خانه گربه ها مراقبت و نگهداری چند وقت یکبار باید خاک گربه را عوض کنیم؟

چند وقت یکبار باید خاک گربه را عوض کنیم؟

۲
۱۳۰۹۸
چند وقت یکبار باید خاک گربه را عوض کنیم؟

باکس خاک گربه به او اجازه می‌دهد تا در خانه عمل دفع را انجام دهد و همچنین خاک گربه غرایز طبیعی اش را پوشش میدهد. جعبه خاک گربه برای بهداشت و رفاه گربه‌های ما ضروری است. باید اطمینان حاصل کنید که محل و باکسی که خاک گربه را در داخل آن قرار می‌دهید، تمیز است. تمیز کردن باکس خاک گربه برای جلوگیری از مشکلات بهداشتی و رفتاری گربه‌ها ضروری است

اهمیت یک باکس حاوی خاک گربه

گربه ها باید از زمانی که بچه گربه هستند نحوه استفاده از باکس حاوی خاک گربه را یاد بگیرند. آنها باید در طول زندگی خود از این باکس‌های جمع آوری ادرار و مدفوع استفاده کنند. خاک گربه به دلیل ارتباط مستقیم با بهداشت و سلامت گربه از اهمیت بسیار زیادی دارد. مهم است که در مورد برخی از دستورالعمل‌های استفاده از خاک گربه مطلع باشید. خاک گربه برای جلوگیری از عفونت و یا رخ دادن و گسترش یافتن بیماری‌ها در گربه مهم و تاثیرگزار است.

باکس گربه ابزاری بسیار مهم در شناخت، روانشناسی و سلامت بچه گربه خواهد بود. به طور مثال اگر گربه شما بطور منظم برای چندین سال از باکس حاوی خاک گربه استفاده کرده است و ناگهان تصمیم می‌گیرد که در جعبه بخوابد یا از آن استفاده نکند، ممکن است نشانه‌ای از به وجود آمدن مشکل در سلامت روانی و جسمانی گربه شما باشد. در هنگام وقوع چنین مشکلاتی شما به راحتی می‌توانید مدفوع گربه را برای انجام آزمایش در اختیار آزمایشگاه قرار دهید.

انواع خاک گربه

در صورتی که گربه شما نشانه‌ای از ادرار بیش از حد یا کمتر از حد معمول را داشته باشد، این مسئله می‌تواند نشانه‌ای از عفونت مجاری ادراری یا نوع دیگری از بیماری و مشکلات سلامتی در گربه باشد. همچنین بسیار مهم است که بدانید حس بویایی گربه حدود ۱۴ برابر قویتر از انسان است. گربه‌ها حیوانات فوق العاده بهداشتی هستند. در صورتی که خاک گربه تمیز نبوده و به صورت منظم تعویض نشود، گربه از خاک گربه استفاده نخواهد کرد. انتخاب محل باکس گربه‌ای که حاوی خاک گربه است، از موارد مهم به شمار می‌رود. یک گربه به حریم خصوصی‌ احتیاج دار، بنابراین توصیه میکنیم خاک گربه را در محلی قرار دهید که جلوی چشم نباشد. باکس خاک گربه را در کنار غذای گربه قرار ندهید . اطمینان حاصل کنید که اگر بیش از یک محل خاک گربه دارید، آنها در اتاق‌های مختلف هستند.

هر چند وقت یکبار خاک گربه احتیاج به تعویض دارد؟

هیچ پاسخ مشخصی به این سوال وجود ندارد. پاسخ به گربه شما بستگی دارد. با این وجود جمع‌آوری روزانه مدفوع را توصیه می‌کنیم. وقتی مدفوع جمع گردد، فرایند ساده خواهد بود. اگر از خاک گربه‌ای استفاده می‌کنید که نیاز به نظافت روزانه دارند، توصیه می‌کنیم روزانه مدفوع گربه را جمع‌آوری کنید. همیشه از دستکش و یک ماسک برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید. نباید حجم زیادی از خاک گربه را در باکس یا جعبه گربه استفاده کنید. اگر باکس از خاک گربه بیش از حد پر شده باشد، گربه شما شن و ماسه را روی کف و زمین می ریزد. هر هفته باکس و محل خاک گربه را با جوش شیرین یا زغال چوبی خالی و تمیز کنید. شما همچنین می‌توانید کف باکس را قبل از ریختن شن و ماسه به منظور تسهیل در نظافت بپوشانید. به یاد داشته باشید که این یک متد و روش تمیز کردن عمومی و ساده است.

آموزش مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


    • سلام و احترام
      مراکز متعددی در حال حاضر در کشور وجود دارند اما به دلیل عدم اطلاع از نوع فعالیت این مراکز نیم توانیم مرکز به خصوصی را معرفی نماییم.
      لازم به ذکر است که در آینده نیز ما در پتیفا مرکز حمایت از حیوانات را تاسیس خواهیم کرد.

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید