خانه گربه ها آموزش آماده کردن گربه برای خواب شبانه آرام

آماده کردن گربه برای خواب شبانه آرام

۳۰۸۹۲
آماده کردن گربه برای خواب شبانه آرام

آیا تابحال خواسته اید گربه خود را در آغوش بگیرید و شب را با حیوان خانگی خود در تختخواب بخوابید؟ گربه ها معمولا حداقل یک یا دو بار در شب بیدار می شوند، شما با نظم، صبر و شکیبایی می توانید آنها را متقاعد کنید که با برنامه شما سازگار شوند. اگر آماده سازی شما مناسب و ترتیبات خواب شما و گربه اصولی انجام شود، ارتباط قوی و خوابیدن شما با گربه خود می تواند بسیار پر دوام باشد.

گربه را در طول روز فعال نگه دارید. یک گربه فعال در طول روز، تبدیل به گربه خواب آلود در شب می شود. در طول روز، خصوصا صبح ها با گربه بازی کنید. می توانید به یک پیاده روی کوتاه در اول صبح با گربه بپردازید. اگر شاغل هستید، بعد از ظهر و پس از بازگشت به منزل با گربه به پیاده روی بروید. اگر محل سکونت شما در شهرک های ساختمانی است، به یک پیاده روی کوتاه در دور برج یا بلوک خود، همراه با گربه سپری کنید. همچنین با خرید اسباب بازی های مخصوص گربه، بخشی از فعالیت گربه در طول روز را انجام دهید. توجه داشته باشید بازی گربه با اسباب بازی ها، جایگزین ارتباط و بازی شما با گربه نشود. زیرا وجود و برقراری مستمر ارتباط شما با گربه یک نیازی کاملا ضروری و لازم است. پازل، اسباب بازی مورد علاقه گربه است. به هیچ وجه اسباب بازی ها و وسایلی را که می تواند موجب خفگی گربه شود را در دسترس حیوان خانگی خود قرار ندهید. در طول ۲۴ ساعت شبانه روز، گربه بالغ، ۱۶ ساعت را می خوابد. این مقدار خواب روزانه در گربه ها کاملا طبیعی است. البته ساعات خواب روزانه در بچه گربه ها از ۱۶ ساعت نیز بیشتر است.

آماده کردن گربه برای خواب شبانه آرام

قبل از اینکه بخوابید، ۱۰ دقیقه با گربه بازی کیند. اگر شما بازی شبانه با گربه را به طور مستمر لنجام دهید، گربه بعد از مدتی با شروع بازی، سیگنال های مربوط به خوابیدن را دریافت خواهد کرد و یاد خواهد گرفت که زمان خوابیدن با بازی کردن شروع شده است. بازی را پر انرژی و فعال شروع کنید و آرام آرام از میزان انرژی در بازی بکاهید تا گربه آرامش گرفته و بخوابد. قبل از خواب به گربه غذا بدهید. اکثر گربه ها بعد از خوردن غذا، می خوابند. در واقع قبل از اینکه به تختخواب بروید، با غذا دادن، گربه را تشویق به خواب می کنید. گربه ها از محل خواب نرم و راحت لذت می برند.

آماده کردن گربه برای خواب شبانه آرام

در تهیه محل خواب برای گربه، دقت کنید که جای خواب گربه ارتفاع داشته و بلندی باشد تا گربه بتواند به اتاق اشراف داشته باشد. قبل از اینکه به تختخواب بروید، گربه را متوجه کنید که در جای خواب خود بماند و سپس به تختخواب بروید. اگر گربه شما دارای یک تخت گربه یا شیء مورد علاقه برای خواب است، آن را بر روی تختخواب گربه قرار دهید. گربه ها در مورد خواب و ساعات خوابیدن شگفت انگیز هستند. با این حال ممکن زمانی که شما می خواهید بخوابید از شما پیروی نکنند، اما برای خوابیدن آرام گربه، مراحل بالا ارزش انجام دادن و پرداختن را خواهند داشت.

گربه ارتباط بسیار موثری با خواب و تختخواب خواهد داشت، در صورتی که اجازه بررسی محل خواب و تصمیم گیری را به گربه بدهید. اگر تصمیم گرفته اید گربه شادی داشته باشید و زمانی را به بازی با گربه سپری کنید. به هیچ وجه گربه را با زور به سمت محل خوابش نفرستید و یا با صدای بلند جای خوابیدن را به گربه نشان ندهید. فعالیت ها و کارهایی که گربه دوست ندارد را در طول بازی قبل از خواب انجام ندهید. زیرا با یک حس بد این عمل ار انجام خواهد داد و رفته رفته از تختخواب خود بیزار خواهد شد.

آماده کردن گربه برای خواب شبانه آرام

بعضی از گربه ها وسواس تمیزی دارند، و اگر پتوی محل خواب گربه تمیز نباشد، گربه ارتباط درستی با تختخوابش برقرار نخواهد کرد. اگر در رابطه با گربه خود به این موضوع پی برده اید، از تمیز بودن پتو و جای خواب گربه اطمینان حاصل کنید. گربه ها بوی صاحب خود را دوست دارند. اگر لباس شما تازه و بسیار تمیز است، استفاده از لباس های دیروز که بر تن داشته اید موجب راحتی و پذیرش سریع خواب از سوی گربه خواهد شد.

در بعضی موارد مشاهده شده، گربه ها در استفاده از جای خواب یا تختخواب خود مردد هستند. با این در شب به استراحت می پردازند. اگر حیوان خانگی شما از این دسته رفتارها داشته باشد. زمانی که این رفتار از او سر زد می توانید با دادن پاداش به گربه خانگی خود، به او آرامش دهید. پاداش و جایزه را در بستر گربه و یا جیب خود قرار دهید و در صورت پیدا کردن جایزه، به گربه اطمینان دهید پاداش برای خود اوست. به هیچ وجه جایزه را بعد از بیدار شدن و یا در بین خواب ندهید. جایزه ای را که در نظر گرفته اید در اولین لحظات قبل از خواب به گربه بدهید.(جایزه می تواند بازی کردن بیشتر با گربه باشد). رفته رفته از میزان پاداش در نظر گرفته بکاهید و بعد از مدتی به ندرت به گربه پاداش دهید.

آموزش مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید