انواع خاک گربه

۲
۸۰۱۴
انواع خاک گربه

برای تعیین اینکه هر چند وقت یکبار باید خاک گربه را عوض کنید، باید برخی عوامل و فاکتورها را در نظر گرفت. به عنوان مثال شما باید با توجه به تعداد گربه‌ای که دارید، به علاوه یک خاک گربه بیشتر اختصاص دهید. اگر از ۲ گربه به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌کنید، باید سعی نمایید تعداد ۳ خاک گربه داشته باشید. اگر شما یک گربه داشته باشید توصیه میکنیم که از ۲ خاک گربه استفاده نمایید.

اگر از ۲ خاک گربه استفاده نمایید، خواهید دید که یک گربه معمولا از یک خاک گربه برای ادرار استفاده می‌کند و خاک گربه دیگری را برای مدفوع اختصاص می‌دهد. این عمل به مدت تغییرات در خاک گربه تاثیر می‌گذارد. زیرا ادرار بیشتر از مدفوع خاک گربه را لکه‌دار و کثیف می‌کند. نوع شن و ماسه‌ای که شما استفاده می‌کنید نیز تناوب و تکرار تعویض کردن اجباری را مشخص میکند. در ادامه رایج‌ترین خاک‎های گربه در بازار معرفی و شرح می‌دهیم.

خاک گربه رایج non-clumping (غیر توده شونده)

این خاک گربه را میتوان در بیشتر پت شاپ‌ها یافت و بطور معمول ارزان قیمت است. این نوع خاک معمولا از طرف گربه‌ها پذیرفته شده است اما اثر ضد لک ندارد و سریع لکه دار و کثیف می‌گردد. این نوع خاک گربه باعث می‌شود که جعبه و باکس خاک گربه سخت تمیز شود زیرا ادرار به راحتی در آن نفوذ می‌کند و در نتیجه بوی بیشتری خواهد داد. این نوع از خاک گربه باید روزانه تمیز شود، گاهی اوقات حتی بیشتر از یکبار در روز. شما می‌توانید مدلهای معطر این ماسه را خریداری کنید.

خاک گربه clumping(توده شونده )

این نوع از خاک گربه که گرانتر از قبلی است، یک گزینه بهتر است. این مدل خاک قادر به جمع‌آوری زباله است که تمیز کردن را آسانتر و سریعتر می‌کند. با این حال، این بستر نیز باید روزانه تمیز شود و بوی بد را از بین نمی برد .

چند وقت یکبار باید خاک گربه را عوض کنیم؟

خاک گربه مروارید یا کریستالی

تشکیل شده از سیلیکا و گران‌تر از دو نوع قبلی است. این مدل از خاک گربه دارای مزیت لکه شدن کمتر، حاوی خاصیت جذب بالا و قابلیت فشرده سازی مدفوع و ادرار است. علاوه بر این، هنگامی خاک گربه مروارید با ادرار در تماس است، زرد رنگ می‌شود، نشان‌دهنده هنگام تمیز کردن و نظافت باکس خاک گربه است. این مدل خاک گربه همچنین بو را از بین می‌برد و نیازی به تمیز کردن مانند انواع قبلی که ذکر شده نیست. با این حال برخی گربه‌ها این مدل خاک گربه را نمی‌پذیرند. بنابراین انتخاب بهترین نوع خاک گربه ارتباط مستقیمی با نوع گربه شما خواهد داشت.

خاک گربه زیست محیطی

خاک گربه زیست محیطی می‌تواند بسیار گران باشد زیرا از منابع گیاهی طبیعی تهیه و ساخته شده است. این خاک گربه اغلب اثر ضد لک و وزن کمی دارد. با این حال بوی این مدل خاک گربه، اغلب باعث نپذیرفتن از طرف گربه‌ها می‌شود. انتخاب خاک مناسب بستگی به گربه شما دارد. اگر گربه شما خاک را قبول کند به نظر میرسد از آن به راحتی استفاده خواهد کرد.

آموزش مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


    • بله امکان پذیر هستش اما اگر دسترسی به خاک گربه دارید پیشنهاد میکنیم از خاک گربه صنعتی استفاده نمایید. درغیراینصورت حتما ماسه عاری از هرگونه جلبک و یا گیاه باشد. ممکن است ماسه بوی نهفته‌ای داشته باشد که گربه مبادرت به خوردن ماسه نمایید. در چند روز اول حتما به گربه خود توجه داشته باشید که در صورت این اتفاق سریعا خاک را دو از دسترس گربه قرار دهید.

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید