خانه خزندگان مارمولک انولی معرفی مارمولک انولی (Anole Lizard)

معرفی مارمولک انولی (Anole Lizard)

۳۶۳۳
معرفی مارمولک انولی (Anole Lizard)

۲۵۰ گونه از مارمولک انولی در جهان ثبت شده است که زیستگاه اصلی این خزندگان مناطق گرمسیری و جنگلی آمریکا است. مانند مارمولک گکو، انولی ها از پنجه بزرگی و پهنی نسبت به جثه و اندازه خود برخوردار هستند. به لطف دست های پهن، همراه با پنجه های تیز، آنها را قادر می سازد تا حتی از یک سطح صاف، با سرعت و چابکی زیاد، صعود کنند. مارمولکهای انولی دارای غدد سمی هستند که سم بسیار ضعیف و بی ضرر را تولید می کنند.

مارمولک انولی (Anole Lizard)

طول انول های بزرگسال و  بالغ ممکن است ۱۲ تا ۴۵ سانتی متر (۵ تا ۱۸ اینچ) رشد کند و اکثر گونه های انولی می توانند رنگ خود را تغییر دهند. مارمولک های انول نر در اکثر گونه ها دارای یک کیسه مانند در زیر گلوی خود هستند. اغلب به رنگ روشن بوده و از آن برای ارتعاش و مشخص کردن محدوده قلمرو و جذب انولی ماده استفاده می کنند. مارمولک انولی سبز در عین حال که گسترده‌ترین گونه انولی است، محبوب‌ترین گونه در جهان نیز می‌باشد.

یک گونه از مارمولک انولی که گاها به اشتباه آفتاب پرست آمریکایی نامیده می شود در جنوب ایالات متحده زندگی می کند. رنگ آنها گاه از سبز تا قهوه ای و یا لکه لکه شدن تغییر می کند. این تغییر رنگ قابل قیاس با تغییر رنگ در آفتاب پرست نخواهد بود.

مارمولک

مشاهده و خرید لوازم و انواع غذای سگ در فروشگاه


با ما همراه شوید در شبکه ای مملو و غنی از مطلب، عکس و کلیپ

پسندیدید؟

در خبرنامه ثبت نام کنید و اخبار جدید را در ایمیل خود دریافت کنید