خانه گربه ها آموزش آموزش تنها گذاشتن گربه در خانه

آموزش تنها گذاشتن گربه در خانه

۱۰۳۷۹
آموزش تنها گذاشتن گربه در خانه


برای تنها گذاشتن گربه در منزل باید یکسری مسایل را رعایت کنید.گربه ها حیوانات مستقلی هستند به همین دلیل حضور و یا عدم حضور شما در منزل بر گربه شما تاثیر گذار خواهد بود. البته لازم به یادآوری هست که منظور از خودکفا بودن در گربه به معنی توانایی انجام کارهایی مانند تمیز کردن خاک خود نمی باشد. درصورتی که گربه خویش را برای چند روز یا چند ساعت تنها می گذارید رعایت نکات زیر لازم و ضروری می باشد.
۱- گربه ها علاقه ای به بودن در پانسیون ندارند
اگر مجبور هستین که چند روز منزل خود را ترک کنین و برای گربه خویش پانسیون را در نظر رگرفته اید. گربه ها به محل زندگی خود وابستگی داشته و محیط ناآشنا، بوی، نامطبوع و صدای دیگر حیوانات باعث پریشانس و استرس در گربه می شود. گربه ها در پانسیون علاوه بر اینکه در کنار صاحب خود نیستند، محیط امن و آشنای خود را نیز از دست می دهند.
۲- به تمیز بودن خاک گربه اهمیت دهید
حتما قبل از ترک منزل و تنها گذاشتن گربه از تمیز بودن خاک گربه اطمینان حاصل نمایید. گربه از خاک کثیف استفاده نمی کند و باعث کثیفی در منزل شما می گردد. لازم به یادآوری است که گربه های مریض از خاک خود استفاده نمی کنند. اگر گربه شما در گذشته به صورت مداوم از خاک استفاده میکرده و اگر این مدل رفتار را تغییر داده در سلامت گربه خود دچار تردید شده و به دامپزشک مراجعه کنید.
آموزش تنها گذاشتن گربه در خانه
۳. برای گربه‌تان سرگرمی ایجاد کنید.
بیشتر مردم گمان می‌کنند که چون گربه‌ها موجودات مستقلی هستند به سرگرمی نیاز ندارند و زمانی که تنها باشند می‌خوابند. این گمان غلط است، گربه‌ها به سرگرمی و معاشرت احتیاج دارند. آن‌ها با تعامل با صاحب خود خستگی و دلزدگی را از خود دور می‌کنند. با توجه به همه آنچه گفته شد، بهتر است پیش از آنکه به سر کار بروید کمی با او بازی کنید و برایش سرگرمی ایجاد کنید. برای این کار راه‌های متعدد بسیاری وجود دارد، مثل درخت گربه یا پنیر گربه. از آنجا که گربه‌ها دوست دارند از پنجره بیرون را تماشا کنند، یک تخت گرم و نرم و یک پنجرۀ آفتابی، زمانی که شما منزل نیستید، بسیار برایشان لذت‌بخش است. پس در کنار مسائل دیگر تنها گذاشتن گربه به راه‌های سرگرم کردن او نیز فکر کنید.
۴. گربه‌ها نیز مانند انسان ها احساس تنهایی می‌کنند.
بی شک وقت گذرانی با گربه برای شما نیز لذت بخش خواهد بود، این وقت گذرانی می تواند در آغوش گرفتن گربه و یا بازی با گربه باشد، اما گاهی زمان ها شما مجبور خواهید بود گربه را تنها بگذارید. اگر شاغل باشید این امر به صورت روزانه تکرار می شود که به نظر می رسد گربه ها به تنهایی چند ساعته در طول روز عادت می کنند. آن‌ها صبور و خوددارند، اما معنی این حرف این نیست که احساس تنهایی نمی‌کنند و غمگین نمی‌شوند. تغییر در رفتار، اشتها، خطا در استفاده از جعبۀ خاک یا نداشتن آرامش و بی‌قراری می‌تواند نشانۀ این باشد که گربۀ شما از تنها ماندن‌های طولانی مدت ناراحت است.
۵. گربه‌تان را آرام کنید.
اگر متوجه شدید که گربۀ شما وقتی تنهاست مشوش است و اضطراب دارد و رفتارهای ناهنجار دارد و کارهایی انجام می‌دهد که نباید انجام دهد، سعی کنید روشی پیدا کنید که وقتی در منزل نیستید او را آرام کند. مثلا خانه را ساکت ترک نکنید. روشن بودن تلویزیون یا پخش آهنگی که دوست دارد می‌تواند به او کمک کند. همچنین هنگام تنها گذاشتن گربه می‌توانید از فرومون‌های مصنوعی استفاده کنید.
آموزش تنها گذاشتن گربه در خانه
۶. او می‌فهمد که شما رفته‌اید.
هرچه قدر به نظر برسد که گربه‌تان به شما بی‌تفاوت است، باز هم وقتی نیستید جای خالی شما را حس می‌کند. حداقل می‌داند که شما منبع تامین غذای او هستید، اما ممکن است وقتی برمی‌گردید چنین وانمود کند که اصلا متوجه رفتن شما نشده‌ است و شما برایش کوچکترین اهمیتی ندارید. شما باور نکنید.
۷. شاید او به یک دوست نیاز دارد.
گاهی گربه‌ها به دوستی از جنس خودشان احتیاج دارند. بسیاری از گربه‌هایی که زمان زیادی تنها هستند، در کنار یک گربۀ دیگر دوباره نشاط خود را به دست می‌آورند. در چنین شرایطی فراموش نکنید که شما نباید به خاطر مصلحت گربۀ خودتان، گربۀ دیگری را فدا کنید. اگر سرپرستی گربۀ دیگری را قبول کردید، باید بدانید که در برابر هر دوی آن‌ها، به یک اندازه، مسئول هستید.

آموزش مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید