خانه سگ ها توله سگ پیت بول آموزش توله‌ سگ پیت بول

آموزش توله‌ سگ پیت بول

۱۵۷۸۰
آموزش توله‌ سگ پیت بول

بیشتر افراد سگ‌ پیت بول را خطرناک می‌پندارند اما شما می‌توانید با آموزش دادن درست آنها در سنین پایین برای خود یک همراه مطیع دوست‌ داشتنی و وفادار داشته باشید. در برخی کشورها سگ پیت بول بعنوان سگ‌هایی با نژاد خطرناک بشمار می‌روند لذا قبل از شروع به نگهداری از یک توله‌سگ پیت‌بول مستلزم این هستید که مجوز مخصوص نگهداری از این سگ را دریافت کرده و از قوانین مربوط به آن که ممکن است شما را دچار مشکل سازد آگاه شوید.

نژاد سگ پیت‌بول پرانرژی و نیرومند بوده و به همین جهت نیازمند یک صاحب باتجربه هستند تا آنها را به روشی درست تمرین و آموزش دهد. شما باید سخت باشید ولی همیشه از تقویت مثبت برای آموزش استفاده کنید.
همراه ما باشید تا در این مقاله به شما نشان دهیم که چگونه توله سگ پیت‌بول خود را آموزش دهید تا یک همراه متعادل در رفتار و همچنین بازیگوش داشته باشید.

نگهداری توله‌ سگ پیت‌بول در خانه
آماده کردن شرایط و اطلاع یافتن از چگونگی نگهداری از یک توله‌ سگ در خانه از موارد حیاتی برای شروع یک تجربه مثبت و درست می‌باشد. برای این کار لازم است که به آنها یاد دهید که جایشان کجاست. آنها باید مکان مخوص به خود را داشته باشند تا احساس راحتی و امنیت کنند. بهتر است تخت توله سگ پیت‌بول خود را جایی بگذارید که توله‌سگ‌تان بیشتر وقت خود را آنجا میگذراند، محلی مانند اتاق نشیمن.

آموزش دادن برخی قوانین در رفتارکه روی آن راسخ هستید از ابتدا خیلی امر مهمی است.
در طی مراحل آموزش به توله‌سگ‌ پیت بول خود اجازه ندهید کاری را یک روز انجام دهد و روز بعد آن را ترک کند و یا در انجام کاری گمراه شود.
برای مثال اگر نمی‌خواهید توله سگ پیت‌بول شما روی کاناپه بپرد و یا به داخل اتاق خواب شما برود، لازم است از ابتدا به او آموزش دهید و همیشه برروی این قانون راسخ باشید. اگر نمیخواهید که توله‌سگ‌تان شب را در اتاق شما بخوابد و باید شب را به تنهایی بگذراند، لازم است بر این قانون خود ثابت بمانید و اگر شروع به گریه کردن نمود به سمتش نروید چرا که در صورت انجام این کار او تنها خوابیدن را یاد نمیگیرد.

مقدمات و کارهای اولیه نگهداری از توله سگ پیت بول

رژیم غذایی توله‌سگ پیت‌بول
پیت‌بول‌ها احتیاج دارند تا ۴ الی ۵ وعده در روز با غذای مخصوص توله‌سگ که کیفیتی بالا داشته باشد، تغذیه شوند.
تا چهار ماهگی باید غذای این حیوان را با آب خیس کرد تا قادر به جویدن آن باشد و از چهار ماهگی به بعد می‌توان به تدریج عمل خیس کردن غذا را متوقف نمود. تا زمانی که عادت کند غذای خود را خشک بخورد. اگر توله پیت بول شما در غورت دادن غذای خشک (حتی وقتی با آب کمی خیس شود) مشکل داشته باشد، می‌توانید غذای خیس آماده استفاده کنید. در نظر داشته باشید که غذای خیس آماده باید کیفیت بالایی داشته باشد.
از سوی دیگر باید بدانید که پیت‌بول‌ها سگ‌هایی هستند از سایز متوسط تا بزرگ، به همین جهت آنها غذای مخصوص به سایز خود را نیز دارند. برخی افراد کلسیم اضافه به پیت‌بول خود می‌دهند تا به رشد سگ خود کمک کنند. می‌توانید تمامی این نوع سوالات را با دامپزشک مورد اعتماد خود در میان گذاشته تا متوجه ضرورت این امر در مورد توله سگ پیت‌بول خود شوید.

آموزش اجتماعی کردن توله‌ سگ پیت بول

برای جلوگیری از رفتارهای ناخواسته در آینده توصیه می‌شود اولین مورد از دستورات پایه یعنی نشستن را به آنها آموزش دهید. با این عمل شما از آنها می‌خواهید تا وقتی که به آنها اجازه نداده‌اید غذا نخورند، که این عمل باعث می‌شود از جست‌ و‌ خیز آنها به هنگام غذا خوردن در آینده جلوگیری شود.
مورد دیگری که باید مدنظر داشته باشید طول زمانی است که توله سگ پیت‌بول شما غذا را می‌خورد. توله‌سگ‌تان باید عادت کند به خوردن هر حجم از غذایی که برایش در ظرف میریزید. از سوی دیگر اگر به پیت‌بول خود در تمامی روز غذا می‌دهید نباید مطمئن باشید که آیا آن به درستی غذا می‌خورد یا خیر. بهمین خاطر بهترین کار این است که غذایش را به مدت ۱۵ دقیقه بیرون گذاشته و بهنگام پایان یافتن این طول زمانی ظرف غذا را بردارید. با انجام این امر او یاد می‌گیرد که باید غذای خود را در یک زمان مشخص بخورد. نگران نباشید اگر او غذای خود را در چند دفعه ابتدایی تمام نکرد، بعداز دو روز یاد خواهد گرفت.

بهداشت توله‌سگ پیت‌بول
اگر می‌خواهید به توله سگ پیت‌بول خود آموزش دهید که برای دستشویی به بیرون از خانه برود، باید از روش‌های مشابه درمورد دیگر سگ‌ها استفاده کنید. بخاطر داشته باشید درصورت واکسینه نشدن توله‌سگ‌تان قادر به بیرون بردن‌ او نیستید، به همین جهت باید در ماه‌های ابتدایی به او آموزش دهید که روی رزونامه ادرار کند.

در طی دوره آموزش توله سگ پیت بول، شما باید تعداد دفعاتی که معمولا توله‌سگ‌تان به دستشویی می‌رود را یادداشت کنید. با این کار، زمان مناسب برای بیرون بردن او را متوجه خواهید شد. زمانی که توله سگ شما برای بیرون بردن آماده شد، باید هر ۲ یا ۳ ساعت او را بیرون ببرید و به هنگامی که برای دستشویی به بیرون می‌رود از خوراکی‌های تشویقی استفاده نمایید.
اگر توله سگ پیت بول شما نمی‌تواند دستشویی خود را نگهدارد و در داخل خانه کار خود را انجام می‌دهد، هرگز او را نزنید و با خشونت رفتار نکنید. به خاطر داشته باشید که حیوان شما یک توله‌سگ در حال آموزش است.

آموزش اجتماعی کردن توله‌ سگ پیت بول

تمرین‌های فیزیکی و آموزش توله‌سگ پیت‌بول
سگ‌های پیت‌بول بسیار نیرومند هستند، بنابراین هنگامی که تمامی واکسن‌های خود را دریافت کرده و برای بیرون رفتن آماده شدند، باید آنها را ۲ الی ۳ بار در روز بیرون ببرید. مطمئن گردید که توله سگ پیت بول به اندازه کافی تمرین فیزیکی داشته‌ باشد. بهتر است توله سگ پیت بول خود را از تمرین‌ها و فعالیت‌های فیزیکی طولانی و سخت دور نگهدارید. زیرا باعث تزریق خستگی و کسل بودن به توله سگ خود خواهید شد. برای مثال بهتر است در طول مدت کوتاه دو بار بازی توپی انجام دهند تا اینکه به یک فعالیت سنگین و بلندمدت بپردازند.

توله سگ پیت‌بول شما احساس راحتی خواهد کرد اگر بعداز بیرون رفتن و انجام تمرین‌ها کمی به او اجازه بو کشیدن اطراف را بدهید، چراکه این کار به او دید مثبت نسبت به فعالیت‌ها را می‌دهد. اهمیت اجتماعی سازی توله‌سگ‌ پیت بول خود را فراموش نکنید، چراکه او با دیگر سگ‌ها و افراد در ارتباط خواهد بود. توصیه‌های ما را در اجتماعی سازی توله‌سگ پیت بول دنبال کنید. اجتماعی سازی سگ پیت‌بول باعث توقف مشکلات رفتاری در حال رشد آنها می‌شود، این امر در بلندمدت و زندگی بزرگسالی آنها بسیار مهم است چراکه رفتار آنها خیلی سخت و نامطلوب تغییر می‌کند. پس این زمان بهترین زمان برای اجتماعی‌سازی این حیوانات می‌باشد.
در کنار اجتماعی‌سازی و دستورات اطاعت‌ پذیری پایه(مثل بشین، بیا اینجا، بمان و..) سگ شما باید همچنین مهارت‌هایی رابیاموزد و فعالیت‌های متنوعی را انجام بدهد که مطمئن شوید مغز آنها همیشه تحرک و فعالیت دارد. بازی‌های هوشی از دیگر موارد بی‌نظیر می‌باشند.

یکی از موارد قابل توجه این است گاهی اوقات ضروری است که یک سگ را عقیم کنیم، نه به دلیل ایجاد ثبات در رفتار بلکه برای جلوگیری از زاد و ولد ناخواسته و همچنین باعث ایجاد مواردی مانند کاهش احتمال رنج بردن از سرطان. اگر قادر به آموزش توله‌ سگ پیت‌ بول خود خود نیستید، بهتر است نزد یک مربی آموزشب سگ رفته و در کلاس‌های آموزشی نگهداری و اجتماعی‌سازی سگ‌ها شرکت کنید. برای هر مشکل رفتاری، مهم است که به یک رفتارشناس حیوانات مراجعه کنید. آنها به عضو جدید خانواده شما کمک می‌کنند تا شاد، متعادل در رفتار و بسیار سازگار با زندگی خانوادگی بزرگ شوند و رشد کنند.

آموزش سگ توله سگ توله سگ پیت بول سگهای نگهبان مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید