خانه گربه ها تغذیه آیا گربه‌ ها می توانند بستنی بخورند؟

آیا گربه‌ ها می توانند بستنی بخورند؟

۱
۱۳۰۰۰
آیا گربه‌ ها می توانند بستنی بخورند؟

ممکن است به ویدیوها و کلیپ‌هایی که نشان دهنده انجماد مغزی گربه‌های در حال بستنی خوردن هستند را دیده باشید.
قبل از اینکه به گربه خود بستنی دهید، باید از خودتان سوال کنید، آیا ایده خوبی خواهد بود که به گربه خود بستنی دهید یا اینکه ممکن است اثر منفی روی سلامت گربه شما داشته باشد.
هنگام دادن غذای انسان به یک گربه ما باید به عنوان افرادی که سرپرست و مسئول سلامت حیوانات خانگی خود هستیم، بدانیم که برخی از این غذا ها مفید نبوده و می‌توانند برای گربه ها سمی باشند.
جهت آگاهی از این موارد، لیست غذاهای ممنوعه و مضر برای گربه‌ها را مطالعه نمایید.
اگرچه بستنی برای انسان ضرری ندارد اما بستنی برای گربه‌ها مضر است.

خوردن یک بستنی خوشمزه توسط گربه ممکن است گربه را دچار انجاد مغزی کند. اما دقیقا (انجماد مغزی) چیست؟
توضیح خواهیم داد :
با خوردن غذاهای سرد با سرعت بالا، بدن دچار شوک می‌شود، بنابراین شریان‌ها با سرعت بیشتری منبسط شده و روی عصب ترمینال تاثیر می‌گذارند. عصب ترمینال، همچنین عصب جمجمه نیز نامیده می‌شود. در میان عملکردهای دیگر، مسئول انتقال اطلاعات محرک به مغز است. این اطلاعات محرک توسط سطوح باکال و فک پایین دریافت می‌شود.
درد و آسیب از دهان شروع می‌شود، به گلو و تمام اعصاب اطراف سرایت می‌کند. این چیزی است که باعث احساس (انجماد مغزی) می‌شود، که در رشته پزشکی sphenopalatine ganglioneuralgia نامیده می‌شود.

انجماد مغزی نه تنها سبب سردرگمی عمومی احساسات گربه می‌شود، بلکه می‌تواند باعث درد حاد یا میگرن در حیوانات ما شود. این یک وضعیت ناخوشایند است و برای حیوان خانگی شما درد فراوانی را به بار خواهد آورد.

آیا گربه ها می توانند شیرینی و شکلات بخورند؟

گربه ها از سرما فراری هستند.
هرکسی که از گربه به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کند، می‌داند که چقدر آنها از استراحت کردن زیر آفتاب لذت می‌برند و تا حد ممکن گرما را جذب و مصرف می‌کنند. گربه‌ها از آن دست حیواناتی هستند که گرما بر سلامتی آنها تاثیر مثبتی داشته و موجب تقویت انرژی آنها می‌شود.

در پاییز و زمستان، هنگامی که نور خورشید کمتر در دسترس است گربه ها در مکان های گرمتر قرار می‌گیرند. می‌توانید گربه‌ها را هنگام سرما در نزدیکی شومینه، بخاری، لوازم خانگی گرم و یا در میان پتوهای گرم پیدا کنید. دلیل این موضوع این است که گربه ها از سردی فراری بوده و سرما را بسیار ناخوشایند می‌دانند.
دمای بدن گربه کمی بالاتر از انسان است (بین ۳۸ تا ۳۹ درجه سانتیگراد)، بنابراین گربه‌ها زودتر از انسانها سرما را احساس خواهند کرد.

توضیحات فوق در راستای عدم احساس نیاز گربه به بستنی و یا خوراکی‌های سرد در تابستان و ایام گرم می‎‌باشد. از دادن بستنی و خوراکی‌های سرد به گربه جدا خوددرای کنید. با این حال به منظور جلوگیری از sphenopalatine ganglioneuralgia،ضروری است قبل از دادن بستنی به حیوانات خانگی خود، بستنی را از حالت فریز دربیاورید.

برای اطلاعات بیشتر میوه‌های ممنوعه و مضر برای سگها را مطالعه نمایید. همچنین می‌توانید کلیپ بستنی خوردن گربه مشاهده کنید.

آموزش تغذیه و رژیم غذایی گربه مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


  • سلام
    برعکس گربه های دیگه،گربه من علاقه زیادی به سرما داره و از شوفاژ و پتو فراریه
    کل زمستان مجبورم پنجره توری دار براش باز بذارم تا گرمش نشه
    تابستان هم جلوی محلی که باد میخوره میخوابه

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید