خانه گربه ها عقیم کردن اقدامات و کارهایی که باید قبل از انجام عمل عقیم کردن گربه انجام دهید

اقدامات و کارهایی که باید قبل از انجام عمل عقیم کردن گربه انجام دهید

۵۵۳۲
اقدامات و کارهایی که باید قبل از انجام عمل عقیم کردن گربه انجام دهید

عقیم سازی گربه یک ایده و فکر خوب برای گربه و خود شما است. گربه عقیم شده شما این اطمینان را به شما خواهد داد که مشکلات عمده ای را برای خودش و شما به وجود نخواهد آورد و همچنین از به دنیا آمدن بچه گربه های ناخواسته جلوگیری خواهد شد. علاوه بر این، احتمال ابتلا به عفونت های رحمی و سرطان پستان در گربه های عقیم شده کمتر می شود. عقیم کردن گربه مزایای زیادی دارد که ما پیش تر در این مورد توضیحاتی را بیان کرده ایم.

عقیم کردن گربه را بعد از ۸ هفتگی انجام دهید. اگر از یک بچه گربه نگهداری می کنید، شما قادر خواهید بود بعد از ۸ هفتگی بچه گربه، عقیم کردن گربه را انجام دهید. در صورتی که شما بچه گربه را خریداری کرده اید و یا بچه گربه بی پناه بوده و حیوان را پناه داده اید، حتما قبل از بردن به خانه، بچه گربه را عقیم کنید. بچه گربه ها نباید تا قبل از ۸ هفتگی از مادر خود جدا شوند. قبل از عقیم کردن گربه، علاوه بر اینکه بچه گربه شما حداقل ۸ هفتگی را گذرانده است، باید وزن آن حداقل ۱ کیلوگرم باشد. بهتر است قبل از شکل گیری تمایلات جنسی در بچه گربه، حیوان خانگی خود را قبل از ۵ ماهگی عقیم کنید ( مگر در صورتی که مشلکی در گربه وجود داشته باشد که دامپزشک مانع از انجام جراحی خواهد شد ).

اگر یک گربه در معرض رابطه جنسی قرار گرفته باشد، یا حتی اگر باردار باشد، هنوز هم می توان عمل عقیم کردن گربه را انجام داد. در صورت باردار بودن گربه، دامپزشک پس از انجام آزمایش و تعیین سطح بارداری گربه، تشخیص خواهد داد که در این مرحله عقیم سازی برای گربه ایمن خواهد بود یا خیر. به هیچ وجه در این مرحله خودتان تصمیم گیری نکنید، زیرا هر تصمیم غیر اصولی می تواند سلامت گربه شما را به خطر بیاندازد. عقیم کردن گربه ها می تواند در هر سنی انجام پذیرد. با این حال، گربه هایی که بیش از ۷ سال سن دارند ممکن است نیاز به آزمایش خون قبل از جراحی برای تعیین اینکه آیا عقیم کردن (و به همین ترتیب جراحی) ایمن خواهد بود.

اقدامات و کارهایی که باید قبل از انجام عمل عقیم کردن گربه انجام دهید

جراحی عقیم کردن گربه در صورتی که شما درآمد پایینی داشته باشید، هزینه بر خواهد بود. با این حال، در بسیاری از کلینیک ها، عقیم کردن گربه با هزینه پایینی انجام می شود. جالب است بدانید در ایالات متحده آمریکا، کلینیک هایی وحود دارند که عقیم کردن گربه را کاملا رایگان انجام می دهند. دلیلی این امر بخاطر مزیت های فراروان عقیم کردن گربه است. با دامپزشک در مورد کلینیک های محدوده زندگی خود صحبت کنید تا  بهترین گزینه ممکن را از لحاظ مالی و کیفیت انتخاب کرده باشید. اگر در انجمن های حمایت از حیوانات یا حمایت از گربه ها عضویت دارید، حتما با اعضای انجمن و دوستانی که قبلا این کار رو انجام داده اند مشورت نمایید.

اگر شما تصمیم قطعی را بابت عقیم کردن گربه خود گرفته اید ،باید قبل از اقدام، به دامپزشک و یا کلینیک دامپزشکی که عقیم کردن گربه را انجام می دهند، مراجعه کنید. زیرا دامپزشک نیاز خواهد داشت تا قبل از جراحی گربه را معاینه کند. اگر موردی یافت شد، عقیم کردن گربه در آن روز انجام نخواهد شد. اگر جراح هیچ مشکلی پیدا نکرد، عمل جراحی به همان صورت برنامه ریزی شده ادامه خواهد داشت. اکثر دلایلی که برای انجام ندادن جراحی گزارش شده اند نسبتا جزئی هستند (مثلا گربه شما دارای تب و یا بیماری دیگری یا عفونت قبلی است) و فقط قبل از انجام عمل جراحی نیاز به انتظار است. در کلینیک های حرفه ای که بر پایه علمی استوار شده اند قبل از انجام جراحی از انجام واکسیناسیون های قبلی گربه مطمعن شده و سپس عقیم سازی گربه را انجام می دهند.

جراحی عقیم کردن گربه به همراه بیهوشی انجام می شود. به همین خاطر دسترسی گربه به غذا را از شب قبل جراحی انجام دهید. اگر جراجی عقیم سازی گربه شما در بعدازظهر انجام می شود، ۳ تا ۴ ساعت قبل از جراحی اجازه تغذیه را به گربه ندهید. البته نوشیدن آب به میزان محدود اشکالی نخواهد داشت. در صورتی که شما بچه گربه دارید، با دامپزشک خود میزان ساعات غذا نخوردن قبل از جراحی را سوال کنید. زیرا بچه گربه دارای بدن ضعیف تری است که نیاز به مشورت با دامپزشک، جدی است. اگر چندین گربه دارید، گربه ای که جراحی عقیم سازی بر روی او انجام خواهد شد را بقیه جدا کرده تا مانع از خوردن غذا، قبل از عمل شوید. بیهوشی می تواند موجب تهوع و استفراغ در گربه شود، پس بهتر است معده گربه شما خالی باشد.

اقدامات و کارهایی که باید قبل از انجام عمل عقیم کردن گربه انجام دهید

اگر گربه شما، گربه فعالی است و عادت به بیرون رفتن های زیادی دارد، بهتر است در صورت امکان شب، گربه را به کلینیک برده تا از نظر ذهنی نیز برای گربه آماده سازی انجام داده باشید. گربه خود را با سبد و قفس حمل گربه، به کلینیک ببرید. بسته به سن گربه، مراجعه به کلینیک دامپزشکی می تواند باعث استرس در حیوان خانگی شما شود. بودن گربه در داخل سبد حمل، این اطمینان را به گربه خواهد داد که در محیط امن خودش است.

آموزش عقیم کردن گربه مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید