خانه سگ ها توله سگ هاسکی مراقبت از سلامت توله سگ هاسکی

مراقبت از سلامت توله سگ هاسکی

۱۱۴۲۴
مراقبت از سلامت توله سگ هاسکی

اگر در سنین پایین سلامت توله سگ هاسکی را تضمین کنید، خواسته ها و انتظارات شما در مراحل آموزش و زندگی سگ هاسکی بسیار راحت برآورده خواهد شد. تصمیمات شما در حوزه سلامت، مراقبت و آموزش توله سگ هاسکی در شخصیت زندگی سگ هاسکی شما نقش مهمی ایفا می کند. لازم به یادآوری نیست که سلامت توله سگ هاسکی، باعث از دست ندادن زمان و هزینه در آینده خواهد شد و مهمتر اینکه دوست زیبا و دوست داشتنی شما را با چالش روبرو نخواهد کرد. اگر از هاسکی بالغ نگهداری می کنید توصیه می کنیم که مراقبت و نگهداری سگ هاسکی را مطالعه نمایید.

روزانه سه بار به توله سگ هاسکی غذا دهید. هاسکی بالغ روزانه دو وعده غذا می خورد، توله سگ هاسکی برای رشد و شروع به سه وعده نیاز خواهد داشت. این رویه را تا سه ماهگی ادامه دهید و بعد از آن وعده های غذایی را به دو وعده کاهش دهید. اگر توله سگ هاسکی شما در حالی که معده پر شده و باد کرده ای دارد ولی باز هم به غذا خوردن ادامه می دهد، مقدار غذای روزانه سگ را به چهار وعده تقسیم کنید اما میزان غذا را افزایش ندهید و به همان مقدار سابق به توله هاسکی خود غذا دهید. در ۱۲ تا ۱۶ هفتگی متوجه خواهید شد، هاسکی شما در وعده بعدازظهر مقدار کمی از غذای خود را می خورد. در این مرحله می توانید غذای بعدازظهر را متوقف کنید.

مراقبت از سلامت توله سگ هاسکی

غذایی با کیفیت بالا مملو از افزودنی ها، دربردارنده تمام نیازهای سگ شما نخواهد بود. این مسئله در تمام سن سگ مهم است. خصوصا برای سلامت توله سگ هاسکی که در سن رشد بوده و از اهمیت بیشتری برخوردار است. بعد از هر وعده توله سگ هاسکی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه نیاز به بیرون رفتن خواهد داشت. اجازه ندهید در هر زمان ممکن توله سگ به غذا دسترسی داشته باشد. بر اساس یک زمان بندی مشخص به توله سگ هاسکی خود غذا دهید. با این مدل شما به توله سگ هاسکی خود می گویید که تصمیم گیرنده شما هستید. تغذیه یکی از عوامل تاثیر گذار در حفظ سلامت توله سگ هاسکی در تمام طول عمر خود خواهد بود.

موهای توله سگ هاسکی خود را شانه بزنید. سگ هاسکی به طور طبیعی تمیز است، آنها خود را تیمار می کنند و بوی بسیار کمی دارند. در نتیجه شما بسیار کم نیاز به شستشو و حمام سگ هاسکی خود خواهید داشت. سگ و توله سگ هاسکی موهای ضخیمی دارند که نیاز به برس کشیدن و شانه زدن خواهند داشت. در بیشتر مواقع یکبار در هفته توله سگ هاسکی را شانه بزنید و از این فرصت برای تمیز کردن گوش و دندان های سگ استفاده کنید. در فصل ریزش موهای سگ، شانه زدن و برس کشیدن موهای سگ هاسکی باعث خواهد شد که مقدار کمتر از موی سگ در خانه بریزد.

توله سگ هاسکی

از سلامت پاها و پنجه های توله سگ هاسکی خود مراقبت کنید. زیرا سگ هاسکی فعال بوده و سلامت پاهای توله سگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما باید موها و ناخن های دست و پای توله سگ هاسکی خود را کوتاه کنید. سگ ها دارای ناخن هایی هستند که خون در آنها جریان دارد، بنابریان ناخن ها را زیاد کوتاه نکنید تا سلامت توله سگ هاسکی با خطر مواجه نشود. اگر قادر به انجام این کار نیستید و اطلاع کافی از نحوه انجام را ندارید به مراکز معتبر مراجعه کنید.

چشم های توله سگی هاسکی خود را بررسی کنید. هاسکی ها دارای چشم های بسیار حساسی هستند که به راحتی در معرض آسیب قرار می گیرند. بررسی سلامت چشم هاسکی بخش عمده ای از حفظ سلامت توله سگ هاسکی شما خواهد بود. مواردی که نیاز به بررسی چشم های سگ هاسکی دارند عبارتند از:

  • آب مروارید، یک فیلم بر روی لنز چشم
  • دیستروفی قرنیه، حالت ابری بر روی قرنیه است که  سگ های هاسکی ماده به خصوص در معرض آن هستند.
  • آتروفی پیشرفته، وضعیتی است که در آن چشمهای سگ هاسکی به آرامی انحطاط می یابند تا کور شوند.

 این موارد اغلب ارثی هستند. در هنگام خریداری سگ و توله سگ هاسکی حتما در مورد وضعیت سلامت والدین سگ سوال کنید.

آموزش سگ تغذیه و رژیم غذایی سگ توله سگ توله سگ هاسکی سگهای نگهبان مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید