خانه گربه ها تغذیه آموزش اصول و نکات مهم غذا دادن به گربه

آموزش اصول و نکات مهم غذا دادن به گربه

۱۰۲۳۶
آموزش اصول و نکات مهم غذا دادن به گربه

یک گربه بالغ، به طور متوسط حدود ۲۵۰ کالری در روز با تعادل پروتیین، کربوهیدرات، چربی‌ها، ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارد. نیازهای کالری خاص گربه شما بسته به اندازه، وزن، و سطح فعالیت گربه متفاوت خواهد بود. گربه‌ها (گوشت خواران اجباری ) هستند. آنها باید چربی ها و پروتیین‌های حیوانی را مصرف کنند تا بتوانند غذای کافی دریافت کنند. مطمعن شوید که غذای گربه شما با نیازهای تغذیه گربه شما منطبق است. حتما در مراجعه به دامپزشک نیازهای تغذیه گربه خود را سوال نمایید. در ادامه اصول و نکات اساسی را که باید در غذا دادن و انتخاب رژیم غذایی گربه خود، مد نظر داشته باشید را بیان می‌نماییم.

جذب آب را نادیده نگیرید. آب برای رژیم غذایی گربه بسیار مهم است و گربه‌هایی که در رژیم غذایی آنها از غذاهای خشک بیشتر استفاده می‌شود، باید بیشتر آب بنوشند، زیرا میزان دریافت آب از غذای خشک گربه کم و جوابگوی نیاز گربه نخواهد بود. کاسه آب گربه خود را تمیز کنید و آب را بطور مرتب عوض کنید. ظرف آب گربه خود را تمیز نگه دارید و مطمعن شوید که گربه به آب تمیز و تازه دسترسی خواهد داشت.
اگر گربه شما به خوردن آب رغبت نداشته باشد، می‌توانید ظرف آب گربه را زیر شیر قرار دهید، که آب به صورت قطره در آن میچکد. این عمل باعث بازی و سرگرمی و نوشیدن آب توسط گربه خواهد شد.

تصمیم بگیرید که یا از مواد غذایی کنسرو شده استفاده کنید یا خشک. هر دو نو.ع غذ برای اگربه شما مفید است. در بسیاری از موارد، گربه ها مایلند غذای خشک همراه با مقدار زیادی آب بخورند.

آموزش اصول و نکات مهم غذا دادن به گربه


اگر شما در مورد نیازهای گربه خود نگران هستید، با دامپزشک خود مشورت نمایید تا در انتخاب بهترین نوع و فرم غذای گربه به شما کمک نماید.
در صورتی که گربه شما دارای مشکلات دستگاه ادراری، دیابت یا بیماریهای کلیوی باشد، رطوبت اضافی در غذای کنسرو شده برای کمک به هیدراته (جذب آب) ماندن تاثیر بسزایی خواهد داشت. غذاهای کنسرو شده گربه می‌توانند تا ۷۸% حاوی آب باشند.

مواد غذایی خشک معمولا به صرفه‌تر هستند. محتوای پروتیین و کربوهیدرات مواد غذایی خشک و مرطوب بر اساس دستور غذا متفاوت است. مواد غذایی خشک حاوی کالری متراکم هستند. داشتن کالری بیشتر در هر بخش به دلیل نداشتن رطوبت بالای مواد غذایی مرطوب است.
برای غذا دادن به گربه، ترکیبی از مواد غذایی کنسرو شده و خشک را در نظر بگیرید. استفاده از مواد غذایی مرطوب و خشک می‌تواند به بهتر هیدراته ماندن (داشتن آب کافی در بدن گربه) نسبت به غذای خشک در گربه ها کمک نماید.

گربه‌ها ممکن است از تغییرات در رژیم غذایی خود لذت ببرند.
اگر تصمیم به دادن غذای ترکیبی به گربه خود دارید، مراقب باشید که به گربه خود بیش از اندازه غذا ندهید. اطمینان حاصل کنید غذایی که به گربه خود در هنگام غذا می‌دهید کالری و تغذیه مناسب را فراهم میکند.
مواد غذایی با کیفیت بالا بخرید و درست مثل غذای انسانها، غذای گربه با کیفیت غذایی حاوی تعادل سالم پروتئین، چربی، کربوهیدرات‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. یک غذای گربه که حاوی پروتیین حیوانی و چربی است را انتخاب کنید.

در غذا دادن به گربه دقت کنید چون آنها به منابع حیوانی نیاز دارند تا مواد مغذی ضروری مثل ثور(وابسته به گاو) و اسید آراشیدونیک دریافت کنند که نمی‌توانند از مواد غذایی گیاهی دریافت کنند. از غذاهایی که دارای رنگهای مصنوعی و طعم دهنده یا مواد شیمیایی مضر هستند اجتناب کنید. در هنگام انتخاب و خرید غذای گربه، به محتویات و مواد تشکیل دهنده بسته دقت نمایید.

به هنگام خرید غذای گربه به چند مورد باید توجه نمایید:
اگر در نام محصول از کلمه تن یا مرغ استفاده شده است، قبل از کلمات (غذای گربه) محصول باید حداقل ۹۵% حاوی ماده غذایی ذکر شده باشد. برای مثال، غذای گربه مرغ باید حداقل حاوی ۹۵% مرغ باشد.
کلمه با در نام محصول بدین معنی است که محصول می‌تواند به اندازه ۳% حاوی آن ماده غذایی باشد. غذای گربه با مرغ ممکن است حاوی ۳% مرغ باشد، در حالی که غذای گربه مرغ حداقل ۹۵%مرغ است.
غذاهای گربه حاوی کلماتی مانند شام یا غذای اصلی حاوی بیش از ۲۵% گوشت است. اغلب این محصولات از غلات یا سایر منابع پروتیینی مانند محصولات جانبی استفاده می‌کنند.
همچنین دقت نمایید بین کلمات حاوی گوشت با فراورده‌های گوشتی تفاوت وجود دارد.
غذا به گوشت و عضله و چربی یک حیوان اشاره دارد و بطور کلی به عنوان منابع پروتیینی با کیفیت بالا محسوب می‌شود. فراورده های گوشتی تمیز و جزو غذا محسوب می‌شوند. غیرگوشتی شامل لاشه، استخوان، مغز و خون حیوان است.

غذا دادن به گربه  


این لزوما برای گربه شما بد نیست. به یاد داشته باشید بسیاری از حویانها نیز گوشت لاشه را میخورند! اما فراورده‌های غیرگوشتی پروتیین با کیفیت پایین تر از گوشت را خواهند داشت. تا بدینجا متوجه شده‌اید که در غذا دادن به گربه چه نکات و اصول مهمی وجود دارد.

سعی کنید گربه را در غذای خانگی خود سهیم نمایید. تعداد قابل ملاحظه ای از صاحبان گربه، غذای گربه شان را در خانه درست می‌کنند. غذای خانگی می‌تواند گربه‌ها را شاداب‌تر کند. مواد تشکیل دهنده ایده‌ال که حاوی افزودنی‌ها و مواد نگهدارنده که در اکثر مواد غذایی تجاری گربه ها یافت میشود، وجود نخواهد داشت. اما ساخت غذای خانگی گربه معمولا زمان زیادی صرف می‌کند. گران قیمت بوده و نیاز به آماده سازی دقیق برای جلوگیری از آلودگی باکتریایی دارد.
برای جلوگیری از هرگونه اتفاق ناگوار باید از غذاهای ممنوعه و مضری که می‌تواند به گربه شما را با آسیب رسانده و موجب بروز مشکلات سلامتی گردد، آشنا شوید.
اگر تصمیم به دادن غذای خانگی به گربه تان را دارید، اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل‌های تغذیه گربه را از منابع معتبر دریافت کنید و اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل‌ها حاوی اطلاعات تغذیه‌ای از قبیل کالری و نسبت مناسب کلسیم به فسفر هستند.

به یاد داشته باشید که گربه‌ها باید از وعده‌های غذایی مبتنی بر گوشت استفاده کنند، اما بیشتر از گوشت به یک رژیم غذایی سالم نیاز دارند. کربوهیدراتهایی مانند برنج یا ذرت در مقدار کم خوب هستند. اطمینان حاصل کنید مواد تشکیل دهنده‌ای که استفاده می‌کنید شامل اسیدهای چرب، اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و مواد معدنی باشند.

آموزش تغذیه و رژیم غذایی گربه مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید