خانه گربه ها گربه پرشین کوتاه کردن ناخن های گربه پرشین(پرشین کت)

کوتاه کردن ناخن های گربه پرشین(پرشین کت)

۱۰۱۸۱
کوتاه کردن ناخن های گربه پرشین(پرشین کت)

گربه پرشین که به نام های گربه ایرانی و پرشین کت معروف است، یکی از حیوانات خانگی محبوب ما ایرانی ها است. در معرفی گربه پرشین به تنوع رنگ، گونه و ... این نژاد پرداخته شده است. جهت حفظ سلامت پرشن کت، باید ناخن های گربه خود را کوتاه کنید. ناخن های گربه پرشین هر ۱۰ روز یکبار باید گرفته شوند. اگر تصمیم به گرفتن ناخن های گربه داشته باشید باید تمامی مراحل را به درستی و بر طبق روال انجام دهید.

قبل از هر اقدامی باید یک قیچی مخصوص کوتاه کردن ناخن گربه را خریداری کنید. قیچی کوتاه کردن ناخن گربه ها در نگاه اول شبیه به یک قیچی معمولی است اما لبه های منحنی شکل برای قرار دادن پنجه های گربه وجود دارد. قیچی های مخصوص را می توانید از مراکز مخصوص حیوانات خانگی و پت شاپ ها خریداری کنید. چون گربه پرشین جثه بزرگتری نسبت با سایر گربه ها دارد، قیچی بزرگتری را خریداری کنید. هرگز از چاقو و یا قیچی های معمولی استفاده نکنید. این عمل می تواند برای گربه پرشین شما دردآور و ناراحت کننده باشد. پودر styptic powder همراه داشته باشید تا در صورتی که خونریزی اتفاق افتاد از آن استفاده کنید.

 بهترین زمان و مکان را انتخاب کنید. زمانی را انتخاب کنید که گربه شما آرام باشد، بعد از غذا یا قبل از خواب، معمولا انتخاب خوبی است. اطمیان حاصل کنید اتاق ساکت بوده و هیچ وسیله ای که باعث حواس پرتی گربه پرشین شما شود در نزدیکی نباشد. اگر از حیوان خانگی دیگری در خانه نگهداری می کنید حتما در اتاق را ببندید تا مانع ار ورود آنها شوید.

پنجه گربه را در دستان خود نگه داشته و به مدت چند ثانیه پنجه ها را ماساژ دهید. در صورتی که گربه مانع شد با آنها مبارزه نکنید و اجازه دهید آرام شوند، دستان گربه را به آرامی گرفته و در حین بازی با آنها به سمت پنجه های گربه حرکت کنید. پس از اینکه گربه آرام شد، ماساژ دادن گربه را نیز پایان دهید. پس از آن، پنجه های گربه پدیدار خواهد شد. روزانه با گربه خود این حرکات را تمرین کنید تا گربه آماده کوتاه کردن ناخن با قیچی گردد. برای عادت دادن گربه به صدای قیچی می توانید از بریدن ماکارونی با استفاده از قیچی در حضور گربه استفاده کنید تا گربه به حضور قیچی و صدای آن عادت کند. برای خوی بیشتر گربه به هنگام بریدن ماکارونی با قیچی، پنجه های گربه را به آرامی ماساژ دهید. بعد از هر تمرین به گربه خود پاداش دهید.

کوتاه کردن ناخن های گربه پرشین(پرشین کت) قسمت صورتی

حتما دقت کنید که بخش سفید ناخن را کوتاه کنید. قسمت صورتی(quick) به دلیل وجود رگ های خونی و اعصاب بسیار حساس هستند. همیشه از این قسمت دوری کنید چون در صورت برش گربه را به دردسر انداخته و باعث عفونت در گربه پرشین خود خواهید شد. اگر در هر صورت این قسمت را بریدید، پودر styptic powde را به پنبه آغشته کرده و بر روی زخم قرار دهید و به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید.

پا و پنجه گربه پرشین را ماساژ دهید تا زمانی که ناخن های گربه نمایان شود. قیچی را فقط در قسمت سفید ناخن قرار دهید. اگر گربه مقاومت کرد سراغ پنجه دیگر بروید. پس از هر جلسه کوتاه کردن ناخن، پاداش را فراموش نکنید. اگر مقاومت گربه ادامه داشت از یک شخص دیگری برای نگه داشتن گربه استفاده کنید.

آموزش گربه پرشین مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید