خانه گربه ها بچه گربه غذای بچه گربه: چه چیزی، چه موقع، چقدر؟

غذای بچه گربه: چه چیزی، چه موقع، چقدر؟

۲۱۳۳
غذای بچه گربه: چه چیزی، چه موقع، چقدر؟

اگر به تازگی سرپرستی بچه گربه را به عهده گرفته‌اید، در مورد مراقبت از بچه گربه‌ها احتمام تمام نکارت را آموخته‌اید. شما میخوا هید کاری را انجام دهید که اطمینان حاصل شود که بچه گربه به صورت مناسبی رشد کرده و به گربه بالغ تبدیل خواهد شد. غذای بچه گربه به صورت مناسب بخش بزرگی از معادله سلامتی است. بعد از چهار هفته اول، شیر مادر به تدریج از غذای بچه گربه حذف می‌شود. به طوریکه بعد از هشت هفته کاملا از بین می رود. این مطلبی است که شما باید هنگامی که بچه گربه خود را به خانه آوردید، بدانید.

نیازهای غذای ی بچه گربه ها با نیازها ی گربه ها ی بزرگسال تفاوت دارد؟

وزن یک بچه گربه ممکن است در طی چند هفته اول زندگی دو برابر یا حتی سه برابر شود. برای حمایت از این رشد انفجاری و همچنین سطح بالای فعالیت، بچه گربه شما ممکن است نیازهای انرژی را سه برابر افزایش دهد.

این نیازهای انرژی بالا در غذای بچه گربه باعث می‌شود که بچه گربه‌ها کالری کافی در یک وعده غذایی را دریافت کنند. دکتر جنیفر لارسن مشاور تغذیه و استادیار تغذیه بالینی در بیمارستان آموزش دامپزشکی در دانشگاه کالیفرنیا می‌گوید: "بنابراین بیشتر بچه گربه‌ها می‌خواهند حداقل سه یا چهار وعده غذایی در روز، غذا بخورند."

دکتر لارسن می‌گوید نیاز بچه گربه به چربی، برخی از اسیدهای چرب و بیشتر ویتامین‌ها به اندازه گربههای بالغ، یکسان است. اما بچه گربه نیاز بیشتری به پروتئین، اسیدهای آمینه و مواد معدنی، و همچنین برای برخی از ویتامین‌های دگر دارد. به عنوان مثال، بچه گربه باید حدود ۳۰ ٪ از انرژی خود را از پروتئین دریافت کند که این پروتئین در غذای بچه گربه وجود خواهد داشت.

به همین دلایل، اکثر متخصصان توصیه می‌کنند تا ۱ سالگی غذای بچه گربه مخصوص خود را تهیه کنید، اگر چه بعضی از غذاهای گربه مناسب برای تمام سنین رشد گربه است اما این غذای برای بچه گربه مناسب نخواهد بود مگر به توصیه و تجویز دامپزشک خود امکان پذیر خواهد بود. فراموش نکنید که مقدار زیادی آب آشامیدنی تهیه کنید. آب آشامیدنی سالم همواره برای سالم نگهداشتن گربه شما مورد نیاز خواهد بود.

چگونه می‌توان غذای بچه گربه با کیفیتی را انتخاب کرد؟

چندین راه‌حل برای این سوال وجود دارد:

اولین راه بررسی برچسب و مواد تشکیل سهنده غذای بچه گربه است که نباید شامل مکمل ویتامین باشد. بخاطر داشته باشید ماده غذایی مفید در صورتی که بیش از نیاز استفاده گردد می‌تواند موجب کسالت بچه گربه شما شود. درصورتی از مکمل‌های غذایی و ویتامینی استفاده نمایید که دامپزشک تجویز کرده باشد. همچنین با احتیاط و برنامه اصولی از رژیم‌های غذایی خانگی استفاده کنید. به عنوان مثال، رژیم غذایی خانگی با گوشت دارای کلسیم پایین هستند و منجر به عدم تعادل مواد معدنی در بچه گربه می‌شود که باعث افزایش فشار خون، تیروئید و بیماری‌های شایع در بچه گربه می‌شود. اگر از رژیم غذایی خانگی برای بچه گربه خود استفاده می‌کنید، حتماً توسط یک متخصص تغذیه معتبر تجویز شده باشد.

با تغذیه مناسب، بچه گربه شما باید سالم و هوشیار باشد، از افزایش وزن ثابت و موهای تمیز و براق برخوردار باشد. اگر اینگونه نیست، در مورد تغییرات احتمالی رژیم غذایی بچه گربه با دامپزشک خود مشورت کنید. در ‌پتی‌فا به صورت مفصل در این مورد قبلا به این مورد پرداخته‌ایم. توصیه می‌کنیم چگونه غذای سالم گربه خریداری کنیم؟ را مطاله نمایید و اطلاعات جامعی را به دست آورید.

چه نوع غذایی بچه گربه من نیاز دارد؟ غذای خشک یا غذای مرطوب؟

بسیار اهمیت دارد که بچه گربه خیلی جوان حداقل به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود، مواد غذایی کنسرو شده برای خوردن داشته باشند. بچه گربه‌های خیلی کوچک دندان‌های خیلی کمی دارند و نمی‌توانند به خوبی غذای خشک بجوند. بدون مقداری کنسرو، آنها به اندازه کافی تغذیه نمی‌کنند تا به درستی رشد کنند. اگر شما بچه گربه شما از غذای خشک و غذای مرطوب تغذیه ‌می‌کند، دو بار در روز خوراک کنسرو کافی است. اگر بچه گربه شما فقط غذای مرطوب می‌خورد، باید چهار بار در روز تغذیه شود.

غذای بچه گربه

چگونه می توانم غذای بچه گربه را به غذای دیگری تغییر دهم؟

توصیه می‌شود به مانند سگ، غذای جدید را با غذای قدیمی در یک ظرف به بچه گربه ندهید. در صورتی که بچه گربه غذای جدید دوست نداشته باشد، از غذای قدیمی مورد علاقه نیز نخواهد خورد. در عوض غذای جدید را در ظرف جداگانه به بچه گربه دهی و رفته رفته مقدار غذای جدید را بیشتر کرده و غذای قدیمی را کمتر کنید. به یاد داشته باشید که ا یجاد تغییرات سریع در غذای بچه گربه می‌تواند باعث ناراحتی معده شود. بنابراین ممکن است تغییر غذای بچه گربه بین ۴ تا ۷ روز به طول بکشد.

بهترین روش برای تغذیه بچه گربه چیست؟

بچه گربه به تغذیه مکرر نیاز دارد اما با بالغ شدن بچه گربه، وعده غذایی به ۲ بار در روز تغییر خواهد یافت. توجه داشته باشید که نباید غذا به میزان نامحدود در اختیار بچه گربه قرار گیرد ولی مطمعن شوید همیشه غذا فراهم بوده و تغذیه چندین بار در روز انجام پذیرد و مانع از چاقی بچه گربه گردد.

آیا غذاهایی وجود دارد که باید از دادن بچه گربه خودداری کنم؟

غذای بچه گربه زمانی درست که شامل ۱۰ ٪ کالری در غذا باشد. همچنین در مصرف غذاهای زیر احتیاط کنید.

  •  گوشت یا جگر خام ممکن است حاو ی انگل و باکتری مضر باشد .
  • تخم مرغ خام ممکن است حاو ی سالمونلا باشد و باعث کاهش جذب و یتامین B می شود و منجر به مشکلات پوستی و مو شود .
  • ماهی خام ممکن است به کمبود ویتامین B منجر شود و باعث از بین رفتن اشتها، تشنج و حتی مرگ شود.
  • شیر ممکن است باعث اسهال در بچه گربه و گربه شود زیر ا آنها آنزیم مورد نیاز برای تجزیه شیر را از دست می دهند.
  • علاوه بر این پیاز، سیر، شکلات، قهوه، چای، کشمش یا انگور می‌تواند برای بچه گربه و گربه سمی باشد.

همچنین  غذاهای ممنوعه و مضر برای بچه گربه و گربه را جهت اطلاع دقیق از غذاهای خطرناک برای بچه گربه خود مطالعه نمایید.

آموزش بچه گربه تغذیه و رژیم غذایی گربه مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید