خانه خزندگان تغذیه آفتاب پرست غذای مورد علاقه آفتاب پرست

غذای مورد علاقه آفتاب پرست

۶۵۵۸
غذای مورد علاقه آفتاب پرست

از حشرات زنده برای تغذیه آفتاب پرست خود استفاده کنید. هنگام تهیه ملخ، حتما اندازه و تعداد را بر حسب نیاز و توانایی آفتاب پرست خود تهیه کنید. انتخاب ملخ و حشرات می تواند بر اساس سن، اندازه، جنسیت و گونه آفتاب پرست شما متفاوت باشد. به طور کلی، شما نباید ملخ هایی را تهیه کنید که طول آنها بیشتر از عرض سر آفتاب پرست است. تا سه ماه باید به آفتاب پرست کوچکترین سایز ممکن ملخ داده شود. آفتاب پرست از خوردن میوه و مگس استقبال کرده و از خوردن آنها لذت می برد. تغذیه آفتاب پرست دارای اصول خاصی است که پس از تهیه غذا باید رعایت شود. برای این منظور اصول تغذیه آفتاب پرست را مطالعه و سپس اجرا نمایید.

آفتاب پرست پلنگی و نقاب دار - Veiled and Panther Chameleons : آفتاب پرست ها از شش تا دوازده ماهگی، هر روز باید ده تا دوازده ملخ داشته باشند. بعد از یک سالگی، روزانه باید بین هفت تا ده ملخ بزرگ بخورند.

آفتاب پرست جکسون - Jackson’s Chameleonجکسون ها تا شش ماهگی باید بین ده تا دوازده ملخ کوچک در روز بخورند. بین شش تا دوازده ماهگی، هر روز باید بین هشت تا ده ملخ متوسط بخورند. بعد از یک سالگی باید در هر وعده غذا بین شش تا هشت ملخ بزرگ بخورند.

آفتاب پرست کوتوله - Pygmy Chameleon : آفتاب پرست کوتوله تا شش ماهگی باید بین ده تا دوازده ملخ کوچک را در روز بخورد. بین شش تا دوازده ماهگی، هر روز باید بین هشت تا ده ملخ متوسط بخورد. بعد از یک سالگی باید در هر وعده غذا بین شش تا هشت ملخ متوسط یا بزرگ بخورد.

 آفتاب پرست گردن پرده ای و سنگالی - Graceful and Senegal Chameleons : بین سه تا شش ماهگی باید بین ده تا دوازده ملخ کوچک را در روز بخورد. بین شش تا دوازده ماهگی، هر روز باید بین ده تا دوازده ملخ متوسط بخورد. بعد از یک سالگی باید در هر وعده غذا بین پنج تا هفت ملخ کوچک یا متوسط  بخورد.

تغذیه آفتاب پرست شما در اوایل روز می تواند به آنها کمک کند تا غذا خود را به طور مناسب هضم کنند. یک برنامه خوب و منسجم برای غذا دادن به آفتاب پرست خود داشته باشید که با ساعات کاری شما تداخل نداشته باشد . به یاد داشته باشید، باید چند ساعت قبل از خوردن آفتاب پرست، حشرات را بشویید. شما ممکن است تغذیه آفتاب پرست را همراه با برنامه غذایی خود یکسان کنید. در طول روز زمان هایی را داشته باشید تا مطمعن شوید که آفتاب پرست شما غذا خورده باشد.

غذای مورد علاقه آفتاب پرست

اگر در محل نگهداری آفتاب پرست درختچه دارید، چندین حشره را در برگ ها و شاخه ها قرار دهید. اگر شما در محل زندگی خود برگ یا شاخه ای ندارید، می توانید آنها را روی سنگ ها، مبلمان یا سایر موارد در قفس قرار دهید. شما می توانید حشرات را نسبتا نزدیک به آفتاب پرست قرار دهید. به یاد داشته باشید پس از آن قفس را ببندید. آفتاب پرست باید حشرات را در حال حرکت ببیند و به سمت آنها به آرامی حرکت کند. شما ممکن است بخواهید آفتاب پرست خود را تماشا کنید تا اطمینان حاصل کنید که متوجه حشرات شده و آنها را می خورد. چندین حشره زنده را در قفس در یک زمان نگذارید. بعضی از حشرات مهاجم هستند و ممکن است شب آفتاب پرست شما را نیش بزنند. زیر سنگ ها، گیاهان و دیگر اشیاء را در قفس بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ حشره پنهانی وجود ندارد.

آفتاب پرست شما آب را از گیاهان و اشیاء در زیستگاه خود بدست می آورد. روزانه دوبار آب را بر روی قفس اسپری کنید. شما همچنین می توانید قطره چکان را به بالای قفس وصل کنید، اما باید اطمینان حاصل کنید که آب بر روی گیاهان درون قفس می افتد تا آفتاب پرست شما آن را بخورد. چون در این صورت از آب استفاده خواهد کرد.

در حالی که آفتاب پرست ها از خوردن حشرات لذت می برند اما گاهی نیز از سبزیجات تغذیه می کنند. شما می توانید به آنها خردل یا کاهو دهید.  آنها را به آب آغشته کنید و تماشا کنید که از سبزیجات تغذیه می کند. برخی از آفتاب پرست ها حتی میوه نیز می خورند. شما می توانید یک تکه کوچک انبه یا سیب را برش دهید و آن را در قفس قرار دهید. اگر از خوردن میوه خودداری کرد، نگران نشوید زیرا فقط علاقه ای به خوردن میوه نداشته و هیچ مشکل دیگری وجود ندارد.

آفتاب پرست

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید