خانه سگ ها سگ هاسکی آموزش سگ هاسکی

آموزش سگ هاسکی

۲۲۵۵۶
آموزش سگ هاسکی

آموزش سگ هاسکی، یکی از چالش های دارندگان سگ هاسکی است. هاسکی ها سگهایی با نظم سلسله مراتبی از رهبری هستند، بنابراین، خشونت آمیز، قوی و مستقل رفتار می کنند. در آموزش سگ هاسکی باید توجه داسته باشید که آنها دارای  رفتارها و صفات طبیعیی هستند که اگر به درستی آموزش دیده نشده باشند، مخرب خواهد بود. بسیار مهم است که برای به حداقل رساندن عادات رفتاری نامناسب، آموزش رفتار و عادات مورد قبول را به عنوان رفتارهای پایه ای سگ هاسکی، سریعتر آغاز نمایید. نحوه اجرای آموزش توله سگ هاسکی متفاوت بوده و روش های دیگری خواهد داشت.

شناخت عادات رفتاری، خلق و خوی سگ هاسکی اهمیت ویژه ای دارد. اعتماد به نفس و اراده قوی، ویژگی های مهمی هستند که به عنوان صاحب حیوان خانگی برای فرمان برداری و اطاعت سگ هاسکی از دستورات، باید داشته باشید. پیش از آغاز آموزش سگ هاسکی به خاطر داشته باشید که حیوان خانگی شما، تنها دستورات یک نفر را پذیرفته و از آن پیروی می کند. استفاده از شخص دیگری برای آموزش سگ هاسکی خودتان ایده مناسبی نخواهد بود. زیرا همانطور که گفته شد، هاسکی دارای یک نظم سلسله مراتبی بوده و فقط یک نفر را به عنوان رئیس و دستور دهنده قبول خواهد کرد. شما همیشه باید خودتان را به عنوان رهبر و رئیس نشان دهید، چه در شروع غذا خوردن، چه در ورود از در قبل از سگ، چه در انتخاب مسیرهای پیاده روی، ایجاد این روابط و رفتارها مهم و ضروری هستند.

گاهی اوقات سگ هاسکی در تلاش برای ایجاد یک مقاومت و سرپیچی از دستورات آموزش دهنده دست به رفتاری تهاجمی می زند. در اینگونه موارد تسلط شما به سگ، بعنوان یک رئیس (آموزش دهنده) ضروری است. اجازه دادن به سگ هاسکی، برای ادامه دادن به این رفتار و یا مانع نشدن از آن، باعث تشویق او به حمله به افراد و سگ های دیگر را خواهد شد. سگ هاسکی گاهی اوقات رفتاری را انجام می دهد که کاملا طبیعی و برخواسته از خوی حیوانی او است، اما برای دیگران نامطلوب خواهد بود. رفتارهایی مانند کندن زمین، ایجاد سرو صدا، گرفتن گارد تهاجمی برای افرادی که نمی شناسد. شما به عنوان شخصی که مسئول آموزش سگ هاسکی هستید، باید نحوه رفتار او را تغییر داده و اجتماعی کردن سگ را به طور مناسبی انجام دهید.

آموزش سگ هاسکی

رفتار و روش مناسب پایه و اساس یک سگ خوب خواهد بود. رفتار های خوشمزه (تشویق با دادن غذا) و صدای دلگرم کننده و مشوق، ترکیبی موثری خواهد بود تا سگ شما رفتارهای خوب و مورد قبول را تکرار کند. این مدل رفتاری "تقویت مثبت" یا "احترام به آموزش" نامیده می شود. اطمینان حاصل کنید در صورت جایگزین نکردن رفتارهای مناسب، پاداش دادن را ادامه نخواهید داد. صبر و انتظار بیش از حد باعث گیج شدن سگ شما خواهد شد. هنگامی که شما دستوری می دهید نباید انجام این دستور مدت زمان زیادی طول بکشد. رفتارهای مناسب و خوب را جایگزین رفتار نامناسب کنید. توجه سگ را به عکس العمل خودتان از رفتار خوبش را جلب کنید. این عمل به سگ نشان خواهد داد چه رفتاری برای شما مهم است و سگ را تشویق به تکرار رفتار خواهد کرد. آموزش را ساده و با اهداف تعیین شده ادامه دهید. آموزش سگ هاسکی شبیه به یک نمودار منحنی شکل است. ابتدا با حرکات و آموزش ها و پاداش های ساده  شروع شده و با موارد پیچیده تر و پاداش های بهتر ادامه پیدا می کند.

انظباط را در آموزش سگ هاسکی بدون خشونت حفظ نمایید. همانند ستایش و پاداش، اقدامات اصلاحی و جایگزین سازی رفتارهای نامناسب باید بلافاصله صورت پذیرد. برای اینکه با سگ هاسکی خود رفتاری خشونت آمیز، صدای بلند و داد زدن نداشته باشید و همچنین سگ را مجاب به اطلاعت از دستور خود کنید، منابع در دسترس سگ را کنترل نمایید و از دسترس حیوان خانگی خود تا زمانی که با رفتار مناسب را جایگزین نکرده دور کنید. این مابع شامل محبت، بازی کردن، اسباب بازی ها هستند.

از کلماتی مانند "نه" یا "بسه" و یا هر کلمه ای که برای شما راحتتر است با صدای مقتدر اما عاری از عصبانیت استفاده کنید. حتی می توانید بجای بسه از کلمه stop استفاده کنید. در تمامی مراحل، رهبر بودن خود را با دادن دستورات و کنترل دقیق آموزش سگ هاسکی، حفظ کنید. دستور و آموزش داده شده باید اجرا شود. در صورتی که طبق خواسته شما رفتار نکرد، راه بروید و سگ را نادیده بگیرید. در این موارد به هیچ وجه پاداش و حرکت تشویقی انجام ندهید. بعد از چند دقیقه دوباره دستور دهید. تا زمانی که سگ، اطاعت کرده و انجام دهد. در اجرای مراحل آموزش سگ هاسکی خود توجه داشته باشید که باید صبور و پایدار باشید تا نتیجه کار با موفقیت حاصل شود.

اگر همچنان از خواسته های و دستورات شما خودداری کند، آموزش سگ هاسکی را متوقف سازید و سگ خویش را مدتی از ارتباط با دیگران منع کنید تا رفتار خویش را اصلاح کند.

آموزش سگ سگهای نگهبان

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید