خانه گربه ها تغذیه چگونه غذای سالم گربه خریداری کنیم؟

چگونه غذای سالم گربه خریداری کنیم؟

۳۹۷۶
چگونه غذای سالم گربه خریداری کنیم؟

خرید غذای گربه می‌تواند یک تصمیم بزرگ باشد، وقتی که شما می‌خواهید مطمئن شوید غذایی که برای گربه خود خریداری می کنید، سالم و مفید است. صنعت گربه دارای تعداد زیادی برندهای مختلف غذای گربه است، که هرکدام عناصر مختلفی را تبلیغ می‌کنند. شما می‌توانید غذای گربه سالم و مناسبی را با تعیین کردن نوع غذایی که با نیازهای رژیم غذایی گربه شما سازگار است، پیدا کنید. سپس شما باید در مورد برندهای غذای سالم گربه تحقیق کنید و این برندها را در پت شاپ اینترنتی و یا در مغازه خریداری کنید.

انتخاب نوع غذای گربه

انواع مختلف غذای گربه بشناسید و با آنها آشنا باشید. پیش از این که شما بتوانید غذا برای گربه خود انتخاب کنید، باید از نوع غذای موجود برای گربه آگاه باشید. گربه شما ممکن است به یک نوع غذای مشخص بسته به طبع، نژاد، و نیازهای رژیم غذایی احتیاج داشته باشد. ۴ نوع غذای گربه وجود دارند که شامل موارد زیر می شود:

  • غذای خشک گربه: این نوع غذا ترکیبی از تکه‌های کوچک فشرده ناگت است. غذای خشک گربه سرشار از کربوهیدرات است و ممکن است برای برخی از گربه‌ها مناسب نباشد.
  • غذای کنسرو و مرطوب گربه: این نوع از غذا کنسروی و بسیار مرطوب و نرم است. غذای مرطوب و کنسروی گربه مثل غذای خشک گربه آب بدن را نمی گیرد، پس محتوای مرطوب بیشتر و کالری کمتری نسبت به غذای خشک دارد.
  • غذای خام گربه: این نوع غذا بیشتر از گوشت، سبزیجات و یا حبوبات درست شده است. همچنین برخی از غذاهای خام گربه شامل مکمل‌های غذایی اضافه برای سلامت بیشتر هستند. این نوع غذا باید با یک رژیم غذایی طبیعی گربه هماهنگ باشد.
  • غذای گربه با فرمول مخصوص: این نوع غذا برای گربه‌هایی ساخته شده که مشکلات سلامتی مثل بیماری چاقی یا بیماری استخوان دارند. دامپزشک شما معمولاً غذای گربه با فرمول مخصوص را به گربه توصیه می‌کند تا کمک کند که مشکلات پزشکی مشخص را رفع کند.
چگونه غذای سالم گربه خریداری کنیم؟

مزایای هرکدام از انواع غذای گربه را در نظر بگیرید تا بتوانید غذای سالم برای گربه خود انتخاب نمایید. شما باید در مورد این که کدام نوع غذا برای گربه شما بیشترین سود را خواهد داشت، فکر کنید. بعضی از صاحبان و سرپرستان گربه بر این باورند که فقط غذاهای کنسروی به گربه خود بدهند، همانگونه که باور دارند از غذاهای کنسروی سالم‌تر از غذاهای خشک هستند. سرپرست حیوان خانگی باید نوع غذایی را انتخاب کنند که بیشتر از همه با بودجه آنها تناسب داشته باشد.

غذای خام گربه با توجه به رژیم غذایی گربه شما امکان تهیه را خواهد داشت. غذاهای ممنوعه برای گربه را مطالع نمایید تا از تداخل این موارد جیوگیری نمایید و سلامت گربه خود را حفظ کنید.

اگر گربه شما در طول روز خیلی آب می‌نوشد، ممکن است فقط غذای خشک برایش مناسب باشد. ولی اگر در طول روز زیاد آب نمی‌نوشد، شما ممکن است بخواهید که به او غذای مرطوب کنسروی بدهید، به خاطر این که محتوای مرطوب بیشتری دارد. همچنین ممکن است بخواهید که یک رژیم غذایی ترکیبی را امتحان کنید، به این صورت که به او یک ترکیب از غذای خشک و مرطوب بدهید. این کار می‌تواند برای شما به عنوان سرپرست گربه، مقرون به صرفه باشد و به شما اطمینان بدهد که گربه تنوع کافی را در رژیم غذایی خود دارد.

با دامپزشک گربه خود درمورد غذای مناسب صحبت کنید. شما باید همیشه با او مشورت کنید تا نوع غذای مناسب را برای گربه انتخاب کنید. مشورت با دامپزشک به شما اطمینان خاطر خواهد داد که گربه شما همه مواد مغذیی را که نیاز دارد، دریافت کرده و سالم خواهد بود.

جستجوی غذای سالم گربه

مطمئن شوید که غذا با مرحله زندگی گربه سازگار است. بچه گربه نیازهای غذایی متفاوتی نسبت به یک گربه بالغ یا پیر دارد. شما باید غذای گربه‌ای را خریداری نمایید که با سن گربه متناسب باشد تا سلامت جسمی گربه شما را حفظ نماید. ۳ مرحله زندگی توسط برندهای غذای گربه وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:
  • غذای بچه گربه: این نوع غذا به طور مخصوص برای بچه گربه تهیه شده است که حاوی مقدار بیشتری از کالری، پروتئین، چربی، کلسیم و فسفر برای تشویق رشد استخوان سالم است.
  • غذای گربه بالغ: این نوع غذا برای تمامی گربه‌های بزرگسال و بالغ تهیه ساخته شده است و مواد مغذی مورد نیاز برای سلامتی ادامه حیات گربه را تامین می‌کند.
  • غذای گربه مسن و پیر: این غذا برای گربه‌های مسن و پیر تولید می‌گردد و کالری کمتری نسبت به انواع دیگر غذای گربه دارد. همچنین برای تشویق سلامت مفاصل و تهیه مواد مفید برای معده‌های حساس در گربه‌های مسن دارای مواد مغذی مختلفی است.
چگونه غذای سالم گربه خریداری کنیم؟

همچنین شما ممکن است با دامپزشک خود مشورت کنید تا لیستی از برندهای غذای سالم گربه را برای گربه شما توصیه می‌‎کند، ایجاد کنید. سپس می‌توانید تحقیقات خود را درمورد این برندها انجام دهید تا  غذای گربه مناسب برای گربه خود را با توجه به میزان هزینه ممکن بیابید.

برچسب‌های روی محصولات را به دقت بخوانید، شما باید مواد از تشکیل دهنده غذای گربه آگاه باشید و اطمینان حاصل کنید که اولین ماده موجود در آن گوشت یا "غذای گوشتی" است. ماده اصلی تشکیل دهنده غذای گربه، باشد گوشت باشد. گوشت‌هایی مانند گوشت گاو، مرغ، بوقلمون،‌ ماهی یا سایر انواع گوشت‌.
همچنین باید چربی به عنوان یکی از پنج ماده اول لیست مواد تشکیل دهنده غذای گربه باشد، زیرا گربه‌ها نیز در رژیم غذایی خود نیاز به سطح چربی‌های سالم دارند. نوع چربی متفاوت خواهد بود، اما ممکن است به عنوان روغن گیاهی مانند روغن آفتابگردان یا یک محصول چربی حیوانی لیست شود.

اصطلاحاتی مانند "خوراکی"، "خاص"، یا "طبیعی" بر روی برچسب باشید، زیرا این اصطلاحات هیچ مترادف استانداردی ندارند و مدرکی برای کیفیت غذا نیستند.

به دنبال مواد آلرژی‌زا و حساسیت‌زا در غذای گربه باشید. همچنین شما باید لیست عناصر را برای هر ماده آلرژی زایی چک کنید، به خصوص اگر گربه شما مستعد آلرژی و حساسیت است. اگر گربه شما آلرژی دارد و یا مستعد داشتن آلرژی است، از غذای گربه که دارای گندم، گوشت گاو، و سویا باشد دوری کنید.

به صورت آنلاین برندهای غذای گربه را جستجو نمایید. شما می‌توانید از طریق پت‌شاپ اینترنتی پتی‌فا غذای گربه سالم را به صورت آنلاین خریداری کنید. شما ممکن است قیمت‌ها را در سایت‌های مختلف قبل از خرید مقایسه کنید، به خصوص اگر قصد انتخاب برند گران قیمت غذای گربه را دارید. همچنین باید هر تخفیف یا قیمت ویژه مخصوص مشتریان جدید را چک کنید. شما همچنین می‌توانید با خرید عمده در مصرف پول صرفه جویی کنید. البته باید اطمینان داشته باشید که گربه شما قبل از تاریخ انقضا تمام مواد غذایی را مصرف می‌کند تا مطمئن شوید که به گربه خود غذای تازه می‌دهید.

آموزش تغذیه و رژیم غذایی گربه مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید