خانه گربه ها گربه پرشین شانه زدن و برس کشیدن موهای گربه پرشین

شانه زدن و برس کشیدن موهای گربه پرشین

۸۰۰۳
شانه زدن و برس کشیدن موهای گربه پرشین

از خصوصیات بارز گربه پرشین، موهای حجیم، بلند و زیبای است. آنها نیاز دارند تا به صورت منظم موهایشان شانه زده شود. با توجه به اهمیت و محبوبیت این نژاد، به صورت اختصاصی شانه زدن موهای گربه پرشین را آموزش می دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه نگهداری گربه پرشین، آموزش کوتاه کردن ناخن را مطالعه نمایید.

ابتدا موهای گربه را شانه بزنید. از شانه های فلزی بزرگ استفاده کنید، ابتدا از پشت سر گربه شروع کرده و تا دم گربه ادامه دهید. توجه بیشتری به قسمت شکم و بغل گربه پرشین خود داشته باشید، زیرا در این نواحی موهای گربه شما به آسانی درهم پیچیده و ژولیده می شوند. شانه زدن شما باید سریع توام با ملایمت مو باشد. از شانه هایی استفاده کنید که دندانه های ریز و پر حجمی داشته باشند. این اقدام باعث می شود پوست گربه ماساژ داده شود و قسمت های تغییر رنگ داده پوست گربه پرشین، نمایان شود. همچنین باعث می شود که موهای زائد و ریخته شده حیوان که در بین موها بوده نیز جدا گردد.

شانه کردن موهای صورت گربه، برای این کار از شانه های فلزی ریز دندانی استفاده کنید. توجه کنید که حتما شانه را از قسمت های حساس صورت مانند چشم ، گوش و بینی گربه دور نمایید. از شانه های پلاستیکی اجتناب کنید. زیرا شانه پلاستیکی، باعث ایجاد الکتریسیته ساکن و در پی آن شوک در گربه شما خواهد شد.

از هم پیچیدگی موهای گربه اجتناب کنید. اگر متوجه درهم پیچیدگی در موهای گربه شدید، شروع به شانه زدن ضربه ای رو به پایین در این قسمت ها کنید(دقت داشته باشید که این حرکت را آرام انجام دهید تا از ایجاد آسیب در گربه جلوگیری گردد.) شانه های مخصوصی برای موهای درهم پیچیده وجود دارند که در تصویر زیر مشاهد می کنید.

شانه زدن و برس کشیدن موهای گربه پرشین

شروه به برس زدن موهای گربه کنید. برای این کار یک برس فلزی با دندانه های ریز تهیه کنید، این اقدام باعث سالم نگه داشتن موهای گربه شما خواهد شد. از قسمت سر گربه پرشین شروع کرده و به تدریج به سمت دم حرکت کنید. برس کشیدن را ادمه دهید تا موهای زیرین نیز برس کشیده شوند. در طول مدت برس کشیدن چندین بار برس را چک کنید تا در صورت وجود مو در بین شانه ها، موها را از برس جدا کنید. همانطور که برس کشیدن را ادامه می دهید دقت کنید اگر متوجه نشانه های غیر عادی مانند توده، قده، زخم، جوش، پوسته پوسته شدن پوست و یا هر نشانه غیر عادی دیگری را مشاهده کردید، سریعا به دامپزشک مراجعه نمایید.

از یک شانه نرم مخصوص قسمت چشم گربه پرشین استفاده نمایید. گاهی اوقات چشم گربه ترشحاتی خواهد داشت که می تواند سلامت بینایی گربه را تحت تاثیر قرار دهد. با یک شانه نرم مخصوص این عمل می توانید بدون صدمه زدن به پلک های گربه، ترشحات را تمیز کرده و موها را از وجود این ترشحات آزاد نمایید. حتما دقت کنید تا شانه را به چشم های گربه نزدیک نکنید.

از شانه های مراقبت کننده در قسمت پشت گربه پرشین استفاده کنید. مدفوع گربه پرشین اغلب به مو حیوان می چسبد، این امر می تواند باعث عفونت در گربه شما گردد. موهای این قسمت را حذف کرده تا مانع از این اتفاق شوید. هر سه هفته کوتاه کردن موهای این قسمت را تکرار کنید. به هیچ وجا از قیچی استفاده نکنید زیرا می تواند بسیار آسیب زننده باشد.

اگر گربه شما غیر از نژاد پرشین باشد، شانه زدن موهای گربه غیر از نژاد پرشین را مطالعه نمایید.

آموزش گربه پرشین مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید