خانه سگ ها توله سگ هاسکی آموزش رفتاری و تربیت توله سگ هاسکی

آموزش رفتاری و تربیت توله سگ هاسکی

۱۹۸۵۱
آموزش رفتاری و تربیت توله سگ هاسکی

توله سگ هاسکی بعد از رشد اولیه نیاز به آموزش‌های رفتاری خواهد داشت. آموزش‌هایی که در تمام طول عمر توله سگ هاسکی شما تاثیر گذار خواهد بود. اگر می‌خواهید که در رفتارها و اطاعت از دستورات شما توسط توله هاسکی خود به مشکلی برنخورید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب پیش رو را با دقت مطالعه نمایید. آموزش رفتاری و تربیتی توله سگ هاسکی مشتمل بر ۵ نوع خواهد بود.

در تمامی مراحل آموزش رفتاری و تربین توله سگ هاسمی خود حد و حدود مناسبی قرار دهید. چون هاسکی‌ها یک دنده و لجباز هستند، حائز اهمیت است که بلافاصله محدودیت‌هایی در نحوه رفتارهای خود نسبت به توله هاسکی قرار دهید. باید آنها بیاموزند که شما مسئول و دستور دهنده هستید.
به توله سگ هاسکی خود اجازه ندهید در تخت خواب شما بخوابد چرا که نسبت به نقش او در خانواده سردرگمی ایجاد خواهد کرد. می‌توانید هنگامی که بزرگ‌تر شد گاهی اوقات استثنا قائل شوید.

به همه ی اعضای خانواده خود بگویید که یک مقداری کیبل به او غذا بدهند. این عمل به توله هاسکی شما می‌آموزد که همه افراد در خانه می‌توانند بر دسترسی سگ به غذا کنترل داشته باشند.
نسبت به تمام قوانینی که وضع می‌کنید پایدار و ثابت باشید. اگر چنین کاری نکنید، هاسکی شما یاد خواهد گرفت که اگر به اندازه کافی تلاش کند می‌تواند گاهی اوقات به آنچه میخواهد دست یابد. مطمئن شوید تمام اعضای خانواده از این وضع با خبر هستند. شما با این روش در آموزش توله سگ هاسکی خود باعث خواهید شد که سگ شما در بزرگسالی کاملا مطیع و پیرو دستورات شما باشد.

صبور باشید. توله سگ هاسکی شما تربیت خواهد شد و آموزشهای رفتاری را فرا خواهد گرفت، اگر محکم و پایدار باشید. هاسکی‌ها اغلب از کارهای تربیتی لذت می‎‌برند زیرا سگهای کاری بوده و علاوه بر هوش از انرژی بسیاری نیز برخوردار هستند. جهت آگاهی بیشتر در این مورد، آموزش ورزش و فعالیت سگهای هاسکی را مطالعه نمایید.

به توله سگ هاسکی خود دستشویی کردن را بیاموزید. مانند هر توله سگ جدیدی، هاسکی شما باید تربیت خانگی شود. سه جزء اصلی برای انجام اینکار وجود دارد :
۱- نظارت داشتن بر سگ خود. هنگامی که داخل خانه هستید حواس خود را جمع کنید تا اتفاقی رخ ندهد. اگر سگ را به بخش مشخصی از خانه محدود کنید این کار راحت‌تر خواهد بود. اگر ناگهان متوجه شدید سگتان در حال ادرار یا مدفوع کردن است، با صدای بلند بگویید "نه!" و او را به بیرون از خانه ببرید. (منظور از صدای بلند در حدی است که توله هاسکی شما متوجه تغییر در تن صدای شما بشود. از فریاد زدن به سدت پرهیز نمایید.)

۲- سگ هاسکی خود را مکررا به بیرون از خانه ببرید. توجه داشته باشید یک توله سگ بیشتر از یک سگ بالغ نیاز به دستشویی کردن دارد. برای کم کردن ریسک اتفاقات داخل خانه، تا جایی که می‌توانید سگ را طبق یک برنامه منظم به بیرون از خانه ببرید.

۳- جایزه دادن به رفتار مطلوب توله سگ. هنگامی که توله سگ هاسکی شما بیرون از خانه دستشویی می‌کند او را تشویق کنید و به عنوان جایزه به او خوراکی کوچکی بدهید. این رفتار باعث خواهد شد که توله سگ متوجه شود کجا باید دستشویی کند و این رفتار را تحکیم ببخشد. استفاده از یک کلیکر می‌تواند به سگ شما کمک کند سریع تر این عمل آموزش ببیند. نوع رفتار شما و بازخورد رفتار صحیح توله سگ هاسکی، رشد و پیشرفت آموزش رفتاری و تربیتی توله سگ شما را در پی خواهد داشت.

آموزش توله سگ هاسکی

استفاده کردن از قفس یا باکس را به توله سگ خود بیاموزید. بخش مهمی از آموزش دستشویی کردن به توله سگ، خود آموزش استفاده از قفس است. این زمانی است که به توله سگ خود می‌آموزید که از ماندن در داخل قفس خود خرسند باشد. سگ ها دوست ندارند فضای زندگی خود را کثیف کنند. برای هاسکی‌ها، این راه مناسبی جهت کاهش آسیب به خانه خود است هنگامی که نمی‌توانید نزد او باشید.
هنگامی که نمی‌توانید از سگ خود مراقبت کنید، او را همراه با خوراکی یا کیبل و یک اسباب بازی جویدنی داخل قفس قرار دهید. پس از مدتی سگ شما از سپری کردن اوقات خود در آن لذت خواهد برد و اگر اوضاع در داخل منزل استرس زا باشد ممکن است حتی به داخل آن پناه ببرد.
آموزش استفاده از قفس بسیار راحت‌تر خواهد بود اگر با خوراکی دادن به سگ خود در آن بدون بستن در شروع کنید. پس از حدو یک روز انجام این کار به طور مداوم، می‌توانید بستن در را برای مدت های کوتاه امتحان کنید. سپس می‌توانید به مدت‌های طولانی‌تر بستن در قفس را انجام دهید.
توله‌هایی با سن کمتر از ۱۰ هفته نباید برای بیش از یک ساعت داخل قفس نگه داشته شوند. از هفته‌های ۱۱ تا ۱۴ سگ شما می‌تواند تا ۳ ساعت داخل قفس بماند. در هفته‌های ۱۵ و ۱۶ تا چهار ساعت نیز قابل قبول است. پس از ۱۷ هفته یک سگ می‌تواند تا پنج ساعت داخل قفس بماند.

اگر قصد دارید با موفقیت استفاده از قفس را به توله سگ هاسکی خود آموزش دهید، هرگز از آن به عنوان تنبیه استفاده نکنید.

توله هاسکی را به قلاده عادت دهید. استفاده از قلاده نیز برای هاسکی‌ها ضروری است. به دلیل گرایش آنها به فرار کردن، باید به سگ هاسکی خود آموزش دهید که در راه رفتن با قلاده همکاری کنند. از اینجا آموزش راه رفتن صحیح با سگ را می‌توایند مطالعه کنید.
هاسکی‌ها اگر قلاده نداشته باشند به راحتی می‌توانند فرار کنند و مفقود شوند.
هنگامی که توله سگ هاسکی در حال غذا خوردن است به گردنش یک گردن بند قلاده ببندید تا عادت کند. توله هاسکی احساس راحتی و حتی ارتباط مثبت با آن برقرار خواهد کرد. سپس، تنها با راه بردن او داخل خانه شروع کنید و هر زمان که کنار شما راه رفت و قلاده را نکشید به او خوراکی جایزه بدهید. هنگامی که در این کار موفق شدید، بیرون از خانه نیز راه رفتن با توله سگ هاسکی را امتحان کنید.

آموزش رفتاری و تربیت توله سگ هاسکی با کلیکر. مانند سگ های دیگر، آموزش با کلیکر راه مناسبی برای آموزش دستورات و اطاعت به هاسکی‌هاست. در این راه، هر زمان که سگ شما کاری مطلوبی را طبق دستور انجام داد، با کلیکر کلیک کنید و به او خوراکی جایزه بدهید. ترکیب صدا و خوراکی به سگ شما کمک خواهد خواهد آموخت که سریعتر بیاموزد و همچنین توله هاسکی متوجه خواهد شد که شما از او چه انتظاراتی دارید.
شروع کنید و به توله سگ هاسکی خود آموزش دهید که کلیک را به یک خوراکی مرتبط بداند. در فاصله های زمانی تصادفی کلیک کنید و بلافاصله به او خوراکی بدهید.

هنگامی که سگ شما این ارتباط را بیاموزد، میتوانید از این ترکیب کلیکر - خوراکی برای جایزه دادن به رفتارهای مطلوب استفاده کنید.

آموزش سگ توله سگ توله سگ هاسکی مراقبت و نگهداری سگ

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید