به آنها غذا دهید.

غذا دادن بیش از حد معمول
این عمل تغذیه آزاد نامیده می‌شود و بعد از اینکه شیتزوی شما به سه ماهگی رسید ممکن است این عمل او را به پرخوری تشویق کند. چون نژاد سگهای شیتزو استعداد چاقی و اضافه وزن دارند، بسیار مهم خواهد بود که بیش‌ از حد به سگ غذا ندهید. شما می‌توانید برنامه غذایی سگ شیتزوی خود را به گونه‌ای زمانبندی نمایید که غذای سگ را به دو وعده غذایی تبدیل نمایید که کالری مورد نیاز در آنها تقسیم شده‌است.

تنظیم برنامه غذایی برای سگ شیتزو پیر و کم فعال
هنگامی که سگ شما به هفت سالگی رسید، دیگر یک سگ پیر محسوب می‌شود و در این سن شما باید مقدار مصرف کالری را در برنامه غذایی سگ شیتزو کم کنید. در این سن برخی از سگ‌ها قادر به خوردن مقدار زیادی از غذا در یک وعده نمی‌باشند. میزان مصرف غذایی آنها را کنترل کنید و اگر متوجه کم‌خوری آنها در طول ۲۰ یا ۴۵ دقیقه شدید، می‌توانید به تغذیه آزاد برگردید. اگر سگ شیتزوی شما کم فعال است باید مقدار مصرف کالری غذایی آن را تا ۳۰ کالری در هر پوند کم کنید، اما به غذا دادن حیوان خانگی خود با فواصل منظم ادامه دهید تا از اضافه وزن و چاقی جلوگیری شود.

تغذیه و رژیم غذایی سگ سگ عروسکی مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


  • سلام سگ من هفت سال با ما بود هر غذایی میخوردیم اونم میخورد. حتی بستنی ژله… اما موهاش میریخت و این مشکل ایجاد کرد تو رابطه منو شوهرم ..مجبور شدم بدمش به یه آدمی که نمیشناختم…برده بودش سگ منو انداخته بودش تو باغ پیش سگهای بزرگ..با بدبختی پسش گرفتم.حالا چه کشیدم.بماند…الان غذای خشک به دستور پزشکش میدم…موهاش نمیریزه..اما چون هفت سال از غذاهای ما خورده…الان هی باید گولش بزنیم…هم اون عذاب میکشه هم ما…چکار کنم…کمکم کنید…دلم میسوزه..هلاک یه تیکه مرغه….اما میترسم موهاش بازم بریزه

    • متاسفیم بابت همه مشکلاتی که برای شما پیش آمده است. در مورد تغذیه سگ در نظر داشته باشید که سگ‌ها نمی‌توانند از تمام غذاهای ما تغذیه کنند. حتما مطالب مرتبط با تغذیه سگ رو مطالعه نمایید در این بخش غذاهای ممنوعه برای سگ و حتی آموزش تهیه غذا نیز ارایه شده است.

  • سلام در زمانی که دسترسی به غذای خشک و کنسرو نمیباشد ،آیا امکان دادن گوشت مرغ با استخوانش میسر است و گاها برنج کم روغن ؟؟برای یک توله ۱۵ ماهه شیتزو

    • دوست عزیز غیر از غذای خشک شما می‌توانید از غذاهایی مانند سینه مرغ پخته شده، هویج و سیب زمینی پخته شده در رژیم غذایی توله ژرمن خود استفاده کنید. حتما توجه کنید که در پخت غذای توله خود از نمک، ادویه، سیر و پیاز استفاده نکرده باشید. همچنین می‌توانید از مقدار کمی برنج که بدون نمک و روغن پخت شده باشد، استفاده نمایید.

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید