خانه گربه ها تغذیه چگونه مانع از خوردن گربه از غذای سگ شویم؟

چگونه مانع از خوردن گربه از غذای سگ شویم؟

۳۹۴۲
چگونه مانع از خوردن گربه از غذای سگ شویم؟

اگر گربه شما به غذای سگ بیشتر از غذای گربه علاقمند است، شاید بخواهید چند راه برای مقابله با این اتفاق بیابید. درواقع مانع از خوردن گربه از غذای سگ شوید. در ادامه چند روش برای دور کردن گربه‌ها از غذای سگ و تحریک کردن آنها برای خوردن غذای خود ارایه می‌دهیم.

از ظرف غذای حیوانات خانگی با طرح‌های مختلف استفاده کنید. سگ‌ها و گربه‌ها قادر به تشخیص اشکال و اندازه اجسام هستند. بنابراین داشتن دو ظرف مشابه کار را برای تشخیص سخت می‌کند. یک شکل و هم اندازه بودن ظرف غذای سگ با ظرف غذای گربه باعث عدم تشخیص هر دو حیوان خانگی شما از ظرف غذای خودش خواهد شد. تنها رنگ متفاوت ظرف غذا کافی نخواهد بود، از ظرف غذا در اندازه، سایز و رنگبندی متفاوت برای هر حیوان خانگی خود استفاده نمایید.

برنامه‌ زمانی غذایی جهت مانع از خوردن گربه از غذای سگ طراحی کنید.

خواه یا ناخواه شما تمام روز را در خانه نیستید، پس داشتن برنامه زمانی غذایی برای سگ و گربه شما امری حیاتی است. گربه‌ و سگ حیواناتی هستند که متمایل به کارهای عادی و تکراری می‌باشند. بنابراین یاد خواهند گرفت که چه زمانی وقت غذا خوردن است. کنترل کردن ساعت غذایی و تشویق آنها به غذا خوردن در زمان مشخص باعث می‌شود تا کمتر سراغ غذای یکدیگر بروند.

محل غذا خوردن سگ و گربه خود را از یکدیگر جدا کنید. حیوانات خانگی شما شاید در یک زمان مشخص غذا بخورند اما اگر در محل‌های مختلف به آنها غذا دهید کمتر سراغ غذای یکدیگر خواهند رفت.

آموزش سگ و همچنین آموزش گربه را جدی بگیرید. از تقویت مثبت استفاده کنید، می‌توانید به آنها بیاموزید که فقط از ظرف خودشان غذا بخورند. گفتن کلمه "نه" در هنگام غذا خوردن از ظرف دیگری می‌تواند کمک کننده باشد اما فقط وقتی که می‌خواهند از غذای حیوان خانگی دیگر غذا بخورند این کلمه را بگویید. اگر بعد از خوردن غذای سگ توسط گربه، حیوان را سرزنش کنید، دلیل سرزنش را درک نکرده و به آنها استرس وارد خواهد شد.

راه دیگری که می‌توان مطمعن شد که گربه فقط از ظرف خودش غذا خواهد خورد، استفاده از متد مدرن می‌باشد. از میکروچیپس‌ها می‌توان برای یافتن آنها در مواقع گمشدن استفاده کرد. این میکروچیپس را بعنوان یک غذا دهنده الکترونیکی هم می‌توان استفاده کرد، بنحوی که درب را در هنگام رد شدن چیپست از جلویش باز می‌کند. یعنی در هنگامی که فقط سگ از جلوی چیپست رد شود، در باز خواهد شد. یعنی به هنگام رفتن گربه به سمت غذای سگ، در باز نخواهد شد و مانع از خوردن گربه از غذای سگ خواهد شد.

آموزش تغذیه و رژیم غذایی گربه مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید