خانه سگ ها نژاد تاریخچه نژاد سگ دوبرمن

تاریخچه نژاد سگ دوبرمن

۱۳۸۵۰
تاریخچه نژاد سگ دوبرمن

امروز در PetiFa ما در مورد یکی از زیباترین نژادهای سگ، با اندام و جثه‌ای بخصوص و باشکوه صحبت می‌کنیم.
نام اصلی این نژاد از سگها دوبرمن پینشر (Doberman Pinscher) است که اغلب برای سادگی (دوبرمن) نامیده می‌شود. ما به ریشه های بحث برانگیز این نژاد، که از داستان‌های تاریک و افسانه‌های شهری است که بطور مرتب در مورد آن صحبت می‌شود، وارد می‌شویم.

افسانه‌های شهری و دروغ‌ها در مورد دوبرمن:
از مدتها پیش دوبرمن موضوع بسیاری از افسانه‌های تاریک بوده است. داستانی که اغلب گفته می‌شود این است که مغز سگ دوبرمن سریعتر از جمجمه رشد می‌کند. به این معنی است که سگ دوبرمن دیر یا زود به سگ بیقرار  و بیحوصله تبدیل خواهد شد. یکی دیگر از افسانه‎های شهری این است که سگ دوبرمن یک نژاد سگ آزمایشگاهی است که توسط هیتلر ساخته شده است و قصد داشته مجموعه‌ای از سگهای تندخو و تهاجمی را ایجاد کند.

توصیفات بالا چیزی فراتر از حقیقت نیست. دوبرمن یک سگ با ویژگی‌های شگفت انگیز و منحصر به فرد است، مانند وفاداری و تمایلات بی‌پایان و خوشایند به صاحبشان. این یک نژاد از سگهای پر انرژی است که محافظان و نگهبانان فوق‌العاده‌ای هستند اما همچنین بسیار حساس و متاثر نسبت به صاحبشان هستند.

ریشه نژاد سگ دوبرمن متعلق به کجا است؟
تاریخ سگ دوبرمن یکی از عجیب‌ترین داستان‌های منشا و نژاد در بین همه سگها است. سگ دوبرمن نسبت به سایر نژادها نسبتا جوان است. ریشه آن به اواخر قرن نوزدهم برمی‌گردد، وقتی که یک جمع کننده مالیاتی آلمانی به نام کارل فردریش لوییس دوبرمن، وظیفه توسعه یک نژاد جدید سگ را از طرق یک سری از نژاد های مختلف به عهده گرفت.

تاریخچه نژاد سگ دوبرمن


هدف او بدست آوردن یک سگ بود که بتواند از او دفاع کند، زیرا کارش به عنوان مامور جمع آوری مالیات به این معنا بود که او گاهی تهدید می‌شد. علاوه بر این، او نگران بود که دزدان و سارقان ممکن است پولی را که در کار جمع اوری کرده را سرقت کنند. نژادهای مختلف سگ استفاده شدند. از جمله Rottweile ،Weimaraners و Manchester Terriers که نتیجه آن منجر به وجود آمدن سگ دوبرمن که در حال حاضر یکی از بهترین سگهای نگهبان موجود است، شد.

سگ دوبرمن در دیگر کشورها:
اعتقاد بر این است که اولین دوبرمن در سال ۱۹۸۰ به ایالات متحده وارد شده است. آنها در جایی به نام باشگاه کنل (لانه سگ و روباه ) آمریکایی ثبت نام شدند.
محبوبیت این نژاد به آرامی رشد کرد، اما در خلال جنگ جهانی دوم مشهور شدند، دوبرمنها به عنوان سگ جنگی به طرف جبهه اقیانوس آرام فرستاده شدند. آنها به عنوان نگهبان، دیده‌بان و پیغام رسان مورد استفاده گرفتند. امروزه هنوز هم در عملیات نظامی و نجات مشارکت دارند و یکی از محبوب‌ترین نژادها در ایالات متحده است .
سگ دوبرمن در بسیاری از مسابقات زیبایی سگها بدلیل ظرافت طبیعی خود و همچنین مسابقات ورزشی نشان نظامیو اول را برنده شده‌اند.
بدون شک تاریخچه سگ دوبرمن داستان غلبه، مبارزه و عشق به صاحبان سگ است.

سگهای نگهبان معرفی نژاد سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید