خانه گربه ها آموزش مسافرت هوایی با گربه

مسافرت هوایی با گربه

۳۱۷۸
مسافرت هوایی با گربه

مسافرت هوایی برای حیوانات خانگی پیشنهاد نمیشود، مگر واقعا ضروری باشد. در حقیقت سفر هوایی برای حیواناتی که صورتشان بشکل متفاوت تری از دیگر حیوانات هستند میتواند خطرناک باشد، از قبیل سگ بولداگ،نوعی سگ کوچک(پاگی)، و گربه های پرشین(گربه ایرانی) زیرا ممکن است در حین پرواز بدلیل محدودیت راههای تنفسیشان و استرس دچار مشکل تنفسی شوند. اما اگر شما به شهر یاکشور دیگری مسافرت می کنید و نیاز است که گربه تان را با خود ببرید، و چاره ای جز انتقال او با هواپیما نداشته باشید، در این صورت با آمادگی و آگاهی دقیق دوست گربه سان شما میتواند صحیح و سالم به خانه جدیدش برسد.

 انتقال گربه شما بداخل کابین هواپیما

با شرکت هواپیمایی درمورد انتقال گربه تان به داخل کابین هواپیما صحبت کنید. با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید که تصمیم دارید و سوال کنید آیا میتوانید گربه تان را در سبد مخصوصش به داخل کابین هواپیما زیر صندلی روبروی خود قرار دهید؟ از انتقال گربه تان به قسمت بار و یا قسمت نگهداری چمدانها خودداری کنید.  بیشتر شرکتهای هواپیمایی اجازه می دهند که با بهای کمی گربه تان را همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرید(البته در کشورهای خارجی). قبل از پرواز کاملا درمورد پروازتان با شرکت هواپیمایی صحبت کنید زیرا تعداد محدودی حیوان در حین پرواز اجازه دارند داخل کابین هواپیما باشند.

مسافرت هوایی با گربه

 پروازتان را رزرو کنید. بعضی شرکتهای هواپیمایی در مورد اینکه چه تعداد حیوان خانگی می تواند داخل کابین هواپیما آنهم در پروازهای بخصوصی سفر کنند، محدودیت دارند. رزرو زودتر پرواز به شما این اطمینان خاطر را می دهد که مکانی برای گربه تان وجود دارد. در هنگام انتخاب صندلی تان بخاطر داشته باشید که نمی توانید در ردیف خروج اضطراری یا مقابل حفاظ بنشینید، زیرا باید جایی در مقابلتان برای سبد حیوان خانگی تان باشد.

ابعاد دقیق زیر صندلی خطوط هواپیمایی را بپرسید. شرکت هواپیمایی باید بتواند ابعاد دقیق فضای زیر صندلی هواپیما را در اختیار شما قرار دهد. این اطلاعات اندازه سبد گربه تان برای انتقال را ذکر خواهد کرد.

مسافرت هوایی با گربه

نوع سبدهایی و کریرهایی که اجازه داده می شود بداخل کابین آورده شوند را بررسی کنید. بیشتر خطوط هوایی هر گونه سبدهای سخت یا نرم و انعطاف پذیر را می پذیرند. سبدهای نرم  راحتتر زیر فضای صندلی هواپیما قرار می گیرند. اما تنها نوع خاصی از سبدهای نرم توسط خطوط هوایی بخصوصی اجازه ورود دارند. بنابراین پیش از خرید کریر یا سبد، انواع برندهایی را که اجازه ورود بداخل کابین دارند، بررسی کنید.  یک ماه قبل از سفرتان در سبد به گربه تان غذا دهید تا با عملکرد مثبتی با آن ارتباط برقرار کند. با گربه تان در کریرش بازی کنید و اجازه دهید تا او در سبدش لم دهد و استراحت کند. این کار حتی الامکان باعث استقبال او می شود.

وارد شدن و بیرون آمدن از سبد را به گربه تان تمرین دهید. این کار به گربه شما کمک می کند که به راحتی بداخل سبدش برود و مطمئن شود که قسمتی از کار روزمره اوست. تمرین رفتن و خارج شدن از سبد آمادگی خوبی برای تایید ایمنی، هنگامی که گربه تان بدستور شما باید بداخل کریر وارد و یا از آن خارج شود.

تاریخ نزدیکی به پرواز را برای ویزیت درمانی دامپزشک برنامه ریزی کنید. شما به درمانی جهت ثبت واکسیناسیون برای گربه تان و گواهی سلامت برای سفر نیاز خواهید داشت. این مدارک برای اینکه شرکت هواپیمایی اجازه پرواز به گربه تان را بدهد الزامی می باشد. دامپزشک باید گواهی سلامت که تایید می کند گربه شما از سلامت خوبی و عاری از انگل است را بدهد. همچنین تمامی واکسیناسیونهای گربه باید به روز باشد. همچنین دامپزشک ممکن است پیشنهاد قرار دادن تراشه ای ریز به گربه تان را بدهد که بسادگی موجب پیدا کردن او چنانچه در طول سفر راهش را گم کرد، می شود. این تراشه مانند یک کارت مشخصات عمل می کند. تراشه ریز حیوان خانگی تان برنامه ریزی ساده ای دارد، دامپزشک تراشه را که به اندازه دانه برنج (۱۲ میلی متر) میباشد را زیر سطح پوست حیوانتان، بین تیغه های شانه اش قرار میدهد. این تراشه آسیب به حیوان خانگی شما وارد نمی کند و نیاز به بی حسی یا بیهوشی نخواهد داشت.

روز سفر به گربه خود غذا ندهید. سفر با گربه ای که معده خالی دارد، خطر حالت تهوع و استفراغ را کاهش میدهد. می توانید مقداری از غذای گربه تان را همراه داشته باشید تا چنانچه خیلی گرسنه شد به او غذا دهید. همچنین فراموش نکنید که هر گونه دارویی که ممکن است گربه تان نیاز داشته باشد را درون کیسه پلاستیکی تمیزی همراه داشته باشید. موارد مهم در آماده کردن گربه ها برای خوابی آرام و راحت را پیش تر بیان نمو ده ایم.

سبد را با پد(تنظیف) بلا استفاده بپوشانید. این تنظیف در مدت سفر هرگونه کار اتفاقی گربه تان را خواهد کرد. تنظیف اضافه، تعدادی کیسه زیب دار، حوله های کاغذی، دستکش برای تمیز کردن کامل و جلوگیری از هر گونه اتفاقی همراه داشته باشید. برچسب چمدانتان را نیز بر روی کریر(سبد) گربه تان قرار دهید. این برچسب درصورتیکه سبد در حمل و نقل یا در فرودگاه گم شود به یافتن آن کمک می کند. نام خود، آدرس ثابت، شماره تلفن، و مقصد نهایی خود را بر روی برچسب یادداشت کنید.

مسافرت هوایی با گربه

بدلیل مسائل امنیتی فرودگاه طناب گربه را همراه داشته باشید. سبد مسافرتی گربه تان باید از میان دستگاه تصویربرداری چمدانها در فرودگاه عبور کند، اما گربه تان نمی تواند. بنابراین لازم است که قلاده و طناب را برای جلوگیری از فرار به گربه تان ببندید. سپس باید گربه تان را بین بازوانتان از میان دستگاه تصویربرداری افراد عبور دهید. قبل از اینکه گربه را از سبد بیرون بیاورید، خودتان، اسباب و چمدان هایتان را برای عبور از دستگاه تصویر برداری آماده کنید. گربه خود را از داخل سبد بیرون بیاورید، قلاده یا طناب را نگه دارید و سبد را از دستگاه عبور دهید. گربه را همانطور که خودتان از دستگاه تصویربرداری عبور می کنید با خود ببرید. سپس گربه تان را به آرامی قبل از اینکه لوازمتان را بردارید داخل سبد بگذارید.

در صورت تجویز دامپزشک به گربه آرام بخش بدهید. بیشتر گربه ها بدون دریافت دارو می توانند سفر خوبی داشته باشند. اما بعضی گربه ها در مدت پرواز استرس زیادی بروز می دهند. چنانچه از استرس گربه تان هنگام پرواز آگاهی دارید با دامپزشک در میان بگذارید. امکان دارد دامپزشک برای گربه شما بوپرنوفین، گاباپنین، و یا آلپرازولام تجویز کند. مطمئن شوید که گربه تان یک مقدار از دارو را در خانه قبل از پرواز دریافت کند و نیز اطمینان حاصل کنید که گربه نسبت به دارو واکنش منفی نشان ندهد.

آموزش مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید