خانه گربه ها تغذیه بهترین غذای گربه های خیابانی چیست؟

بهترین غذای گربه های خیابانی چیست؟

۱۱
۴۲۴۹۱
بهترین غذای گربه های خیابانی چیست؟

اگر شما گربه خانگی نداشته باشید، پس غذای گربه نیز نخواهید داشت، اما صبر کنید. زیرای شما می توانید برنج و مرغ پخته شده را به گربه بدهید. درواقع یک وعده غذای بسیار خوب را برای دوست کوچک خود ساخته اید. اگر شما از گربه نگهداری می کنید، خوشبختانه شما غذای مخصوص گربه را خواهید داشت. غذای های تجاری با کیفیت بالا یک انتخاب خوب برای غذای گربه های خیابانی خواهد بود.
حتما به مواد تشکیل دهنده غذای گربه توجه کنید. دادن غذای با کیفیت و سالم برای گربه های خیابانی همانقدر مهم است که شما برای گربه خانگی خود، غذای سالم و مقوی تهیه می کنید.

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند که هر غذایی را به گربه می توان داد. بعضی از غذاهایی که ما انسان ها می خوریم برای گربه ها مضر و سلامتی آنها را به خطر خواهد انداخت. برای اطلاعات بیشتر، غذاهای مضر گربه را مطالعه کنید.
معده گربه عادت به خوردن هر غذایی ندارد.

به خاطر داشته باشید که گربه ها بیشتر به پروتئین نیاز دارند. در غذایی که برای گربه های خیابانی تهیه می کنید به خاطر داشته باشید که باید سرشار از پروتئین باشد. سوالی که برای همه ممکن است پیش بیاید این خواهد بود که چه ویتامین ها و پروتئین هایی برای گربه ها نیاز هستند؟
گربه ها نیاز به taurine، یک اسید آمینه ضروری برای عملکرد طبیعی قلب، بینایی و تولید مثل دارند. اما بر خلاف بعضی از پستانداران، گربه ها نمی توانند taurine را مانند سایر اسید آمینه ها در بدن خود تولید کنند، بنابراین آنها باید از رژیم غذایی مبتنی بر گوشت استفاده کنند که حداقل دو بار در روز تغذیه می شود.
در رژیم غذایی گربه های خیابانی و حتی گربه های خانگی، مرغ پخته شده (بدون استخوان)، گوشت، تخم مرغ، ماهی و پنیر پروتئین مورد نیاز گربه را تامین می کنند (تمامی منابع غذایی بیان شده غیر از پنیر، باید پخته شده و بعد به گربه داده شود). بسیاری از گربه ها شیر را دوست دارند، اما شیر دارای لاکتوز است که باعث اسهال و استفراغ در گربه ها می شود.

از غذای سگ برای تغذیه گربه های خانگی و گربه‌های خیابانی استفاده نکنید.

اگر چه شما می توانید به سگ و گربه در یک مکان غذا بدهید، اما به هیچ وجه ایده خوبی نخواهد بود. گربه های خیابانی از نظر نیازهای طبیعی بدن هیچ تفاوتی با گربه های خانگی ندارند. و غذای سگ نیازهای  طبیعی گربه از جمله پروتئین، اسیدهای چرب و ویتامین ها را تامین نخواهد کرد. غذای سگ معمولا حاوی پروتئین کمتری نسبت به غذای گربه است.

گربه ها در طول روز دوبار غذا می خورند که این مسئله برای غذای گربه های خیابانی نیز صادق است. به خاطر داشته باشید که گربه های خیابانی نباید از آب های کثیف در خیابان و بیرون بخورند، سعی کنید در محل زندگی خود، ظرف هایی را برای دسترسی گربه های خیابانی به آب تمیز قرار دهید. در صورت امکان هرچندوقت یکبار غذاهای تجاری برای گربه ها خریداری کنید، زیرا نیاز گربه به ویتامین را برطرف می سازند.

آموزش تغذیه و رژیم غذایی گربه مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


  • سلام دوستان.من یه بچه گربه دیروز پیدا کردم که جونی تقریبا تو بدنش نمونده بود یه ناله خیلی اروم میکردو بدجوری میلرزید.اوردمش خونه تمیزش کردمو گرمش کردم یه کوچولو جون گرفت.یکی از چشماشم عفونت داشت که اونم با دارو خوبش کردم.دوستان دوتا مشکل دارم اولی اینکه غذا نمیخوره.با سرنگ به زور میریزم ته گلوش.شیر بدون لاکتوزم گرفتم واسش.رفتم شیر خشک بچه گربه بگیرم بهم ۱۵۰ قیمت دادن گفتن ارزونترش بدرد نمیخوره اسهالش میکنه.منم وضعیتم جوری نیست که بخوام همچین پولی بدم واسه این بچه.دلمم کباب میشه غذا نمیخوره
    دومیم اینکه شب تا صبح میو میو میکنه نمیزاره بخوابم که هیچ دلمم میسوزه احساس میکنم یه چیزی میگه که من متوجه نمیشم.دوستان لطفا هرچه سریع بهم اطلاعات بدین تا این از گرسنگی نمرده.

  • سلام من از دو بچه گربه خیابانی با دو سن متفاوت ۴۵روزه و دیگری حدود یک ماه می خواهم زودتر بزرگ شوند وبه زندگی طبیعی خود ادامه بدهند چه مواد غذای آماده کنم البته شیر بدون لاکتوز ودل مرغ پخته را می دهم

  • منم از یک گربه ی خیابانی تو خونه نگه داری می کنم ولی خیلی عجیبه که گوشت چرخ کرده نمی خوره!

    • توصیه می‌گردد با توجه به اینکه گوشت‌های خام و تخم مرغ خام باعث استفراغ، اسهال یا وضعیت دردناک به نام پانکراتیت (ناشی از چربی بیش از حد)در گربه می شود و همچنین خطر ابتلا به سالمونلا یا E. coli در این غذاها وجود دارد، از گوشت پخته استفاده شود.

  • من گربه خانگی ندارم.ولی گربه های خیابانی رو دوست دارم.تو حیاط خودم دو گربه کوچک بود الان بزرگ شده.

    • سعی کنید از پنیرهای پاستوریزه استفاده نمایید. زیرا پنیرهای محلی دارای باکتریهایی هستند که شاید گربه شما به آنها آلرژی داشته باشد

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید