خانه خزندگان مراقبت آفتاب پرست آموزش مراقبت و نگهداری از آفتاب پرست

آموزش مراقبت و نگهداری از آفتاب پرست

۷۴۷۹
آموزش مراقبت و نگهداری از آفتاب پرست

آفتاب پرست نیز به مانند سایر حیوانات بر اساس عادت هایش نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. محل زندگی آفتاب پرست به طور معمول بر روی درختان و بوته ها می باشد. البته به مانند هر حیوان دیگری، آفتاب پرست نیز نیاز به یک اصول تغذیه صحیح و مناسبی خواهد داشت. شما می توانید این اصول را در فرا گرفته و در حفظ سلامت بیشتر حیوان خانگی خویش بکار ببرید.

آفتاب پرست بیشتر اوقات تنها هست که این تنهایی حیوان می تواند باعث استراب او نیز گردد، برای محیط زندگی آفتاب پرست لازم است که دارای درخت و یا درختچه ای باشد که حیوان بتواند در آن محیط زندگی کند.

قفس آفتاب پرست باید بزرگ باشد، به طور معمول طول و عرض ۹۰*۹۰ باشد که با بزرگتر شدن جثه، قفس نیز باید بزرگتر گردد که محیط زندگی برای آفتاب پرست مناسب باشد.

برای نگهداری از آفتاب پرست، شما نیاز به یک تهویه قدرتمند دارید که بهترین گزینه قفسی است که از سه طرف باز باشد که می تواند به صورت مشبک سیمی و دارای یک حفاظ پوششی پهن برای جلوگیری از آسیب دیدگی پنجه های آفتاب پرست باشد.

داخل قفس آفتاب پرست باید دارای درختچه و شاخ و برگ باشد، حتما دقت کنید که این گیاهان سمی نبوده و یا سم پاشی نشده باشند که برای حیوان مضر نبوده و آسیبی وارد نکند.

همچنین شاخ و برگ، درخت یا درختچه دارای خار و تیزی نباشد که موجب آسیب به حیوان شما می گردد.

آموزش مراقبت و نگهداری از آفتاب پرست

کف قفس نیز پوشیده از خزشن و چمن و گیاهان گردد، قسمت هایی از محیط زندگی آنها باید برای آفتاب گرفتن و البته با دماهای مختلف آماده شود، تا آفتاب پرست بتواند دمای بدنش را تنظیم کند البته همواره به حداکثر دمای مجاز دقت داشته باشید زیرا دماهای خیلی بالا می تواند به شدت مضر و حتی کشنده باشد. آفتاب پرست های جکسون (در دماهای پایین تر بهتر زندگی می کنند  درحالی که درحالی که برای آفتاب پرست های صورتی و نقاب دار دمای بالاتری توصیه می گردد.

آفتاب پرست گرایش و علاقه شدیدی به آفتاب و نور مشتقیم خورشید دارد، در حالی که متاسفانه اکثر افرادی که آفتاب پرست دارند بیشتر از لامپ استفاده می کنند.

در صورتی که آفتاب پرست خود را به بیرون میبرید سایه بان مشبکی را همراه داشته باشید تا ازسوختن حیوان جلوگیری کنید.

آفتاب پرست ها از انواع حشرات تغذیه می کنند. حشراتی مانند ملخ، سنجاقک، کرم میوه، کرم پیله، کرم خاکی، سوسک حمام، پروانه و بید به عنوان منبع غذایی آفتاب پرست محسوب می گردند، سعی نمایید برنامه غذایی متنوعی برای آفتاب پرست انتخاب نمایید. آفتاب پرست همچنین از برگ و سبزیجات و میوه جات نیز تغذیه می کنند.آموزش مراقبت و نگهداری از آفتاب پرست

آفتاب پرست به راحتی دچار استرس و وحشت می شود. محیط زندگی آفتاب پرست باید در محلی آرام و به دور از رفت و آمد باشد.

از لمس و دست زدن به آفتاب پرست اجتناب کنید و به آرامی به سمت حیوان حرکت کنید.

آفتاب پرست

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید