خانه گربه ها تغذیه بهترین غذای خانگی برای گربه و بچه گربه

بهترین غذای خانگی برای گربه و بچه گربه

۲
۶۵۵۸۱
بهترین غذای خانگی برای گربه و بچه گربه

گاهی اوقات می توانید غذای خود را با گربه به اشتراک بذارید. اکثر رژیم های غذایی بچه گربه، یک غذای کامل به حساب می آیند. با این وجود شما می توانید هر چند مدت یکبار با گربه خود هم بشقاب(هم سفره!) شوید. شما فقط باید بدانید که چگونه می توانید میان وعده های دوست داشتنی با مواد غذایی مورد نیاز گربه خود را انتخاب کنید. البته در بین غذاهای مشترک بین انسان و گربه، غذای مضر و ممنوعه نیز وجود دارند که باعث صدمات و آسیب های جدی به گربه شما خواهند شد. توصیه می کنیم برای جلوگیری از این موارد غذاهای ممنوعه گربه ها را مطالعه نمایید.

گوشت

گربه ها حیوانات گوشت خواری هستند. آنها باید پروتئین موجود در گوشت را برای داشتن قلبی سالم و قوی، بینایی خوب و سیستم تولید مثل سالم دریافت کنند. گوشت گاو طبخ شده، مرغ، بوقلمون و مقدار کمی گوشت گوساله، یک غذای عالی برای گربه ها است. گوشت خام یا خراب می تواند گربه شما را بیمار کند. اگر نمی خواهید آن را بخورید، آن گوشت را به حیوان خانگی خود ندهید.

غلات غنی و کامل

جو، پروتئین زیادی در هر کالری دارد و همچنین پخت و خرید جو راحت و سریع است. بسیاری از گربه ها غذاهایی مانند ذرت بو داده، و ذرت به صورت معمولی را دوست دارند که این غذاها باعث تقویت بافت های بدن گربه ها می شوند. شما می توانید برنج، جو و دانه های گندم را امتحان کنید، اما ممکن است لازم باشد ابتدا آنها را بشویید. گربه ها به دانه های کوچکتری گرایش دارند، دانه هایی مانند گندم برای گربه ها لذت بیشتری خواهد داشت. فقط مطمعن شوید هر دانه ای که به گربه داده می شود پخته شده باشد، درغیراینصورت گربه شما نمی تواند آنها را به طور کامل هضم کند.

ماهی خوردن گربه

ماهی

ماهی دارای مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا ۳ است که به تقویت چشمان گربه کمک می کند و همچنین مانع از ابتلای گربه به بیماری هایی مانند آرتروز، بیماری های کلیوی و اختلالات قلب می شود. ماهی کنسرو شده یا پخته شده گزینه خوبی برای غذای گربه است. اما سوشی های خود را به گربه ندهید. ماهی خام ایده خوبی نبوده و سعی در پخت ماهی قبل از دادن به گربه کنید.

تخم مرغ

تخم مرغ منبع دیگری از پروتئین ها برای گربه شما هستند. اما مطمئن شوید که آنها پخته شده اند تخم مرغ های خام مانند گوشت و ماهی خام، می تواند باعث آسیب به گربه مخصوصا بچه گربه ها شوند.

سبزیجات و میوه

همه گربه ها سبزیجات را نمی پسندند، تعداد کمی به میوه ها علاقه دارند(اکثر گونه های گربه، به طعم های شیرین علاقه ندارند). اما سبزیجات منبعی غنی از ویتامین ها هستند. سبزیجات و میوه ها سرشار از فیبر و آب هستند که به هضم غذا کمک می کنند. خیار و طالبی تازه و کلم بروکلی بخارپز را امتحان کنید. اما درصد موفقیت شما با برگر به مراتب بیشتر خواهد بود، حتما مراقب باشید که در غذای گربه و بچه گربه پیاز یا سیر وجود نداشته باشد.

پنیر خوردن گربه

پنیر

پنیر با درصد پروتئین بالا است که برای گربه شما در مقادیر کم مناسب است. جالب است بدانید پروتئین موجود در پنیر کامل تر از پروتئین گوشت، تخم مرغ و ماهی است.

آموزش بچه گربه تغذیه و رژیم غذایی گربه مراقبت و نگهداری گربه

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


    • مقدار زیادی نمک برای حیوانات خانگی می تواند باعث تشنگی بیش از حد و ادرار شود. حتی مسمومیت در صورت مصرف بیش از حد متصور خواهد بود. نشانه هایی که حیوان خانگی شما ممکن است غذاهای بیشماری از نمک مصرف کرده باشد شامل استفراغ، اسهال، افسردگی، لرزش، درجه حرارت بالای بدن، تشنج و حتی مرگ است. نمک به مقدار کم ضرر و آسیبی نخواهد داشت. حتما توجه داشته باشید که گربه و یا هر حیوان خانگی شما نباید بیش از اندازه نمک مصرف کند.

با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید